5 būdai, kaip akimirksniu įgyti pasitikėjimo savimi

Daugelis merginų šiais laikais susiduria su nemeile sau ir savo kūnui. Kompleksai, baimės, kitų žmonių replikos gali iš tiesų nemenkai apkartinti gyvenimą.

Vis dėlto pamilti save ir įgyti pasitikėjimą savimi nėra tokia jau neįmanoma užduotis. Tereikia įsiklausyti į šias tiesas...

1. Nusistatyk savo vertybes. Gyvename, mokomės, mylime, pykstame... Gyvenimo ratas sukasi labai greitai, todėl kartais būtų pravartu sustoti ir pamąstyti, ko mes norime iš jo. Todėl idealu būtų, jei apsvarstym, kokios yra tavo vertybės, principai ir tikslai. Užsirašyk juos tiesiog ant popieriaus lapo ir kas pusę metų papildyk sąrašą arba išbrauk nereikalingus teiginius. Juk tikslas uždirbti daugiau pinigų laikui bėgant gali tapti nebe toks svarbus... Žmonės, kurie žino savo vertybes, yra užtikrintesni.

2. Įvertink savo elgesį. Padarei kažką tokio, kas sukrėtė tave ir tau artimus žmones? Nereikia gyventi praeitimi, tačiau apsvarstyti savo elgesį būtina. Tą reikia padaryti dėl to, jog kitą kartą nebekartotum tokių skaudžių klaidų. Galbūt iš tiesų kažką įskaudinai? Gal pasielgei taip, jog kitas žmogus kentėtų? Viską galima ištaisyti, tereikia įsidėmėti savo klaidas ir stengtis jų nebekartoti. Tinkamas elgesys suteiks pasitikėjimo savo jėgomis.

3. Nebijok dažniau klausti. Klausinėjimas nėra kvailas elgesys. Priešingai, tylėdama tik praleisi tau naudingą informaciją ir netobulėsi. Todėl visur, kur bebūtum, klausk: mokykloje, universitete, darbe, draugų kompanijoje. Žinoma, ribas reikėtų jausti, tačiau jei jauti, jog kažkas kirba tavo galvoje, kodėl gi nepaklausus? Sužinojusi jausiesi labiau užtikrinta savimi.

4. Kalbėkis su savimi namie. Skamba beprotiškai? Psichologai teigia, jog kartais toks pabendravimas su savimi net sveika. Ypač, jei ruošiesi svarbiai prezentacijai ar darbo pokalbiui. Būtinai pasirepetuok kalbą namie. Kitą dieną jausiesi užtikrintesnė, labiau pasitikėsi savimi ir būsi geriau pasirengusi. Patikėk, šis metodas tiesiog stebuklingai veikia!

5. Išmok apginti savo nuomonę. Žmonės, kurie nemoka argumentuoti savosios nuomonės, dažnai pasirodo silpnesni už kitus. Keisčiausia yra tai, jog dažniausiai viešai savo nuomonės nereiškiantys žmonės mintyse turi dar ir kokių argumentų! Todėl nebijok tarti žodį ir apginti savo poziciją. Geriausia galvoti: kas blogiausio gali nutikti? Iš tiesų, savo nuomonės, kad ir kokia ji bebūtų, apgynimas yra kur kas geresnis variantas nei tiesiog tylėjimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis