Priežastys, kurios įrodys, jog gera būti ir vienišai

Vienišumas šiais laikais nebestebina nieko. Dažnai skubame, lekiame, vengiame įsipareigojimų, tad kažkokiu gyvenimo epizodu esame vieniši. Tai nėra tokia jau didelė bėda, kaip gali atrodyti iš pažiūros. Tiesą pasakius, ji turi daugybę pliusų!

Vienišių ryžtingumas paprastai būna iš tikrųjų įspūdingas. Iš esmės tai reiškia, kad antrosios pusės neturintys žmonės dažniau daro tai, ką mėgsta, ir tai darydami nestokoja motyvacijos. Jų interesų niekas neriboja, todėl jie gali daryti ką panorėję ir kada panorėję.

Vienišiams būdingas nuolatinis augimas ir asmenybės vystymasis. Juk žmogus, būdamas vienas, daug laiko skiria apmąstymams ir savianalizei. O tai padeda vystytis asmenybei. Būdamas vienišas save dažniau turtina, skiria laiko knygų apmąstytui, filmų žiūrėjimui, susitikimui su draugais. Todėl leidžia sau augti kaip asmenybei, dvasiškai tobulėja. Neretai įsipareigoję žmonės neranda laiko sau, mat seka partnerio interesais, o būdami vieni, jie gali paisyti savų norų.

Mergina
Mergina
Shutterstock nuotr.

Vienišiai rečiau patiria neigiamų emocijų. Tai susiję su faktu, kad pasitikėti tokie žmonės gali tik savimi. Atlikti tyrimai rodo, kad santuokoje gyvenantys asmenys patiria kur kas stipresnių neigiamų emocijų, kai jiems tenka ką nors daryti savarankiškai. Be to, santykiai - tikras darbas, norint juos išlaikyti stabilius ir ilgalaikius. Santykių metu kyla kivirčų, ginčų, nesutarimų ir t.t., o būdamas vienas žmogus yra mažiau linkęs patirti šias neigiamas emocijas.

Vienišiai palaiko glaudesnius ryšius su broliais, seserimis, draugais ir tėvais. Sukūrę savo šeimą arba tiesiog įsipareigoję žmonės dažnai pamiršta apie likusį pasaulį ir mato vien tik savo mylimąjį. Tuomet lieka mažiau laiko kitiems, nes vieninteliu interesu tampa antroji pusė. O kai jos nėra, lieka daugybė laiko susitikimui su draugais bei artimaisiais.

Vieniši žmonės skiria daugiau laiko sau. Masažai, sporto salė, poilsis su gera knyga - tai tik maža dalis malonių veiklų, kuriomis vienišiai gali užsiimti. Kuomet atsiranda antra pusė, kiek mažiau lieka laiko savo poreikiams, tad jei šiuo gyvenimo metu esi vieniša - džiaukis tuo ir atrask tame laimę!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis