Neignoruok šių ženklų, kurie gali išduoti saulės smūgį

Vasarą mėgaujamės saulės spinduliais. Vis dėlto reikia žinoti, kokie yra saulės smūgio simptomai - tai gali pasitaikyti per daug laiko praleidus saulėkaitoje.

Pagrindiniai saulės smūgio simptomai (požymiai): 


Išbalusi oda, šaltas prakaitas, bendras silpnumas.


Galvos skausmas ir svaigimas, spengimas ausyse, mirgėjimas akyse.


Pykinimas, vėmimas.


Padažnėjęs kvėpavimas ir pulsas.


Aukšta kūno temperatūra


Sąmonės netekimas, apalpimas.


Kaip išvengti saulės smūgio?


Jei jauti, kad perkaitai, kūno temperatūrą reguliuoki šaltu dušu ar vonia. Taip pat rekomenduojama dėvėti šviesių spalvų lininius ar medvilninius, lengvus drabužius, kurie nesulaiko šilumos. Karščiausias dienos laikas yra vidudienis, todėl stenkis vengti saulėkaitos nuo 11 iki 15 valandos. Perkaitimas paprastai ištinka dėl aukštos oro temperatūros, bet taip gali nutikti ir dėl per intensyvios fizinės veiklos. Jei sportuoji karštyje, drėgname ore arba vartoji tam tikrus vaistus, pavyzdžiui, diuretikus, arba alkoholį, tai yra rizikos faktoriai. Saulės smūgio tikimybę taip pat didina širdies ligos ir odos patologijos. Taigi, įsitikink, kad pasirūpinai reikiama apsauga, ir tada jau ramiai mėgaukis saule.


Ką daryti, ištikus saulės smūgiui?


Jei regi, kad tu ar šalia tavęs esantis žmogus patyrė saulės smūgį ar perkaitimą, rekomenduojama tuoj pat pereiti į vėsią aplinką. Būtina gerti daug skysčių – rekomenduojamas vanduo, bet taip pat tinka ir sportiniai gėrimai, padedantys atstatyti skysčių kiekį organizme. Atsigulk ir šiek tiek pakelk kojas. Odą atvėsink purkšdama vandenį, vėsiame vandenyje pamirkyta kempine bei įsijunk ventiliatorių. Tinka ir šalti kompresai pažastyse bei ant kaklo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis