Nekaltybė: 4 priežastys, kodėl verta ją saugoti

Šiais laikais nemažai diskutuojama apie nekaltybės praradimą. Vieniems nekaltybė - kruopščiai saugomas ir niekur neskubinamas įvykis, o štai kitiems rūpi nekaltybės kuo greičiau atsikratyti.

Iš tiesų, nekaltybė - labai individualus dalykas, nes tik pats žmogus gali nuspręsti, kada yra pasirengęs pirmiesiems lytinams santykiams. Vis dėlto mes pabandėme išskirti, kodėl verta saugoti savo nekaltybę iki tol, kol būsi aiškiai pasirengusi ją prarasti.

1. Po pirmojo karto gali pasijusti nekaip. Tyrimai įrodo, jog daugelis merginų po pirmojo karto visai nesijaučia pakylėtai. Priešingai, jas glumina prisiminimai apie nekaltybės praradimą, kankina abejonės, ar tai padarė su tinkamu žmogumi. O kur dar baimė dėl pastojimo ar lytiškai plintančių ligų. Todėl prieš prarasdama nekaltybę rimtai apsvarstyk: ar suradai tą žmogų, su kuriuo būdma kartu jautiesi saugiai ir tvirtai? Ar esi morališkai pasiruošusi pirmajam seksui? Ar viską žinai apie apsisaugojimo priemones?

2. Nekaltybės praradimas sukelia depresiją. Ir tai tikrai nėra vienkartiniai atvejai! Daugelis paauglių, gelbėdamiesi nuo blogos nuotaikos, trokšta kuo greičiau pararsti nekaltybę. Jų nuomone, praradę nekaltybę jie susigrąžins gyvenimo džiaugsmą, taps labiau pasitikintys savimi, pakels savo vertę draugų būryje. Visgi būtina žinoti, jog ne visada pirmas kartas yra sėkmingas. Dar blogiau, jog nepavykęs pirmasis kartas gali sukelti dar didesnę depresiją. O tuomet jau gali prireikti psichologo pagalbos.

3. Po nekaltybės praradimo gali pastoti. Jei jauna pora žino viską apie apsisaugojimo priemones, tuomet neverta baimintis. Tačiau kaip dažnai jauni žmonės numoja ranka į saugų seksą! Būtent todėl privalai įvertinti visas rizikas ir stengtis pasišnekėti savo partneriu. Būtina paklausti, ar jis žino saugaus sekso taisykles ir ar jų laikysis. Dažnai paaugliams trūksta informacijos apie saugų seksą, todėl nenumok ranka į saugumo priemones. Atmink, jog ir pirmojo karto metu yra tikimybė pastoti!!!

4. Po nekaltybės praradimo gali pradėti abejoti savo jausmais. Būtina žinoti, jog nekaltybę atiduoti tam, kuris yra tinkamai pasirengęs ją priimti. Tai yra, šalia tavęs turi būti žmogus, kuris tave myli, gerbia ir sutiks tau padėti, jei po pirmojo karto bus kokių nors nesklandumų. Neleisk, jog nekaltybė tave prislėgtų, o aplinkiniai žmonės darytų tau spaudimą dėl pirmojo karto. Yra daugybė atvejų, kai merginos pradeda abejoti savo jausmais vaikinams po pirmojo karto. Kokios tos abejonės priežastys? Tiesiog vaikinai ne visuomet yra supratingi pirmojo karto atžvilgiu. Todėl neskubėk ir surask tą, kuriuo galėsi visapusiškai pasitikėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis