Mokyklos mada. Kaip jaustis patogiai ir atrodyti madingai kasdien?

Grįžusi į mokyklą, kaip ir daugelis, atsinaujinai spintą prieš rudens sezoną. Tačiau tam, kad liktum madinga visus metus, parduotuvėse turėtum lankytis kiekvieną mėnesį. Ką daryti, jog galėtum to išvengti? Kaip nesukant galvos atrodyti madingai kasdien? Šias paslaptis atskleisti sutiko arčiausiai mados būnančios merginos – Image Group agentūros modeliai, abiturientės Beatričė Savickaitė (17) ir Greta Kalitončikaitė (17).

Kai dieną praleidi pamokose ir būreliuose, o grįžusi dar turi sėsti prie namų darbų, ieškoti gražių derinių tiesiog nėra jėgų. Dėl to net nepajunti, kaip pirkti madingi drabužiai lieka gulėti spintoje, o tu antra savaitė į mokyklą keliauji tais pačiais džinsais ir megztiniu. Kaip susikurti savo stilių, jaustis patogiai bei atrodyti madingai be didelių pastangų? Tokius klausimus uždavėme jaunosioms podiumo užkariautojoms, kurios savo patarimais dalinasi su visos Lietuvos moksleivėmis.

Juoda klasika ir minimalizmas

Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos dvyliktokė, agentūros Image group modelis Beatričė Savickaitė vadina save juodos spalvos maniake: „Pati turbūt esu didžiausia juodos spalvos mėgėja, mano spintoje gausu tamsių rūbų. Priežastis – juoda amžinai madinga, prie visko deranti spalva. Mėgstu drabužius, su kuriais jaučiuosi patogiai ir esu stilinga vienu metu, dėl to renkuosi minimalizmą. Dažnai į mokyklą einu su paprasčiausiu derinuku – juodais džinais ir šiltu megztiniu, pasipuošiu skara. Mokykloje pažįstu kelias merginas, kurios dirba modeliais, tačiau jos iš kitų merginu stiliumi neišsiskiria. Dirbdama modeliu matau daug įmantrių drabužių, įvairiausių spalvų derinių, tad kaip ir kiti modeliai, kasdienybėje mėgstu paprastumą.“

Beatričė sako daug pinigų drabužiams neišleidžianti, nes perka kokybiškus ir universalius drabužius, kuriuos gali nešioti kelis metus. Taip elgtis ji pataria ir kitomis, mat tokiu atveju nereikia varstyti parduotuvių durų kas mėnesį. „Taip pat mielai lankausi padėvėtų drabužių parduotuvėse, kuriose puikių drabužių galima rasti beveik už dyką. Manau, norint atrodyti gerai, nereikia vaikytis kiekvieną sezoną besikeičiančių madų ar pirkti tik gerai žinomų prekių ženklų drabužius, bet susikurti savo stilių ir rengtis taip, kad atspindėtum savo būdą ir pati gerai jaustumeisi“, – patarimais dalinosi vilnietė.

Nuotr. Bershka kolekcija

Aprangą pasiruošk vakare

Abiturientės Gretos Kalitončikaitės mokykloje, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje, privalomos uniformos. „Kažko labai ypatingo neapsivilksi, nors ir nereikia, juk ne madų eini demonstruoti“, – dėl aprangos mokykloje nesijaudina modelis.

Pasak moksleivės, pamokose ji stengiasi atrodyti tvarkingai ir jaustis patogiai, o prie uniformos priderinti kokį nors akcentą – kaklaraištį, sijonuką ar švarkelį. „Pas mane rytais tokių kaip „nėra ką apsirenkti“ nebūna, nes viską susiruošiu iš vakaro Galbūt kvaila, nes kartais ilgokai užtrunku, bet man tai malonumas. Geriau pasukti galvą vakare, nei gaišti brangų laiką ryte. Čia jau mama pripratino nuo vaikystės.“

Ar modeliams svarbu atrodyti madingai? Gretos manymu, nereikia renktis balinių suknelių, kad visi pamatytų, jog tu modelis ar stileiva: „Man asmeniškai visada madinga bus klasika ir jai priklausanti juoda spalva, kurios nekeisčiau į jokią kitą. Pats žodis madinga kiekvienam kitaip suprantamas, dėl to patarčiau ieškoti savų jo interpretacijų.“

Nuotr. Bershka kolekcija

Saugokis ryškių spalvų

Ilgametė mados pasaulio atstovė, viena agentūros Image Group savininkių Meda Jonaitytė jaunoms merginoms pataria vengti ryškių spalvų ir savo stilių kurti pasteliniais atspalviais. „Nerekomenduoju aklai sekti visas mados tendencijas, mat labai retai rūbai, kurie tinka modeliams, puikiai atrodo ir ant individualios merginos figūros. Dėl to labai svarbu atsižvelgti į savo sudėjimo tipą. Spintoje užtenka turėti bazinių komplektų, tokių kaip mėlynos ir juodos kelnės, balti marškiniai ar sodrių spalvų marškinėliai. Be to, patariu atsargiau elgtis su ry6kiomis spalvomis, mat ne kiekviena turi talentą jas suderinti. Paprastesnis kelias rinktis pastelines, ramias spalvas, o prie jų išsirinkti vieną ryškų akcentą. Tokiu atveju niekada neprašausite“, – patarimais dalinosi buvęs modelis.

Pasak Medos, tikras aukso lobynas yra padėvėtų rūbų parduotuvės, kuriose ji dažnai ieško unikalių drabužių fotosesijoms: „Paauglystėje skonis keičiasi kas pusmetį, o kartais net dažniau. Tokiu atveju brangių, labai kokybiškų drabužių pirkti tikrai nebūtina. Pasivaikščiojusios po nebrangių rūbų parduotuves, rasite tikrų perlų, kuriuos priderinusios prie juodų džinsų ar sijono tapsite mokyklos stileivomis.“

Nuotr. Bershka kolekcija

Jei pati norėtum išbandyti jėgas mados pasaulyje, dabar būtų pats metas suskubti, mat kaip tik šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta agentūros „Image group“ atrankos, kur ne tik gausi naudingų patarimų, bet ir turėsi galimybę gauti gyvenimo pasiūlymą modelio darbui.

Atrankos jau vyksta, ieškok, galbūt mados karavanas atvyks ir į tavo miestą:

Rugsėjo 22d.
15.00. Druskininkai. „Coffee Inn“. Šv. Jokūbo g. 12.

16.15. Alytus. Alytaus miesto teatras. Rotušės a. 2.
17.15. Prienai. Kultūros centras. Vytauto g. 35.

Rugsėjo 25d.
15.00. Ukmergė. Kultūros centras. Kauno g. 8.
16.00. Jonava. Kultūros centras. Žeimių g. 15.
17.15. Kaunas. „Coffee Inn“. Vilniaus g. 28.

Rugsėjo 29d.
15.00. Visaginas. Kultūros centro salė „Banga“. Parko g. 16.

16.15. Ignalina. Kultūros ir sporto centras. Ateities g. 43.
17.00. Švenčionys. Nalšios muziejus. Laisvės a.1.

Rugsėjo 30d.
15.00. Pakruojis. Kultūros centras. Vienybes a. 1.
16.00. Joniškis. Kultūros centras. Žemaičių g. 14.
17.30. Šiauliai. „Coffee Inn“. Vilniaus g. 136.

Spalio 1d.
14.30. Šalčininkai. Kultūros centras. Vilniaus g. 48.
16.00.-17.00. Vilnius. Modelių agentūra „Image Group“. Švitrigailos g. 11C.

Nepamiršk, jog finaliniai susitikimai, jei pirmosiomis datomis būsi užsiėmusi, vyks didžiųjų miestų Bershka parduotuvėse:

10.09 d. 16.00 val. Klaipėdoje Taikos pr. 61 PC AKROPOLIS
10.10 d. 17.00 val. Vilniuje Ozo g. 25, PC AKROPOLIS
10.10 d. 14.00 val. Kaune Karaliaus Mindaugo pr. 49 PC AKROPOLIS

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis