Visa tiesa apie tai, kokia sportinė veikla modeliams tinkamiausia

Nemažai žmonių mano, jog ant podiumų žingsniuojantys modeliai – iš prigimties liekni. Vis dėlto ir lieknas kūno formas turinčios merginos bei vaikinai, norintys dirbti mados industrijoje, privalo rūpintis savo fizine sveikata. Kaip sportuoti, bet nepriaugti kūno masės? Koks sportas efektyviausiai dailina kūno linijas? Visus atsakymus pateikia mados profesionalai!

Modelis ir „Image Group“ bendrasavininkė Meda Jonaitytė, daugelį metų dirbanti su pradedančiaisiais modeliais, teigia, jog modeliams rekomenduotinos ne visos sporto šakos. Sunkių svorių kilnojimas sporto salėje, intensyvios aerobikos treniruotės ar ilgų distancijų bėgimas toli gražu nėra tinkamas sportinės veiklos pasirinkimas.

Geriausia sporto šaka – vaikščiojimas

Anot Medos, dideli krūviai modelių pasaulio atstovams nėra tinkami, nes greitai ir stipriai formuoja kūno raumenis. Jei modelis nusprendžia lankyti sporto salę, rekomenduotina joje lankytis tik profesionaliam treneriui sudarius specialų sporto planą: „Pats geriausias sportinės veiklos pasirinkimas modeliams – greitas ėjimas. Per dieną rekomenduotina nueiti bent 10 000 tūkstančių žingsnių. Vaikščiojimas sveika ne vien modeliu dirbančioms merginoms, bet ir su šia profesija nieko bendra neturinčioms. Šiuolaikinės technologijos mums suteikia galimybę dienos pabaigoje pasižiūrėti, kiek žingsnių buvo nueita, todėl tai puikus būdas kontroliuoti savo fizinį aktyvumą.“

Daugelis merginų mano, kad vaikšto daug – keliauja nuo namų iki mokyklos ir atgal, vaikštinėja po miestą bei parduotuves, tačiau vis dėlto jų fizinis aktyvumas nėra didelis. Meda rekomenduoja dažniau pasiaikščioti gryname ore, kur tik įmanoma rinktis vaikščiojimą pėsčiomis vietoje važiavimo transporto priemone.

Lengvos sporto rūšys – tinkamiausios

Tinkamiausia fizinės veiklos rūšis, anot Medos – kalanetika bei pilatesas. Užsiimant šiomis sporto šakomis dirbama su savo kūno svoriu, stiprinami vidiniai, gilieji raumenys, formuojama žmogaus laikysena, tinkamas korsetas: „Tokia kūno šaka kūną sutvirtina, tačiau nėra auginami raumenis.“

Anot žymus modelio, neretai į atrankas ateina merginos, kurios turi šiek tiek didesnius išmatavimus nei yra reikalaujama. Merginos toli gražu nėra apkūnios, tačiau, dažnai žaidžia lauko tenisą ar krepšinį. Šios merginos turi stipriai išvystytus kojų bei rankų raumenis: „Tokia figūra yra labai graži ir puikiai tinka gyvenime, tačiau modelių pasaulyje ji nėra vertinama. Profesionaliems modeliams vertėtų rinktis tokią sporto šaką, kuri būtų susijusi su sveiko kūno grožiu, bendro tonuso palaikymu, raumenų stiprinimu, tačiau ne jų auginimu.“

Be to, lengvos sporto šakos atpalaiduoja ir padeda mažinti stresą, kurio apstu modelių gyvenime.

Nepamiršk sveikos mitybos

Kalbant apie modelio formų išlaikymą, svarbu pabrėžti ir tinkamos mitybos naudą. Nors daugelis modelių nesiskundžia kūno formomis, sveika, subalansuota mityba yra būtina. Juk modelio darbas – kasdieninis lėkimas, todėl gyvenant nuolatinėje skuboje būtina pasirūpinti savimi ir savo mityba.

„Modeliams vertėtų vengti pusfabrikačių, gazuotų gėrimų, didelių saldumynų kiekių ir visko, kas nėra sveika bei maistinga“, – pastebiMeda. Anot jos, modeliams, kaip ir visoms kitoms merginoms, būtina gerti daug vandens, nes jis ne tik padeda išlaikyti norimą kūno svorį, bet ir skaistina, lygina veido odą. Žinoma, išbraukti visus mėgstamus produktus iš savo mitybos raciono nebūtina, tačiau svarbu suvokti, jog saikas, kalbant apie mitybą, yra vienas svarbiausių faktorių, norint turėti išsvajotas kūno linijas.

Ieškai stilingų sportinės aprangos variantų? BERSHKA siūlo tau madingus sportinės aprangos derinius, kurie sportą pavers tikru malonumu! Šis parduotuvių tinklas turi net atskiras kapsulines sportines kolekcijas – Start Moving, kurios nuteikia sportui ir kartu seka naujausias mados tendencijas.

Štai keli deriniai, kurie puikiai tiks sportuojant – tiek modeliams, tiek paprastoms merginoms:

Norėtum ir tu išbandyti jėgas modelių atrankose?

Tikrink datas savo mieste, galbūt šis susitikimas pakeis tavo gyvenimą!

Rugsėjo 16d.

17.00. Šiauliai. „Coffee Inn“. Vilniaus g. 136.

Rugsėjo 17d.

15.00. Klaipėda. PC „Akropolis“. Parduotuvė “Bershka. Taikos pr. 61.

Rugsėjo 21d.

16.00. Mažeikiai. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras. Naftininkų g. 11.

Rugsėjo 23d.

17.00. Kaunas. PC „Akropolis“. Parduotuvė „Bershka“. Karaliaus Mindaugo pr. 49.

Rugsėjo 24d.

15.00. Vilnius. PC „Ozas“. Parduotuvė „Bershka“. Ozo g. 18.

Rugsėjo 27d.

17.00. Panevėžys. Kultūros centras. Panevėžio bendruomenių rūmai. Kranto g. 28.

Rugsėjo 29d.

17.00-18.00. Vilnius. Modelių agentūra „Image Group“. Švitrigailos g. 11С.

Negalėsi dalyvauti atrankose? Tuomet pildyk anketą dabar ir su tavimi susisieks „Image Group“ profesionalai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis