10 įdomių faktų apie turtingiausią pasaulio žmogų Elon Musk 

Milijardieriaus ir turtingiausio pasaulio žmogaus Elon Musk vardą žino visi. Vis dėlto faktų apie jo gyvenimą nėra girdėjęs daugelis. Pateikiame dešimt įdomiausių faktų apie šį verslininką.

Elon gimtoji šalis - Pietų Afrikos Respublika


Elon yra ilęs iš Pietų Afrikos Respublikos. 1989 tapo Kanados, 2002 – Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiu.


Elon turi brolį ir seserį


Jaunesnis Elon Musk brolis Kimbal vadovauja JAV restoranų kompanijai „Kitchen Restaurant Group“, o jo jaunesnė sesuo Tosca kuria kino filmas.


Elon vaikystėje buvo itin tylus vaikas


Vaikystėje Elon buvo labai tylus bei nuolat susimąstęs vaikas. Kurį laiką jo tėvai net galvojo, jog berniukas gali būti kurčias. Elon Musk
Elon Musk
Vida PressElon patyrė patyčias


Kadangi buvo jauniausias ir mažiausias berniukas pradinėje klasėje, Elon kentė patyčias. Kartą jis net buvo „sumuštas bendraklasių beveik iki mirties“. Būrelis berniukų jį nustūmė nuo laiptų. Patyčios mokykloje liovėsi tik tuomet, kai Elon pradėjo mokytis karate.


Kadaise jis pragyvendavo už 1 dolerį per dieną


Nors Elon šeima buvo pakankamai pasiturinti, atvykęs studijuoti jis neturėjo didelių pajamų. Vos atvykęs studijuoti į JAV, jis pragyvendavo už 1 dolerį per dieną. Dažniausiai jis maitinosi dešrainiais ir apelsinais, kuriuos įsigydavo dideliais kiekiais. 


Pirmąją savo kompaniją Elon pardavė už 300 mln. dolerių.


Pirmąją savo įkurtą programinės įrangos kompaniją „Zip2“ Elon įkūrė kartu su broliu Kimbal. 1999 metais Elon šią kompaniją pardavė už 300 mln. dolerių. Tais pačiais metais jis įkūrė internetinį banką X.com, vėliau tapusį „PayPal“. 2002 metais „PayPal“ už 1,5 mlrd. dolerių įsigijus „eBay“, Elon įkūrė „SpaceX“, o 2004-aisiais – „Tesla“.


Jis pasiekė išskirtinių su bendrove „SpaceX“


Su bendrove „SpaceX“ Elon įgyvendino pirmuosius pasaulyje privačiai finansuojamus kosmonautikos projektus, per kuriuos į orbitą išvesta nešančioji raketa Falcon 1 (2008), paleistas į kosmosą ir sugrąžintas į Žemę bepilotis erdvėlaivis Dragon (2010).Elon Musk
Elon Musk
Vida PressElon teigia nežinąs, kokios vertės yra jo turtas


Duodamas interviu 2014-aisiais jis prisipažino nežinantis, kokios vertės yra jo turtas. „Negalvoju apie kažkokią krūvą pinigų, – teigė jis. – Tiesiog turiu tam tikrą dalį įmonėse „Tesla“, „SpaceX“ ir „SolarCity“, o rinka yra nustačiusi tos dalies vertę.“


Elon vadovauja labdaros fondui


Elon vadovauja nuosavam labdaros fondui, kuris remia saulės energetikos sistemų įrengimą nuo stichinių nelaimių nukentėjusiose vietovėse.


Jo nedomina turtinga senatvė


Elon nesvajoja apie tai, kokia turtinga jo laukia senatvė. Remiantis jo žodžiais, didžiąją dalį pinigų teks investuoti į bazės statybą Marse. Jis, kaip pats sakė, nenustebtų, jeigu projektas pareikalautų ir viso užsidirbto kapitalo. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis