Vienuolika priežasčių, kodėl tau reikia mesti tą vaikiną

Kartais protas sako, jog privalai pustytis padus ir skirtis su savo mylimuoju, tačiau jausmai ir baimė užkerta kelią tokioms mintims ir tu lieki tuose pačiuose nevykusiuose santykiuose, vildamasi, kad viskas pasikeis. Tikiesi, kad iš nedėmesingo ir pikto vaikino, tavo mylimasis taps princu ant balto žirgo. Turiu tave įspėti, stebuklų pasitaiko retai.

Tad, jei jauti, kad judviejų santykiai ritasi žemyn, vaikinas tavęs negerbia, nuolat piktinasi tavo sprendimais, dairosi į kitas merginas ir kartais atrodo, jog apskritai tavęs nemyli, o jūs vis dar kartu, turbūt įklimpai toksinių santykių pinklėse.

Kas yra toksiniai santykiai?

Terminas „toksiniai santykiai“ puikiai apibūdina, ką šie ryšiai daro su mumis. Jie naikina, skatina jaustis nelaimingomis ir nepilnavertėmis. Draugai, vaikinai, sužadėtiniai, kurie mums netinka, siurbia energiją ir verčia jaustis nepatenkintomis savimi. Vidinis balsas šaukia, kad reikia skirtis, tačiau kažkas viduje vis tik priverčia atnaujinti santykius ir taikytis. Nuolatinės kovos bei dramos su antrąja puse – pats tiesiausias kelias į savo bei savo svajonių naikinimą. Įsivaizduok, kiek galėtum nuveikti, jei savo laiką koncentruotum į tikslus, galimybes bei svajones, o ne svarstymą, ką blogo padarei, kad jis toks. Tad jeigu tave kamuoja daug abejonių ir klausimų, susijusių su santykiais – puikiai žinai, ką daryti. Dar nežinai? Tuomet skaityk toliau ir išsiaiškink, kada laikas sakyti griežtą STOP ir pradėti gyvenimą iš naujo.

JEIGU....

1. Jis netiki tavimi bei tavo svajonių išsipildymu

Turi svajonę? Siek jos bet kokiu atveju! O, jeigu tavo vaikinui ji atrodo nieko verta ar netinkama, pasvarstyk, ar tikrai nori, jog toks žmogus būtų greta tavęs? Santykių pagrindas yra kovoti vienas už kitą, džiaugtis vienas kito sėkmėmis bei kartu liūdėti dėl nesėkmių, tad, jei jis tavimi netiki, manau, viskas pasidaro labai aišku, tiesa? Juk, jei tavo vaikinas sugalvotų tapti pasauline futbolo žvaigžde arba užsinorėtų skristi į mėnulį, tu jį palaikytum visu šimtu procentų? Jei taip, paklausk savęs, kodėl jis negali padaryti to paties? Beje, jam gali nepatikti klasikinė muzika, romantiniai filmai ar galerijos, tačiau, jei tau tai svarbu ir ypač, jei galerijoje eksponuojami tavo darbai ar koncertuose dainuoji tu – jis privalo eiti kartu, dalyvauti ir visu šimtu procentu būti už tave.

2. Jis nori tave pakeisti

Jam nepatinka tavo plaukų spalva ir tai, jog mėgsti traškučius bei iki išnaktų skaitai knygas? Jis nori, kad augintumei ilgas kasas ir nešiotum sukneles, kurios tau visiškai ne prie širdies? O galbūt jam nepatinka, kad tu nevalgai mėsos, esi lėta arba, kad garsiai kalbi? Pirmiausia, reikėtų prisiminti, jog TU esi nuostabi! Visi tie vardijami netobulumai yra tavo išskirtinumo bei žavesio dalis, tad niekas negali tau pasakyti kitaip. Ypač niekas negali tau pasakyti „būk kitokia“.

3. Jis verčia tave nepasitikėti

Nuolat tikrini jo telefoną, gautas feisbuko žinutes ir bandai atrasti ženklų, kurie rodytų, jog jis tau buvo neištikimas? Jei nebus pasitikėjimo net gražiausi santykiai ilgai netruks, tad arba atsipalaiduok ir pasitikėk savo antrąja puse, arba nutrauk žalingus santykius, nes kitu atveju tapsi paranojike ir išprotėsi.

Mergina ir vaikinas
Mergina ir vaikinas
Fotolia nuotr.

4. Jis tave šantažuoja

Šantažo formų gali būti įvairių, tačiau nė viena iš jų nėra tinkama. „Jei mes išsiskirsime, aš numirsiu? Aš negaliu draugauti su žmogumi, kuris nemėgsta krepšinio. Jeigu tu nueisi į tą vakarėlį, manau, kad mes išsiskirsime...“ Šios ir panašios frazės yra netinkamos. Žinoma, vaikinas turi su tavimi kalbėtis bei papasakoti apie savo jausmus arba tai, kas jam nepatinka, tačiau jis negali tau grasinti ar gąsdinti, nes tai tampa paprasčiausiu šantažu.

5. Jis tave žemina prie kitų

Vienas iš tvirtų santykių požymių – gebėjimas pasijuokti vienas iš kito, tačiau, jei vaikinas šaiposi nuolat, o tie juokeliai tave skaudina, pasakyk jam tai. Jis nesikeičia ir nesupranta, kas čia tokio? Tai kam toks žmogaus tau reikalingas?

6. Jis nuolat tave nuvilia

Susitarėte nueiti pavakarieniauti, bet jis pamiršo apie tai ir išėjo su draugais žiūrėti futbolo varžybų? O galbūt jis prižadėjo tau padėti pasimokyti tam labai svarbiam ir lemtingam egzaminui, tačiau vietoje to išvažiavo nusipirkti batų, nes senieji suplyšo? Paaiškink jam, kad jis turėtų planuoti laiką ir nestatyti tavęs į nepatogią - paskutinę vietą.

7. Būdama savimi prie to žmogaus jautiesi nejaukiai

Tau patinka šokti lietuje, romantiški romanai, sportas, o galbūt džiazo muzika? Tačiau nė vienas iš tų dalykų netraukia tavo antros pusės, todėl prie jo nedarai to, ką mėgsti? Neprarask savęs, nes vėliau labai gailėsiesi ir klausi savęs „Kas man nutiko?“ Tavo mylimasis turėtų tave pažinoti, tokią, kokia esi iš tikrųjų, o ne sukurtą „tobulą“ įvaizdį. Beje, ar niekada nesusimąstei, jog tikroji, o nesuvaidinta tu, jam galėtų patikti daug labiau?

8. Atrodo, kad viskas sukasi aplink tavo antrą pusę, bet ne apie tave

Kai ilgą laiką draugauji su vaikinu, vėliau pasidaro sudėtinga objektyviai vertinti situaciją ir savo santykius. Bet paklausk savęs, ar tu į tą filmą ėjai, nes norėjai, ar todėl, kad norėjo jis? Ar savaitgalį likote namuose kepti obuolių pyrago, nes pyrago norėjai tu ar jis?

9. Jis verčia tave prastai jaustis

Rašytoja, poetė Maya Angelou yra pasakiusi: „Galbūt žmonės pamirš, kas jiems buvo sakyta, bet jie niekada nepamirš, kaip kiti juos privertė jaustis.“ Įsimylėjai savo vaikiną todėl, kad su juo būdavo gera, linksma ir smagu. O dabar? Kaip jautiesi būdama su juo? Jei tau liūdna, pikta ir negera, nejaugi nori taip jaustis visą savo likusį gyvenimą?

Liūdna mergina
Liūdna mergina
Fotolia nuotr.

10. Jis buvo tau neištikimas

Niekada netoleruok neištikimybės! Jis gali sakyti, jog tai nieko nereiškia arba, kad tai buvo tik nekaltas bučinys. Nieko panašaus! Tokie dalykai niekada neįvyksta netyčia. Beje, jei jis taip pasielgė kartą, tikėtina, jog pasielgs ir antrąkart, tad kam tau į tą pačią upę bristi du kartus?

11. Tu jautiesi nelaiminga

Kiekvieno žemėje gyvenančio žmogaus tikslas yra siekti laimės ir būti laimingu, žinoma, nekenkiant kitų asmenų laimei, tad, jei tau viskas gerai ir tu esi laiminga - valio! Tačiau, jei kasdien verki, arba širdyje nuolat kirba kirminėlis, šnabždantis, jog kažkas ne taip – ieškok, kas ir pakeisk tai!

Beje, nepamiršk, jog keblumai ir įvairūs nesutarimai santykiuose yra normalus reiškinys, tad, jeigu jūs susikivirčijote, nebūtina imtis drastiškų priemonių ir iškart skirtis, tačiau, jeigu į daugelį „jeigu“ atsakei teigiamai, o jūsų pomėgiai skiriasi lyg diena ir naktis, galbūt tikrai neverta puoselėti tokių santykių? Būk laisva, laiminga ir nepriklausoma, tuomet į tavo gyvenimą ims plūsti tinkami partneriai. Skyrybų skausmas – trumpalaikis, o ilgai trunkantys nelaimingi santykiai gali tęstis visą gyvenimą. Na, kam tau gaišti savo laiką ir lipdyti dužusius, niekur nevedančius santykius?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis