Jei nesutari su tėvais, tau pravers šios žinios

Nuoširdūs santykiai su tėvais - raktas į asmeninę laimę. Deja, dažnai nesusikalbėjimas su savo gimdytojais virsta konfliktais, ginčais ar visišku atsiskyrimu. Išgyveni šeimyninę dramą? Tau pravers šie bendravimo su tėvais patarimai:

Imkitės veiksmų pirmi. Nelaukite, kol tėvai mėgins pagerinti santykius. Jei norite geresnių santykių su tėvais, turėtumėte veikti nedelsiant. Kodėl nesuorganizavus smagaus pikniko kartu su tėvais? Ar neparuošus jiems gardžios vakarienės? Neretai reikia tik nuoširdaus pokalbio, jog viskas stotų į savo vėžės.

Daugiau kalbėkitės. Tyla - kelias į visišką nesusišnekėjimą. Jei nuolat užsidarai, nieko tėvams nepasakoji, kaip jie gali tavimi pasitikėti? Pasistenk susidraugauti su tėvais. Nebūtina pasakoti visų savo gyvenimo detalių, tačiau atvirumas nepakenktų.

Jauskite dėkingumą. Nepamirškite viso to, ką tėvai padarė dėl jūsų, prisiminkite visus tuos atvejus, kada tėvai jums padėjo, ir įvertinkite jų indėlį į jūsų mąstymą. Įvertinę visa tai pajausite dėkingumą tėvams ir būsite labiau linkę gerinti santykius, leisitės į kompromisus ir atlaidžiau žvelgsite į situacijas, kai tėvai jus nuliūdina.

Emocionaliai atsiskirkite nuo tėvų. Tai nereiškia, kad turite jais nebesirūpinti ar jų nebemylėti. Vis dėlto būdami mažiau emocionaliai prisirišę prie tėvų galimai būsite mažiau linkę su jais ginčytis, o tai reiškia, kad galėsite iš konfliktinių situacijų pasitraukti kur kas paprasčiau ir tai darysite nekenkdami santykiams.

Įsivaizduokite save jų vietoje. Dažnai žmonės nesutaria, nes jiems nepavyksta įsivaizduoti savęs kito žmogaus kailyje. Tačiau įsijausk į tėvų situaciją - jie jaudinasi, jog tu negrįžti vėlai vakare. Gal tau kažkas atsitiko? Gal tu pakliuvai į avariją? Juk ir pati jaudintumeisi, jei tėvai laiku negrįžtu iš tolimesnės kelionės. Todėl apsisaugodama nuo tėvų pykčio ar nenorėdama kelti jiems rūpesčio, visuomet pranešk, kur ir su kuo esi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis