JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Įkvepianti ir motyvuojanti mokymosi erdvė

Įkvepianti ir motyvuojanti mokymosi erdvė

Savaime suprantama, kad kiekvienas mokinys turi turėti savo mokymosi erdvę, kurioje lengvai susikauptų ir galėtų motyvuotai semtis naujų žinių. Tiesa, tam, kad šis procesas netaptų nuobodžiu ar net varginančiu, būtina sukurti jaukią ir įkvepiančią aplinką, kuri užtikrintų visapusį besimokančiojo patogumą. Visgi, kaip kambaryje sukurti mokymuisi pritaikytą aplinką, kurioje jaustumėtės visiškai ramiai ir nepavargtumėte nuo nepatogios aplinkos? Vos keletas svarbių elementų užtikrins neabejotiną interjero sėkmę.

Rašomasis stalas bei kėdė – pagal jūsų individualius poreikius

Natūralu, kad įsirengiant naują mokymosi erdvę namuose, daugiausia dėmesio skirsime rašomajam ar darbo stalui bei patogiai kėdei. Tiesa, čia derėtų kruopščiai išnagrinėti visus savo poreikius, kad vėliau netektų gailėtis dėl netinkamai pasirinkto stalviršio dydžio ar netinkamų stalo funkcijų. Mėgstantiems gausiai nukrauti stalą sąsiuviniais ir knygomis tikrai pravers didesnis stalas su integruota spintele ar bent pora stalčių, kuriuose galėtumėte tvarkingai laikyti rašymo priemones bei kitus mokymosi reikmenis. Tiesa, jei kambaryje vietos mažokai, verčiau rinkitės vienviečius stalus. Tiesa, geriausiai stalą įvertinsite tik atsisėdę prie jo, todėl net rinkdamiesi internetu neatmeskite galimybės „pasimatuoti“ baldo fizinėje parduotuvėje. Ši taisyklė galioja ir kėdei – įsitaisę joje turite nejausti jokio nemalonaus jausmo, o stuburas ir kaklas turi būti taisyklingoje padėtyje. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ar kėdės sėdimosios dalies aukštis yra reguliuojamas, nes tik taip galėsite ją tinkamai pritaikyti pagal stalo aukštį.

Patogūs ir praktiški baldai mokymosi erdvėje

Ne mažiau svarbu ir kiti funkciniai baldai, dažnai atsiduriantys mokymosi erdvėje. Tai įvairaus dydžio spintelės, komodos bei lentynos, kuriose galima patogiai sutalpinti visas reikalingas priemones. Jei tik turite galimybę, kambaryje būtinai įkurdinkite komodą ar praktišką spintelę – čia net nedidelė netvarka liks nepastebėta, o staiga prireikus vadovėlio tikrai žinosite, kuriame stalčiuje jis slepiasi. Stokojant vietos tikrai verta apsvarstyti kompaktiškesnį variantą – lentyną. Beje, šiuolaikiniai gamintojai siūlo didelį baldų asortimentą, kuriame rasite net ir visiškai uždaromų lentynų, kurios puikiai tarnaus net ir su tvarka ne itin draugaujančio paauglio kambaryje. Savo ruožtu, knygoms bei sąsiuviniams sutalpinti puikiai tiks ir atviros lentynos, tačiau nepamirškite – kuo mažiau daiktų matome kambaryje, tuo jis atrodo tvarkingesnis ir estetiškesnis.

Įkvepianti ir motyvuojanti mokymosi erdvė
Įkvepianti ir motyvuojanti mokymosi erdvė
Organizatorių archyvas

Kambario atmosfera ir mažos, tačiau reikšmingos detalės

Kuriant įkvepiančią bei motyvuojančią mokymosi erdvę taip pat labai svarbu pripildyti kambario atmosferą jaukumo, kuris leistų atsipalaiduoti ir mokytis be jokio papildomo streso. Įkurdinkite keletą kambarinių augalų ar sukurkite visą jų kompoziciją – pastarieji valo orą, tad net praleidžiant daug laiko prie knygų mintys išlieka švarios, o galva – neapsunkusi. Taip pat nepamirškite poilsio zonos. Jei kambaryje yra vietos, būtinai įsigykite patogų fotelį, supamą ar pakabinamą krėslą, parūpinkite pagalvėlių bei minkštutį pledą. Čia įsitaisius bus patogu skaityti, pailsėti su arbatos puodeliu bei mėgstama muzika ar tiesiog nusnūsti.

Atminkite, kad kuriant mokymosi erdvę svarbiausia atsižvelgti į visus besimokančiojo poreikius – individualiems poreikiams pritaikytas kambarys geriausiai atvers visas galimybes semtis naujų žinių.  

Mano išsaugoti straipsniai