10 priežasčių, kodėl savo gyvenime taip gera turėti vyresnę sesutę

Turėti seserį - didelė gyvenimo dovana. Turėti vyresnę seserį - didžiausia gyvenimo dovana. Vyresnė sesuo neretai tampa ne tik jaunesnių sesučių patarėja, mokytoja, bet ir tikrų tikriausias gyvenimiškasis autoritetas. Jų ryšį stiprina ir tai, jog viena kitai jos gali duoti tiek daug - viena - patirties, kita - nepamiršti išlikti jaunatviškai. Štai kodėl gera turėti vyresnę sesutę:

1. Ji tikrų tikriausias tavo autoritetas. Augdamos dažnai lygiuojamės į ką nors, kas yra vyresnio amžiaus. Dažniausiai tai būna vyresnė, daugiau patirties turinti sesuo, kuri supažindina su įvairiais gyvenimiškais aspektais, moko nebijoti iššūkių ir stengiasi mus nukreipti tinkama vaga. Tai sesuo, į kurią norisi lygiuotis, iš kurios pasisemi harmoningumo, darnos

2. Ji moko tave tvarkingumo. Kadangi turi daugiau gyvenimiškosios patirties, ji tave moko įvairiausių buityje praversiančių dalykų, tokių kaip namų ruoša - skalbimas, tvarkymasis, valymasis. Dažnai mamos neturi tiek laiko, jog dukras išmokytų visų namų ruošos darbų, todėl vyresnė sesutėje šioje sferoje kuo puikiausiai pasitarnauja.

3. Ji žino visas tavo silpnybes ir išreiškia kritiką, kai to reikia. Vyresnė sesuo iš tiesų žino tavo silpnąsias vietas ir tave sustabdo nuo netinkamų poelgių. Ji tarsi tavo antroji mama, kuri žino visas tavo paslaptis ir net jei mėgintum ką nors nuo jos nuslėpti, yla tuoj pat išlįstų iš maišo.

4. Ji visada tau skolina drabužius. Kadangi tu esi jos mieloji, mylimoji, nors ir kartais neretai suerzinanti, sesutė, ji visada tau paskolins drabužių, aksesuarų ar batų. Žinoma, su svarbia sąlyga, jog grąžinsi juos tokius, kokie jie buvo ir jų nesugadinsi.

5. Ji moko tave santykio su priešinga lytimi. Vyresnė sesuo tave pamokys bendravimo su priešinga lytimi subtilybių, o tu savo ruožtu noriai daliniesi savo santykių patirtimi su vyresne sesute. Jei tarp sesučių netvyro konkurencija, tuomet jos gali tapti puikiomis viena kitos santykių patarėjomis bei nenusisekusių santykių guodėjomis.

6. Ji moko tave grožio bei stiliaus paslapčių. Kas kitas tave supažindins su grožio pasauliu ir dalinsis stiliaus naujienomis? Sesutės, kartu augdamos, ne tik domisi grožio pasauliu, bet ir dalinasi įvairiausiais grožio patarimais, kosmetinėmis priemonėmis, atlieka viena kitai šukuosenas bei makiažus. Jos viena kitai yra tarsi asmeninės grožio stilistės. Ypač ryškų mokytojos grožio pasaulyje vaidmenį atlieka vyresnė sesuo, kurios patirties bagažas pilnesnis.

7. Ji žino apie tave daugiau nei apie tu pati apie save. Kadangi ji sekė kiekvieną tavo gyvenimo žingsnį nuo pat gimimo, neretai žino tikrąsias tavo savybes, kurias slepi ne tik tuo kitų, bet ir pati nuo savęs. Nepyk, jei vyresnioji sesuo kartais atrėžia per daug tiesmukai - ji žino, ką ji sako.

8. Ji moko tave turėti tvirtas pozicijas. Gyvenimas be stiprumo, tvirtumo - labai pavojingas ir dažnai liūdnas. Kadangi vyresnė sesuo tai jau supranta, ji moko tave nenusileisti kitiems ir išlaikyti savastį, nebijoti paprieštarauti ir galų gale - kai reikia ir to norisi, išmokti sakyti NE.

9. Ji moko tave siekti profesinių aukštumų. Būtent vyresnė sesuo tau dažnai padėjo ruošiant pamokas, o suaugus ji tave mokys nepasiduodi jaunatviškam maksimalizmui ir nenueiti netinkamu keliu. Ji tarsi tavo kelrodė žvaigždė painiame gyvenimo kelyje.

10. Ji visuomet pasako tiesą. Ir tik tiesą. Iš nieko kito negalėsi tikėtis tokio atvirumo, kaip iš savo vyresniosios sesers, kuri jau yra suformavusi tvirtą poziciją. Vyresnė sesuo neretai gali būti pernelyg kritiška, bet ji tave pažįsta puikiai. Gal net geriau nei tu pati. Todėl atsižvelgdama į vyresnės sesers kritiką gali tobulėti, nepervertinti savęs ir sužinoti savo trūkumus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis