Kiek dienų besitęsiančios mėnesinės - nebenormalu?

Nėra taisyklės, nustatančios, kiek būtent turėtų trukti „tos dienos“. Vienoms merginoms jos trunka vos 4 dienas, kitoms su higieniniais paketais ir tamponais tenka „draugauti“ ir savaitę.

O štai 18-metė Milda, kurią jau pristatėme projekte „Paslaptis kelnaitėse“ , atskleidė, kad jei jos pažįstamoms merginoms „tos dienos“ nekelia didelių problemų, tai ji „kankinasi“ vidutiniškai net 8 dienas!

Visada galvojau, kad „sirgti“ 8 dienas - normalu. Tiek „tos dienos“ tęsdavosi mano mamai, o daugiau pavyzdžių nežinojau, nejaugi imsi ir klausi draugių, kiek dienų kuriai tęsiasi. Bet štai, kai pradėjau studijuoti, supratau, kad kai kurios merginos - itin atviros ir nieko apie save neslepia. Štai mano kambariokės Skaitė ir Neringa: dar neprasidėjus „toms dienoms“ prisiperka šokolado, ledų, o vėliau ištisus vakarus guli po antklode ir skundžiasi, kad joms skauda pilvą, nėra nuotaikos ir viskas aplinkui nervina. Skundžiasi tos, kurioms „tos dienos“ trunka taip trumpai!

Mano namuose mėnesinių tema visuomet buvo tabu. Esu vienintelė mergaitė šeimoje, turiu 2 brolius, todėl nenuostabu, kad higieninius paketus tekdavo slėpti, nes, jei jaunesnieji broliai juos rastų, užjuoktų negyvai. Atsimenu, kai man prasidėjo mėnesinės, mama trumpai apie jas papasakojo, bet daugiau niekuomet gyvenime apie jas nekalbėjome, tai atrodė nepriimtina. Tačiau kambariokės įsitikinusios, kad merginos viena kitai privalo pasakoti viską.

Todėl aš pirmoji sužinau, kada joms „tos dienos“, kada geriau joms dėl neplautų lėkščių ir išmėtytų daiktų geriau nepriekaištauti, nes baigsis blogai. O kai aš, praradus kantrybę dėl amžino verklšlenimo, pasakiau, kiek trunka mano mėnesinės, jos iš nuostabos išsižiojo. „Kaip tu TAI ištveri?“, - klausinėjo Skaistė. Nežinau, manau, kad prie visko priprantama. Juk nežinau, kaip atrodo „lengvesnės“ mėnesinės, todėl negaliu palyginti. Esu skaičiusi, kad paprastai mėnesinės trunka 3-5 dienas, o maniškės - išskirtinės. Tačiau nieko nepakeisiu, atradau sau tinkamus higieninius paketus, kurie dar ir kvapą „užrakina“, nes jei dar ir dėl jo reikėtų nerimauti...


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis