5 intelekto tipai: pažinus juos profesinis kelias bus lengvesnis

Šiandieniniame pasaulyje išsilavinimas kaip niekad svarbus. Nuo tada, kai informacija mūsų gyvenime pasidarė tokia svarbi, sugebėjimas ją įsisavinti tapo dar reikalingesnis. Dabar svarbu ne tik kaip baigei mokyklą, bet ir kaip mokysiesi po jos baigimo.

Darbdavys beveik visados reikalauja to, ko mokykloje dar nėra mokoma. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus galėjote pastebėti daug kur atsiradusius reikalavimus mokėti naudotis kompiuteriu ar tiesiog lengvai naršyti internete.

Dabar tai jau nebe „pageidautinas“, o „privalomas“ reikalavimas. Panašiai yra ir bus su daugeliu kitų reikalavimų – jie kinta ir didėja tiesiog kasdien. Tuo tarpu ar jūs galite ramiai atsakyti į klausimą: „Ar esu pasiruošęs ateities darbui?“. Greičiausiai ne.


Akivaizdu, jog šiuolaikinėse mokyklose ne visi mokiniai mokosi vienodai. Kalbu ne apie jų gaunamus pažymius, o apie mokymosi būdą. Daugeliui tiesiog netinka mokymosi būdas, taikomas mokykloje. Tad prasti pažymiai gaunami dėl pastangų trūkumo. Kartais prasti pažymiai atsiranda dėl netinkamo mokymosi būdo, kuris, siekiant geriausių rezultatų, turėtų būti taikomas prie jūsų būdo. Devintojo dešimtmečio pradžioje amerikiečių psichologas Howardas Gardneris parašė knygą „Frames of Mind“, kurioje išdėstė septynis talento arba intelekto tipus.


Jei tau geriausiai sekasi... KALBOS, tavo intelekto tipas:


Lingvistinis

Tai bene plačiausiai paplitęs intelekto tipas. Šiuo metu pagal šį tipą yra nustatinėjamas žmogaus intelekto koeficientas. Jis remiasi įgimtu žmogaus gebėjimu skaityti ir rašyti žodžius. Iš esmės, tai ganėtinai svarbus gabumas – be jo būtų sunku kaupti ir dalytis informacija.


Rekomenduojamos profesijos: žurnalistas, rašytojas, psichologas, teologas, lektorius, teatro ar kino kritikas, vadybininkas, diktoriai.


Jei tau geriausiai sekasi... MATEMATIKA, tavo intelekto tipas:


Loginis-matematinis


Suprantama, jog šiuo talentu daugiausiai apdovanoti matematikai. Tai žmonės, kuriems ypač lengva dirbti su duomenimis, išreikštais skaičiais.


Rekomenduojamos profesijos: buhalteriai, finansininkai, konstruktoriai, administratoriai, juvelyrai, ekonomistas, stomatologas, advokatas.


Jei tau geriausiai sekasi... MENAS, tavo intelekto tipas:


Erdvinis tipas


Šis tipas būdingas daugeliui meno žmonių – dailininkams, architektams, dizaineriams ir kt. Fizinis tipas Fiziniu talentu apdovanoti daugelis įžymių sportininkų ir šokėjų. Dažniausiai tai žmonės, kurie efektyviausiai mokosi veikdami, atlikdami kažkokią praktiką.


Rekomenduojamos profesijos: pedagogika, sporto treneris, aktorystė, renginių organizatorius, teologas, lektorius, teatro ar kino kritikas.


Jei tau geriausiai sekasi... SOCIALINIAI MOKSLAI, tavo intelekto tipas:

Vidinis

Šis talento tipas dažnai apibūdinamas kaip emocinis intelektas. Kaip ir sako pats pavadinimas – veiksmai, susiję su žmogaus vidumi, čia yra dominuojantys. Pavyzdžiui, dažnai žmonėms nesiseka ne todėl, kad jiems trūksta žinių, o todėl, kad jie bijo rizikuoti. Taip pat kaip pavyzdį galima pateikti daug žmonių, kurie baigia prestižinius universitetus, bet jie nesiekia karjeros, kurią galėtų pasiekti, bet rizikuotų suklupti ir patirti fiasko. Dažniausiai šie žmonės yra stiprūs intravertai.


Rekomenduojamos profesijos: mokslininkas, gydytojas, rašytojas, architektas, socialinis darbuotojas, dietologai,

Jei tau geriausiai sekasi... GAMTOS MOKSLAI, tavo intelekto tipas:


Aplinkos žmonės


Jie geriausiai mokosi, analizuodami aplinką, dažniausiai tai būna susiję su gamtos mokslais: fizika, chemija, biologija. Šis tipas nebuvo sugalvotas Howardo Gardnerio, tik vėliau pridėtas prie pagrindinių.

Rekomenduojamos profesijos: psichologai, psichiatrai, filosofai, teologai, tyrinėtojai, chirurgai, žolininkai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis