Rudeniškai nostalgiškas interviu su Jazzu

Tikras vardas – Justė Arlauskaitė. Baigė vokalo bakalauro studijas „Thames Valley University“ (Londone). Kartu su Leon Somov išrinkta geriausia šių metų MTV Baltijos šalių atlikėja („Best Baltic Act“ kategorija). Šiuo metu ruošia solinį albumą.

Anksčiau yra dainavusi grupėje „Pieno Lazeriai“. Jazzu kuriamą muziką galima apibūdinti kaip švelnios elektroninės muzikos, IDM („Intelligent Dance Music“) ir R&B stilių mišinį.

Atlikėja Jazzu – gaivos ir kokybės gurkšnis lietuviškos muzikos padangėje permainų ištroškusiam melomanui. Šį kartą turime galimybę pasikalbėti ne tik apie jos kuriamą muziką, bet ir giliau pažinti šią šiltą asmenybę.

- Atėjus rudeniui palikai Lietuvą ir grįžai į Londoną. Kokias emocijas išgyveni šiuo metu?

- Išvykusi suvokiau, kad man labai sunku keisti gyvenamąją vietą, ypač, jei kažkur užsibūnu ilgesnį laiką. Tiesiog prisirišu prie aplinkos, žmonių, kvapo. Bet jaučiu, kad šie metai bus labai geri – taip pasiilgau Londono ir ten verdančio muzikinio gyvenimo!

- Dažniau vadovaujiesi protu ar emocijomis?

- Turiu pripažinti, kad mano emocijos visada ima viršų, o ne protas. Vieną akimirką galiu verkti, kitą juoktis. Dabar mano gyvenime daug pasikeitimų ir svarbių žingsnių, bandau balansuoti, nors tai ir yra labai sunku – nepasiduoti pirmajai mane apimančiai emocijai, nes iš tikrųjų esu gan emociškai nestabili.

- Klausytojai su tavo muzika galėjo susipažinti koncertuose, radijo ar TV eteryje ir sukurti jai daug epitetų. O kaip pati apibūdintum savo muziką?

- Savo muziką taip ir apibūdinčiau – mano muzika. Niekada nesibrėžiau sau stilistinės ar kokios kitos ribos, visada dariau tai, kas patinka man pačiai... Muzika turi tik vieną vardą – muzika. O kiekvienas ją jaučia, girdi ir interpretuoja savaip.

- Apibūdink pojūčius, kurie apima dainuojant, kuriant dainas.

- Jie patys geriausi. Tai darau kone kiekvieną dieną, taigi kasdien jaučiuosi laiminga. Malonumas man yra darbas, o darbas – malonumas (šypsosi). Žinoma, būna kūrybinių pertraukų ar mažyčių krizių. Juk kartais tiesiog norisi pailsinti galvą bei sielą. Bet nedainuoti negaliu nė dienos!

Geriausias jausmas, kai dainuoji ant scenos – publikai. Tai nepaaiškinama – kartais atrodo, kad kažkur dingsti, išnyksti. Apima pojūtis, kad „gerosios dalelės“ laksto aplinkui, o kai baigiasi koncertas ir nulipi nuo scenos tampa taip liūdna ir ilgu, kad jis baigėsi. Toks jausmas, tarytum kažkas viduje nutrūktų.

- Atrodo, kad muzika tau tikrai labai svarbi. Kokią vietą ji užima tavo gyvenime?

- Nesenai viename interviu sakiau, kad pirmą vietą mano gyvenime užima trys dalykai, ir visi jie prasideda raide M: Meilė, Muzika ir Marijus (šypsosi).

- Kokie asmenybės pokyčiai įvyko studijų metu?

- Savianalize užsiimu gana dažnai, tad ir šį kartą be jos neapseisiu (šypsosi). Studijų metu stengiausi kuo daugiau pamatyti ir sužinoti savo profesinėje srityje, tobulėti, bręsti kaip muzikantė. Studijuoti išvažiavau iškart, kai tik suėjo 18 metų, tad buvau visiška tėvų numylėtinė, nemokėjau pati net sumuštinio susitepti, ką jau kalbėti apie lyginimą! Dabar esu geriausia kulinarė draugų kompanijoje, netgi atrodo, kad kulinarija – antras mano pašaukimas po muzikos. Kaip muzikantei studijų metu man daugiausiai davė vadinamieji „jam session'ai“ – kai visi muzikantai susitinka, kad ir pirmą kartą scenoje ir tiesiog kalba muzikine kalba.

- Kaip jautiesi įvertinta MTV?

- Gera, kai tave pastebi, juo labiau - įvertina. Prisimenu, maža žiūrėdavau MTV ir galvodavau, kaip norėčiau kada nors turėti savo grupę ir kad mano klipus rodytų per MTV. Dabar būtent taip ir yra, o dar laimėjom ir „Best Baltic Act“! Kažkaip viskas atrodo neįtikėtina, kartais net mistiška. Štai, kad ir toks pavyzdys: važiuoju su tėčiu mašinoje, per radiją groja muzika. Tik praėjus kokiai 10 minučių aš suvokiu, kad tai buvo mano daina. Kartais atrodo nesuvokiama, kad žmonės eina į mano koncertus, perka albumus. Tai – svajonės išsipildymas tikrąja to žodžio prasme.

- MTV prizas turbūt nebus paskutinis įvertinimas. Kokie ateities planai?

- Artimiausi – išleisti solinį albumą bent trijose Europos šalyse, suorganizuoti mini turą ir kuo daugiau koncertuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis