5 dalykai, kuriuos privalai žinoti prieš išbandant tamponus

Kiekviena mergina sulaukia dienos, kai turi spręsti dilemą: išbandyti tamponus ar ne? Vienoms pakanka vieno pabandymo, kad suvoktų, jog tai - joms tinkamiausia priemonė, kitoms prireikia daugiau laiko priprasti ar net įtikinti save šios higieninės priemonės išbandymui.

Daugeliui merginų kelia siaubą tai, kad tamponas naudojamas ne išorėje, kaip higieninis paketas, o viduje. Juk kai nematai, kas vyksta, darosi baisu, tiesa?

Todėl merginas pradeda kamuoti daugybė dvejonių: o kas, jei tamponas užstrigs? O kas jei nutrūks siūlas ir aš nesugebėsiu jo ištraukti? O kas, jei tamponas iškris? Ir baisiausia, o kas, jei tamponas pradurs mergystės plėvę?!

Panašūs klausimai kamavo ir 16-metę projekto „Paslaptis kelnaitėse“ dalyvę Karoliną, kuriai tamponai ilgą laiką kėlė baimę. Tačiau praėjusią vasarą kelionei į pajūrį sutapus su „tomis dienomis“, Karolinai teko patirti 2 minutes nerimo ir išbandyti baimę kėlusią priemonę. O bijoti visai nebuvo ko, tiesiog tereikia gerai išsiaiškinti, kaip tinkamai naudoti šią higieninę priemonę.

1. Žinok savo kūną. Taip, ne visoms priimtina kalbėtis apie savo tarpkojį, tačiau išmanyti, kas yra kas, o svarbiausia - kur tiksliai dedamas tamponas yra būtina. Tuo labiau, kad gerai žinant moters lytinius organus tampa aišku, kad tamponas nei išnykti, nei kitaip pradingti makštyje tiesiog negali!

2. Skaityk instrukciją. Lygiai kaip nusipirkusi naują telefoną, taip ir pirmą kartą naudodamasi tamponais, būtinai perskaityk, kas rašoma ir apie ką perspėjama naudojimosi instrukcijoje. Nors ir nedaug, bet tamponai vienas nuo kito skiriasi, todėl ir jų naudojimas yra skirtingas. O ką jau kalbėti apie tai, kad ne visos merginos susivokia apsauginę tampono plėvelę nulupti...

3. Išsiaiškink, kokio tampono tau reikia. Ginekologai pirmajam kartui rekomenduoja rinktis mažiausio dydžio ir sugeriamosios galios tamponus be aplikatoriaus. Tokius paprasčiau įdėti, o mažas jų dydis gąsdina mažiau, nei, tarkime, dvigubai už tamponą didesnis aplikatorius.

4. Leisk sau pabandyti. Nebandyk tamponų pirmą kartą kokiame nors svetimame ar viešajame tualete. Geriausia - saugi namų tualeto aplinkoje, kurioje nejausi įtampos ir būtinybės skubėti. Atsipalaiduok, o jei iš pirmo karto nepavyks, nenusivilk ir bandyk dar kartą. Niekas negimė viską mokėdamas!

5. Tinkama poza. Labai svarbu rasti sau tinkamą pozą, kuri leis greičiausiai ir patogiausiai tamponą įsidėti. Vienoms geriausia - atsitūpus, kitoms - sėdint ant tualeto, tačiau daugiausiai merginų pripažįsta, kad mažiausiai sunkumų kelianti poza - viena koja ant žemės, o kita - ant tualeto.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis