5 dalykai, kurie pasikeičia po pirmojo karto

Kokių tik mitų nesklando apie po pirmojo karto aplankiusius potyrius. Kai kas tvirtina, jog po pirmojo karto visiškai pasikeičia mąstymas, kiti gąsdina, jog gali grėsti net depresija...

Mitams sakome ne ir pateikiame tikrus, gyvenimiškus faktus. Kaip pasikeičia gyvenimas po pirmojo karto?

1. Kinta požiūris į intymų gyvenimą. Tu jau nesi mergaitė, kuri nieko dorai nesuvokia apie intymius santykius. Pirmas kartas atveria duris į savęs pažinimą ir suvokimą, ko nori iš vaikino bei santykių. Žinoma, po pirmojo karto stebuklingai viskas neapsivers aukštyn kojomis, tačiau pamažu įsivažiuodama į intymų gyvenimą vis labiau suvoksi savo troškimus.

2. Gali kisti požiūris į vaikinus. JAV mokslininkai, atlikę tyrimą su grupe merginų, ištyrė, jog beveik pusė merginų, patyrusių pirmą kartą, išgyveno neigiamus jausmus vaikinų atžvilgiu. Kita grupe, priešingai, teigė vaikinams pajutusios dar stipresnį ir artimesnį ryšį. Kodėl tokie skirtumai? Galbūt vienoms merginoms jų pirmi kartai nepateisino lūkesčių ar vaikinai sekso metu buvo grubūs, šalti, o štai kitoms pasisekė labiau ir jų pirmas kartas įsiminė kaip teigiamas.

3. Tu gali kraujuoti. Normalu, jog pirmojo karto metu ar kelias dienas po to gali pastebėti kraują, tačiau jei kraujavimas tave lydi gerą savaitę, susirūpink. Tai jau nėra normali organizmo būklė, todėl nedelsdama apsilankyk pas ginekologą, kuris įvertins problemos mastą.

4. Gali išsiderinti mėnesinės. Nors fiziologiškai mėnesinių ciklas neturėtų kisti, vis dėlto veikia tokie faktoriai kaip pirmojo karto metu ir po jo patiriamas stresas, jaudinimasis, baimės ir t.t. Todėl jei po pirmo karto nesulauki mėnesinių, nusiramink, tačiau būtinai apsilankyk pas ginekologą, jog šis įvertintų nėštumo riziką ir tavo ginekologinę būklę po pirmojo karto.

5. Tu gali jaustis prislėgta. Pirmą kartą kiekviena iš mūsų priimame labai individualiai, todėl kas vienai atrodo niekis, kitą gali visiškai sužlugdyti. Yra merginų, kurios po pirmo karto jaučia apatiją, jas slegia kaltė, jog pirmą kartą patyrė su netinkamu vaikinu ar baimė, jog jos gali pastoti. Tam, kad išvengtum slogių minčių, derėtų prieš pirmą kartą gerai viską apsvarstyti, taip pat pasirinkti saugią aplinką, pasirūpinti kontracepcija ir, žinoma, ieškoti žmogaus, su kuriuo jausiesi jaukiai ir užtikrintai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis