JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
3 klausimai

3 klausimai, kuriuos būtina užduoti prieš prisipažįstant meilėje

Ruošiesi pasakyti lemtingąjį žodį MYLIU? Prieš tariant šį žodį ir prisipažįstant meilėje, būtina užduoti sau tris pagrindinius klausimus.

Garsi JAV psichologė Melanie Greenberg kiekvienai pataria pirmiausia paklausti savęs trijų klausimų. Todėl skubėti su lemtinguoju žodžiu nereikia – būtina atsižvelgti į savo emocijas bei vidinius išgyvenimus.

Reikėtų apsvarstyti, kaip prisipažinimas nulems ateities santykius ir kas pasikeis ištarus frazę, kurios atgal nebesusigrąžinsi.

1. Ar mano jausmas stipresnis už emocijas?

Jei neturi daug patirties meilėje, emocijos, kurias jauti, gali tau pasirodyti daug gilesnės, nei yra iš tikrųjų. Meilė nėra vien emocijos. Emocijos yra tik potencialas būsimai meilei. Laimė, pakylėjimas, susijaudinimas, nervingumas ir galbūt šiek tiek nerimo yra ženklas, kad potraukis ir ryšys, kurį jaučiate vienas kitam, ilgainiui gali peraugti į meilę.

Nors emocijos, siejamos su meile, yra svarbi visos šios patirties dalis, vis dėlto meilė yra daug daugiau nei vien emocijos. Nepamiršk, kad emocijos kyla kaip reakcija į mūsų realybės interpretaciją, o ši interpretacija su laiku gali pasikeisti. Jei meilės sampratą grįsite vien emocijomis, judviejų santykiai bus pasmerkti žlugti.

2. Ar frazė „Aš tave myliu“ paskatins santykių raidą?

Kartais būna per anksti sakyti „Aš tave myliu“. Ypač jei tai sakai dar nebūdama iki galo tikra, kad iš tiesų įsimylėjai – vėliau gali pasigailėti, tačiau negalėsi atsiimti savo žodžių. Be to, per anksti išsprūdę meilės žodžiai gali išgąsdinti partnerį ir sugadinti tai, kas galėjo peraugti į tikrai gražius santykius

3. Kodėl aš tai sakau?

Kodėl? Koks tikslas ir prasmė? Rimtai pagalvok. Nereikia nieko sakyti ar daryti šiaip, iš inercijos.
Kad ir kokie žmonės būtų neišprusę, naivūs ar kvaili, mūsų sprendimai dažniausiai būna pagrįsti kažkokia logika. Jei norime pasiekti rezultato, reikia daryti tik tai, kuo iš tiesų tikime.

Mano išsaugoti straipsniai