10 negirdėtų faktų apie serialą „Karalienės Gambitas“

Liepos 20 d. tradiciškai švenčiama Tarptautinė šachmatų diena. Nors šis stalo žaidimas ir intelektualus sportas daugelio žmonių buvo primirštas, jį atgaivino praėjusiais metais pasirodęs „Netflix“ serialas „Karalienės gambitas“, kuris sumušė visus žiūrimumo rekordus. Šachmatų dienos proga pateikiame 10 įdomių ir negirdėtų faktų apie serialą „Karalienės Gambitas“.

„Karalienės gambitas“ serialas sukurtas pagal Walterio Teviso 1983 m. knygą tuo pačiu pavadinimu


Remiantis Davido Hillo pranešimu „The Ringer“, Tevis išmoko žaisti šachmatais būdamas 7 metų, tačiau jis nebuvo iš karto gabus šiai veiklai, todėl profesionaliai pradėjo varžytis tik būdamas suaugęs. Nors jis niekada nepakilo į Beth lygį, jis vis tiek įkando žaidimo subtilybes. 


Serialo kūrėjai konsultavosi su šachmatų ekspertais, taip pat su buvusiu pasaulio šachmatų čempionu Gariu Kasparovu


Didžioji knygos dalis rėmėsi žinomo šachmatų instruktoriaus Bruce'o Pandolfini patarimais, todėl serialo kūrėjas Scottas Frankas konsultavosi ir su Pandolfiniu, ir su Kasparovu. Vienu metu Kasparovas netgi buvo pakviestas suvaidinti personažą Vasilijų Borgovą. Lapkričio interviu „Slate“ Kasparovas teigė, kad keli Tevio žaidimo aprašymai buvo šiek tiek „mėgėjiški“, todėl jis norėjo įsitikinti, kad jie būtų jie tinkamai pademonstruoti ekrane. Be to, kad jis suteikė daugybę informacijos apie šachmatų žaidimą, jis taip pat pateikė neįkainojamų įžvalgų apie sovietinę šachmatų kultūrą, kuri dar labiau padidino serialo realumą.


Taylor Joy pasirodė keliuose garsiuose filmuose ir žymiame TV seriale


„Auksinio gaublio“ nugalėtoja, aktorė Taylor-Joy sulaukė didžiulio pripažinimo už vaidmenį 2015 m. siaubo filme „Ragana“. Ji taip pat pasirodė filmuose „Split“ (2016), „Glass“ (2019) ir „Emma“. (2020 m.), taip pat seriale „Peaky Blinders“


Aktorę Taylor Joy taip sujaudino Beth vaidmuo, kad ji tiesiogine to žodžio prasme nubėgo susitikti su laidos kūrėja aptarti šio vaidmens


Taylor Joy 2020 m. teigė, kad ji nėra ta, kuri pultų rinktis bet kokį vaidmenį. Nepaisant to, viename interviu ji teigė, kad maždaug per valandą baigė skaityti knygą „Karalienės gambitas“ ir buvo labai sujaudinta dėl šio vaidmens. Nors Lexingtone, Kentukyje yra nufilmuota dalis serialo, didžioji dalis buvo nufilmuota Berlyne (Vokietija) ir Ontarijuje (Kanada)


Keletas įspūdingų serialo serijų buvo nufilmuotos Berlyne, Vokietijoje: nuo „Methuen Home“ vaikų namų iki gražaus viešbučio Berlyne. Be to, serijos, kuriose matyti Beth namai, buvo filmuotos Kanadoje, Ontarijuje.


Nors seriale regimi vaizdai atspindi praėjusio amžiaus septintąjį dešimtmetį, moterys negalėjo dalyvauti pasaulio šachmatų čempionate iki 1980 m.


Remiantis Jennifer Bisset pranešimu CNET, vengrų žaidėja Judit Polgár tapo jauniausia šachmatų meistre istorijoje, būdama vos 15 metų, 1991 m. Ji atsisakė žaisti moterų turnyruose, o priešingai - nugalėjo geriausius savo šachmatininkus vyrus. Kol ji nepakilo į šias aukštumas, jos vyresnioji sesuo Susan Polgár kovojo už moterų teisę patekti į pasaulio šachmatų čempionatą.


Aktoriai seriale realiai žaidė visus šachmatų žaidimus


Nors šachmatų konsultantai sukūrė kiekvieną žaidimą, kurį matome seriale, aktoriai realiai žaidė kiekvieną mačą - net greičio raundus. 
Heathas Ledgeris prieš dešimtmetį dirbo prie „Karalienės gambitas“ ekranizacijos


„The Independent“ pranešė, kad prieš pat mirtį 2008-aisiais garsus aktorius Heathas Ledgeris dirbo prie „The Queen's Gambit“ ekranizacijos, kurią jis planavo režisuoti ir vaidinti kartu su Elliot Page, kuri būtų vaidinusi Beth.


Kostiumų dailininkė Gabriele Binder sąmoningai pasirinko Beth garderobą tam, kad perteiktų tam tikrus dalykus apie jos personažą


G. Binder specialiai pasirinko daugybę languotų raštų, kurie simbolizavo Beth aistras dėl šachmatų .Pasak G. Binder, balta finalinė Beth apranga akivaizdžiai rodo Beth valdymą kaip baltąją karalienę. „Pabaigoje Beth vilki baltą paltą su baltomis kelnėmis ir kepurėle“, - sakė Binder. „Žinoma, mano idėja buvo perteikti, kad ji dabar yra šachmatų lentos karalienė, o pati šachmatų lenta yra jos pasaulis“, - teigė G. Binder.


2020 m. lapkričio 23 d. žiniomis „Karalienės gambitas“ yra oficialiai iki šiol žiūrimiausias „Netflix“ serialas


„Deadline“ duomenimis, pirmąjį mėnesį septynių serijų serialą stebėjo net 62 milijonai namų ūkių. Jis pateko į „Netflix“ dešimtuką 92-iose šalyse ir pasiekė pirmąją vietą iš 63-ių. „Deadline“ taip pat pranešė, kad serialo pasirodymas išpopuliarino šachmatų žaidimą. 


Šachmatų čempioną Harį Beltiką galite atpažinti iš kitos garsios knygų adaptacijos


Aktorius Harry Mellingas, vaidinantis Harį filme „Karalienės gambitas“, Dudley Dursley veikėją taip pat pavaizdavo penkiuose iš aštuonių „Hario Poterio“ filmų. Taip pat galite jį atpažinti iš naujausių vaidmenų „BBC One“ serialuose „Jo tamsios medžiagos“ pagal Philipo Pullmano knygas ir 2020 m. „Netflix“ filmuose „Senoji gvardija“ ir „Visą laiką velnias“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis