Pirmas kartas: kaip nenusivilti juo? (PATARIA PSICHOLOGĖ)

Pirmojo karto dažna panelė laukia su baime. Kas bus? Kaip viskas vyks? Ar skaudės? Ar neteks nusivilti? Būtent dėl nusivylimo jausmo merginos dažnai baiminasi pirmojo karto.

Dažna bijo, jog po pirmojo karto jas paliks vaikinas. Vienos mano, jog nesugebės gerai pasirodyti pirmojo karto metu, suklys ar apsijuoks. Kitos baiminasi to, jog jų pačių jausmai vaikino atžvilgiu po pirmojo karto gali keistis. Trečios net nuogąstauja, jog nemalonus ir skausmingas pirmasis kartas jas visai atbaidys nuo tolimesnių intymių santykių.

Vis dėlto yra penki patarimai, kurie bus naudingi visoms, kurios baiminasi pirmojo karto nusivylimo.

1. Būtina tinkamai pasiruošti pirmajam kartui. Ar tikrai žinai, jog būtent su tuo vaikinu trokšti prarasti nekaltybę? Svarbu suvokti, jog pagaliau radai partnerį, su kuriuo iš tiesų trokšti prarasti nekaltybę. Daugelis merginų pripažįsta, jog jaučia spaudimą iš savo vaikino, tačiau geriau nesileisti įtikinėjamai, jei nesi pasirengusi pirmajam kartui. Jei vaikinas tave spaudžia į kampą, ragina mylėtis, pasikalbėk su juo, jog nenori skubėti, nori, jog viskas vyktų iš lėto, neskubant.

2. Neverta klausytis draugių pasakojimų ir pernelyg bijoti. Esi viena tų, kurią gąsdina draugių pasakojimai apie skausmingus pirmuosius kartus? Tikrai neverta savęs kankinti mintimis. Pagalvok, juk kiekviena panelė yra skirtinga ir toks, koks buvo draugės pirmas kartas, nereiškia, jog bus ir tavasis. Dar blogiau, jei prieš drauges jautiesi nelygiavertė, jog nesi praradusi nekaltybės. Tavo nekaltybė nėra žaislas, kurį gali duoti bet kam. Privalai suvokti, jog ją praradusi, nesusigrąžinsi.

3. Būtina žinoti, jog tau gali skaudėti, tačiau neverta dėl to pernelyg išgyventi. Iš tiesų, daugelis merginų pirmojo karto metu jaučia nemalonius pojūčius, tačiau tokio tipo skausmas yra nesunkiai išgyvenamas. Jei jauti dilgčiojimą, skausmą, būtinai pasakyk tai vaikinui. Jis, atsižvelgdamas, jog tai tavo pirmas kartas, privalo būti švelnesnis ir jautresnis.

4. Verta pasiruošti viskam. Vienų merginų atveju po pirmojo karto santykis su vaikinu pasidaro dar artimesnis – juk pirmas kartas reiškia ypatingą ryšį, o intymumas dar labiau suartina. Kitų merginų patirtis byloja, jog po pirmojo karto santykis su vaikinu iš tiesų gali kisti – jei pirmas kartas siesis su nemaloniais pojūčiais, tuomet tiek iš vaikino, tiek iš merginos pusės gali jaustis šaltumas, atsirasti nesutarimų. Svarbu pasikalbėti ir viską išsiaiškinti.

5. Svarbiausia – atsipalaiduoti. Kaip bebūtų, stresas ir įkyrios mintys gali sugadinti pirmąjį kartą, todėl pasistenk prieš pirmąjį kartą save nuraminti, atpalaiduoti ir kūną, ir mintis. Jei bijosi, kelsi sau stresą, vargu, ar pirmas kartas bus malonus.

Psichologės Kristinos Piročkinienės komentaras.


Asmeninio albumo nuotr.

Ką ji pataria panelei, kuri baiminasi pirmojo karto dėl po jo sekančio nusivylimo jausmo?

Visų pirma, jeigu priimant šį sprendimą lydi kokios nors abejonės ar baimės, siūlyčiau dar tikrai neskubėti atsiduoti vaikinui, o jas (tas abejones ir baimes) geriau panagrinėti. Atsakykite sau į klausimą, kodėl būtent dabar norite atsiduoti savo vaikinui – kokie motyvai jus veda prie šio sprendimo (gali būti įvairūs motyvai, pavyzdžiui, nes jau atėjo tas laikas - man 18! Smalsumas? Visos draugės pabandė ir man laikas? Vaikinas labai nori? Norite atsidėkoti savo vaikinui ir t.t.)? Galite pabandyti visus šiuos motyvus užsirašyti. Prie motyvų taip pat pabandykite užsirašyti, kokie jausmai ir abejonės lydi, priimant šį svarbų sprendimą (bijau, nes...abejoju, nes....nerimauju dėl...džiaugiuosi, nes...nežinau, ar ir tt..).

Taip pat kartais padeda rimtas pasvarstymas į priekį – o kas būtų, jeigu pastočiau nuo šio vaikino dabar? Ar noriu susilaukti vaikų nuo jo? Jeigu jūs pasitikite savo vaikinu ir jaučiatės artimi vienas kitam, turėtumėte visa tai aptarti kartu su savo vaikinu (norai ir baimės, susiję su pirmuoju kartu, lūkesčiai, abejonės ir pan.)

Tokie pokalbiai turėtų dar labiau suartinti jus kaip porą. Jeigu toks pokalbis, jūsų manymu, nėra įmanomas (baisu atsiverti, jis neklausys, jis nesupras ir tt.), tada derėtų rimtai pagalvoti, ar tikrai esate jau pakankamai artimi, kad galėtumėte suartėti fiziškai? Toks pokalbis taip pat padėtų jums pamatyti, kaip reaguoja vaikinas į tokias jūsų abejones ir jausmus, kaip jis yra pasiruošęs visa tai priimti? Ir kiek pats yra pasiruošęs pasidalinti savo jausmais? Tikras fizinis intymumas ir artumas galimas tik tada, kai esate pakankamai artimi ir atviri emociškai. Merginoms ypač svarbu jaustis emociškai saugiai santykyje su antrąja puse, kad galėtų pasitikėdamos atsiduoti fiziškai, todėl jeigu norite išvengti nusivylimo, susijusio su pirmuoju kartu, stenkitės apgalvoti, ar esate pakankamai emociškai artimi ir atviri vienas kitam.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis