4 žingsniai, ką turėtumėte padaryti, pritrūkus vietos telefone

Vasarą daugiau fotografuojame, keliaujame, pramogaujame, o įamžintas akimirkas, laisvalaikio ar kelionių programėles kaupiame telefone. Įrenginio atmintis prisipildo kaip niekad greitai, o dažniausiai – pačiu netinkamiausiu laiku.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi naudingais patarimais kaip „prasimanyti“ laisvos vietos telefone ir išvengti netikėtai persipildžiusios įrenginio atminties.


Per ilgesnį laiką telefone prisikaupia nereikalingų, vietos užimančių ir jokios funkcijos neatliekančių „šiukšlių“. Tai gali būti failų, ekrano kopijos, nenaudojamos programėlės, senos nuotraukos, garso ir vaizdo įrašai ar el. laiškų priedai.


Įrenginys ima veikti lėčiau, kai telefono atmintyje lieka mažiau nei 1 GB laisvos vietos, todėl nuolatinė telefono higiena – būtina.


Kiek tiksliai vietos telefone užima jūsų turimos nuotraukos, aplikacijos, muzika ir kiti failai, galite patikrinti tiesiog savo telefono nustatymuose. „iPhone“ vartotojai telefono atminties užimtumą ras nuėję į „Settings“ (liet. Nustatymai) > „General“ (liet. Bendrieji) > „Storage“ (liet. Saugojimas), o „Android“ vartotojai – skiltyje „Settings“ arba „My Device“ (liet. Mano įrenginys).


Ištrinti nenaudojamus failus galite tiek rankiniu būdu, tiek naudodami specialiai tam skirtas programėles. Pavyzdžiui, turintiems „iPhone“ telefoną, pravers programėlė „Phone Cleaner for iPhone“, o „Android“ savininkams – telefono valymo įrankis „Super Clean“. Jais išvalysite perteklinius duomenis, o telefonas bus apsaugotas nuo galimų virusų.

Taip pat pravartu nuolat patikrinti aplikaciją „My Files“ (liet. „Mano dokumentai“) ir ištrinti ten susikaupusius parsisiuntimus. Nereikalingus failus ištrinkite, o svarbius – perkelkite į „debesis“ arba kitas laikmenas.


2. Daugiau vietos – „debesyse“


Išsikuopę visas „šiukšles“, telefone likusią svarbią informaciją perkelkite į internetinius serverius-„debesis“. Juose saugiai ir patogiai išsaugosite didžiulį kiekį jums svarbių failų.


Rekomenduojame nustatyti nuolatinį automatinį failų, nuotraukų ir kitų svarbių duomenų sinchronizavimą patikimose internetinėse saugyklose. Tokiu būdu nebesuksite galvos dėl duomenų rūšiavimo prieš juos ištrinant iš įrenginio – galėsite greičiau ir paprasčiau atlaisvinto vietos telefone. Be to, praradę ar sugadinę savo išmanųjį įrenginį, visą jame sukauptą informaciją turėsite prieinamą internetiniuose „debesyse“.


Tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinės sistemos vartotojai gali rinktis populiarias „Google Drive“, „Google Photos“ ar „Dropbox“ saugyklas. „iPhone“ telefonų savininkai taip pat gali naudotis „iCloud“ debesų talpykla.


Daugelis duomenų saugyklų suteikia keletą GB nemokamai (pavyzdžiui, „Google Drive“ yra net 15 GB nemokamos vietos), tačiau už nedidelį mėnesinį mokestį galite įsigyti daugiau talpyklos vietos.


3. Reguliarus telefono paleidimas iš naujo


Kitas paprastas telefono atminties išvalymo būdas – telefono paleidimas iš naujo.


Kartą į savaitę išjunkite savo išmanųjį, palikite minutei ir vėl įjunkite. Iš naujo paleistame telefone uždaromos atviros nenaudojamos programos, iš atminties išvalomi visi anksčiau paleistų programų fragmentai.


Programas vertėtų įprasti uždaryti ir rankiniu būdu, kaskart jomis pasinaudojus.


4. Drastiškas telefono išvalymas


Jeigu išmanusis nuolat stringa, o nuotraukų ir kitų failų jau tiek, kad nežinote nuo ko pradėti tvarkyti telefone sukauptą turtą, yra ir drąsesnis sprendimas – gamyklinių telefono parametrų atkūrimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis