Kaip išlikti energingai visą dieną?

Energijos stygių jauti jau vidurdienį? Sveika atvykusi į popietinių apsnūdėlių klubą. Ir nors antro ar trečio puodelio kavos siurbčiojimas atrodo lengviausia išeitis, žemiau pateiktos 4 alternatyvos yra kur kas geresnės. Jos padės energingai išlikti visą dieną, kiekvieną dieną.

Padaryk mankštą


Manai, kad fizinis aktyvumas išsunks paskutinius energijos likučius? Visai ne! Kaip tik priešingai – seniai įrodyta, kad viena kardio tipo mankšta, kurios krūvis atitinka sportuojančiojo pajėgumus (pvz.: 20 minučių dviračio minimo ar greito ėjimo), gali ženkliai pagerinti savijautą ir energijos lygį pakelti net 90% žmonių. Svarbiausia, kad rezultatas jaučiamas iškart, o būsena trunka apie valandą. Tačiau nepersistenk: ilgesnė mankšta visai nereiškia, kad ilgiau jausiesi gerai. Priešingai, per didelis krūvis prie sporto nepratusias išvargins. Taigi, tebūnie tai trumpos, bet efektyvios mankštelės.


Nespausk mygtuko „atidėti žadintuvą“


Trumpučiai numigimai atidedant žadintuvo signalą sukelia vidinio laikrodžio sutrikimus. Taigi vėliau, dieną, jausiesi apsnūdusi, o atėjus laikui miegoti – tą padaryti bus sunku. Galiausiai pasijausi pakliuvusi į užburtą mieguistumo ratą. Jeigu tikrai niekaip nesigauna atsibusti, mygtuką „atidėti“ gali paspausti kartą, bet ne daugiau. Tačiau tą laiką iki signalo išnaudok prasibudinimui: švelniai pasirąžyk, iš lėto prasimerk...


Pietauk dukart


Dauguma žmonių praalksta kas tris – keturias valandas. Taigi, jeigu pusryčiauji 8 ryto, o pietauji vidurdienį – tavo kūnui reikia maistinės energijos dar maždaug 3 valandą dienos arba jausi silpnumą, galvos svaigimą, mieguistumą. Tačiau tai nereiškia, kad turi triaukšti bulvių traškučius. Tam, kad energija išliktų iki to meto, kai grįši iš darbo ar mokslų, turi suvartoti subalansuotus mini pietus, kuriuose būtų proteino ir angliavandenių. Orientacinis tokių „antrų“ pietų kalorijų kiekis – 300. Tiek pakaks, kad jaustumeisi soti, bet neapsunkusi. Gali pamėginti suvalgyti javainį, jogurto ir obuolį. Jausiesi žvalesnė ir nebus poreikio vėliau prikimšti skrandžio greito maisto produktais.


Daugiau energijos dabar pat!


Kai jausiesi mieguista, vietoje to, kad čiuptumei puodelį kavos, išmėgink pratimą, kuris kaipmat pažadina smegenis, kurios duoda signalą pabusti ir visam kūnui:


Tvirtai atsistok. Kojos – pečių plotyje, keliai – šiek tiek sulenkti. Lenkis į priekį per juosmenį, galva link grindų. Sulenk rankas ir sukabink per alkūnes. Kvėpuok lėtai ir atsipalaiduok: tegu tavo galvos svoris ištiesina kakle esančius stuburo slankstelius. Pasiūbuok į šalis kol triskart giliai įkvėpsi ir iškvėpsi. Tada pasiūbuok pirmyn atgal kol tris kartus lėtai įkvėpsi ir iškvėpsi. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis