20 būdų kambarį padaryti jaukesniu

Ruduo – persikraustymo ir jaukių namų kūrimo metas prieš ateinant žiemai. Rugsėjį daugelis iš mūsų keliasi į naujus savo ar nuomojamus butus, kambarius, bendrabučius. Dažnai laikinuose namuose įsikūrę gyventojai nesijaučia jaukiai, tačiau butų šeimininkai nesutinka investuoti į remontą. Pateikiame jums 23 patarimus, kaip be didelių investicijų, remonto ir šiek tiek kūrybos atnaujinti savo gyvenamą būstą ir susikurti jaukią erdvę, į kurią norisi grįžti kasdien.

1. Atsikratykite nereikalingų daiktų. Pirmiausia atlaisvinkite erdvę – dirbtinės gėlių puokštės, seni ir beverčiai paveikslai, suplyšusios pagalvėlės tikrai nepuošia jūsų namų. Tokie daiktai ne tik kaupia dulkes, bet ir suteikia nestilingų, apleistų namų įspūdį.

2. Pakeiskite šviestuvus ir lemputes. Suteikite namams daugiau šviesos – pakeiskite perdegusias lemputes ar senus šviestuvus. Nauja stalinė lempa ar toršeras gali tapti pagrindiniu erdvės akcentu.


@elpetersondesign 💖 #eleganceroom
A photo posted by Room Interior (@eleganceroom) on Nov 12, 2016 at 7:24am PST

3. Kabinkite paveikslus ar nuotraukas. Suasmeninkite gyvenamą erdvę papuošdami ją gražiausiomis gyvenimo akimirkomis, šeimos, draugų nuotraukomis, mėgstamais paveikslėliais. Otto.lt ekspertai teigia, kad nuotraukos ir paveikslėliai geriausiai suasmenina ne tik miegamojo ar svetainės, bet ir vonios ar net balkono erdves. Jeigu negalite į sieną kalti vinių, naudokite pastatomus rėmelius arba dvipusius lipdukus lengvesnėms nuotraukoms ar paveikslėliams.

4. Pakeiskite mažas detales. Mažos detalės reiškia itin daug. Kartais užtenka pakeisti mažus dalykus: maišytuvus, užuolaidėles, rankenėles, jungiklius, drabužių kabliukus ir namai iškart taps šviesesniais bei švaresniais.

5. Įsigykite augalų. Žali augalai ne tik valo orą, bet ir suteikia gyvybės pojūtį kiekvienuose namuose. Jei kambarys tamsus ir augalams neužtenka šviesos, rinkitės nereiklius augalus, pavyzdžiui, difenbachiją, kalatėją ar sansevjeras. Susodinkite kelis augalus į siaurą vazoną ant palangės ar šalia sienos. Šie augalai yra paprastai prižiūrimi ir gražiai atrodo sugrupuoti, todėl tiks prie bet kokio interjero.


@impressionen_versand 💖 #eleganceroom
A photo posted by Room Interior (@eleganceroom) on Nov 11, 2016 at 5:27am PST

6. Pasodinkite vijoklį. Pasodinkite vijoklinį augalą ir šalia jo ištempkite kelias virves arba pastatykite nedideles medines groteles. Vijoklis augdamas suteiks jaukumo ir pagyvins erdvę. Kas sakė, kad tokius augalus reikia auginti tik balkonuose? Jūsų namai – jūsų taisyklės. O jos turi kurti jaukumą.

7. Pasikabinkite veidrodį. Didelis veidrodis vizualiai padidina erdvę, bet jūs taip pat galite pasidaryti kompoziciją iš kelių mažų veidrodėlių ant sienos. Nedidelė kompozicija ne tik pagyvina kambarį, bet ir suteikia interjerui jam šiek tiek prancūziško dvelksmo. Ypač subtiliai ir jaukiai atrodo nedideli įrėminti veidrodžiai.

8. Daugiau minkštų audinių. Jei namuose trūksta jaukumo, papuoškite kambarius minkštais audiniais. Patieskite staltiesę, o ant kėdžių, sofos ar lovos padėkite minkštas pagalvėles. Apvilkite vazonus mezginiais arba medžiaga.


@clara_delcastillo 💖 #eleganceroom
A photo posted by Room Interior (@eleganceroom) on Oct 17, 2016 at 1:14pm PDT

9. Patieskite kilimą. Kilimas ne tik pageriną garso izoliaciją, bet ir gali paslėpti senas, aptrintas grindis. Be to, kilimu daug maloniau vaikščioti basomis, sėdėti plepant su draugais ar netgi prigulti skaitant knygą.

10. Pamerkite gyvų arba džiovintų gėlių puokštę. Puokštės suteikia spalvų, žaismingumo ir kuria jaukią atmosferą. Be viso to, labai skaniai kvepia.

11. Pakabinkite stilingą sieninį laikrodį. Laikrodis atliks gražaus interjero akcento funkciją, o jūs visada žinosite, kiek valandų. Būkite originalūs – jei pakabinsite kelis skirtingus laikrodžius, sukursite ypatingą ir originalią, dinamiškai judančią kompoziciją.

12. Pastatykite atvirą lentyną. Įsigykite patogią, atvirą lentyną – sudėkite į ją knygas, dekoracijas ar kitus sau artimus daiktus. Atviros lentynos taip pat vizualiai didina erdvę.

13. Pakabinkite žemėlapį arba pasistatykite gaublį. Sieniniai žemėlapiai – ne tik įdomi interjero detalė, juose taip pat galite sužymėti aplankytas arba svajojamas aplankyti šalis. Taip niekada nepamiršite savo tikslų arba gražiausių prisiminimų, patirtų kelionių metu. Didelį įvarių stilių žemėlapių pasirinkimą siūlo otto.lt internetinė parduotuvė.


@kristinaaader 💖 #eleganceroom
A photo posted by Room Interior (@eleganceroom) on Oct 5, 2016 at 2:17pm PDT

14. Papuoškite langus užuolaidomis. Daugelis bijo kabinti užuolaidas, nes mano, kad jos užtemdys ir sumažins erdvę. Netiesa – šaltuoju sezono metu užuolaidos sukuria šiltą atmosferą ir paslėpia niūrią darganą už lango. Spalvingos užuolaidos suteikia spalvų ir žaismingumo jūsų interjerui.

15. Įrėminkite tapetus. Jeigu nenorite investuoti į sienų tapetavimą, galite įsigyti patinkančių tapetų likučių ir juos įrėminti. Toks įrėmintas tapetas atliks paveikslo funkciją, pagyvins kambarį ar išryškins tam tikrą zoną.

16. Užrašai ant sienos. Pasirinkite savo mėgstamą citatą, eilėraščio ištrauką, gyvenimo būdą išreiškiančius žodžius, įsigykite ar pasidarykite lipdukų ir užklijuokite juos ant sienos. Vėliau išsikraustydami galėsite juos nuplėšti nesugadindami esamos sienų apdailos.

17. Patieskite lovatieses ir pledus. Minkštas ir spalvingas pledas vilioja prisėsti ir jaukiai įsisukti į jį su arbatos puodeliu skaitant mėgstamą knygą. Priklausomai nuo pledo spalvos ir raštų, jis gali kambariui suteikti žaismingą ar romantišką nuotaiką.


@marzena.marideko 💖 #eleganceroom
A photo posted by Room Interior (@eleganceroom) on Sep 23, 2016 at 2:10pm PDT

18. Neskaidykite mažos erdvės. Jeigu jūsų kambarys ar butas nedidelis ir norite vizualiai praplėsti erdvę, užuolaidas ar lovatiesę įsigykite panašios spalvos, kaip ir sienų. Taip kuriamas bendrumo ir tęstinumo įvaizdį.

19. Papuoškite kambarį žvakėmis arba originalia žvakide. Švelni žvakių šviesa suteikia jaukumo šaltą rudens ar žiemos vakarą. Kvepiančios žvakės – nepamirškite ir jų! Taip namai ne tik atrodys jaukiai, bet ir puikiai kvepės net užėjus netikėtiems svečiams.


@felinenanin 💖
A photo posted by Room Interior (@eleganceroom) on Sep 9, 2016 at 12:20pm PDT

20. Nauja švelni patalynė. Marga ir kokybiška patalynė – geriausias dalykas tiek jūsų lovai, tiek savijautai ir puikiam poilsiui. Švelnios medžiagos prisilietimai kiekvieną vakarą leis užmigti jaukiai susisupus į mėgstamus raštus. Jeigu dažnai pamirštate pasikloti lovą, daili patalynė tuo pačiu pagyvins ir jūsų kambarį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis