Mokslai nuotoliniu būdu gali tęstis iki vasaros, svarstomi įvairūs egzaminų laikymo scenarijai

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius neatmeta galimybės, kad karantinas gali užtrukti, ir nuotolinį mokymą, pasak jo, gali tekti tęsti iki mokslo metų pabaigos. Visgi A. Monkevičius abiturientus ramina, kad ministerija yra parengusi kelis scenarijus, kuriuos įgyvendintų priklausomai nuo karantino trukmės.

„Labai svarbu galvoti ir apie mokslo metų baigimą, nes niekas nežinome, kiek karantinas gali tęstis, kiek gali užtrukti. Tam mes ruošiamės, turime kelis scenarijus, neatmetame ir tos galimybės, kad gali tekti ir iki mokslo metų pabaigos dirbti tokiu būdu. Turime tam pasiruošti visi, turime ieškoti būdų, kaip sėkmingai pabaigti mokslo metus“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo A. Monkevičius.


Švietimo, mokslo ir sporto ministras teigia, kad vieną iš numatytų scenarijų ministerija jau įgyvendino nukeldama kai kurių egzaminų laikymo datas. Ministras akcentuoja ir tai, kad, jeigu karantinas užsitęstų, tačiau baigtųsi iki birželio 1 dienos, mokslo metus būtų galima užbaigti sklandžiai


„Vieną iš jų jau įgyvendinome pakoregavę egzaminų tvarkaraštį, tačiau gali tekti ir toliau jį koreguoti. Turime planą dar ir kitą, jeigu iki birželio 1 dienos karantinas baigtųsi, mes dar tikrai suspėtume beveik laiku užbaigti mokslo metus ir išlaikyti egzaminus“, – tikino ministras.


A. Monkevičius teigia, kad karantinui pasibaigus iki paskutinės birželio savaitės, suorganizuoti egzaminus vis dar būtų nevėlu.„Bet dar ir birželio paskutinę savaitę dar nebūtų per vėlu. Jeigu galėtume iš karantino išėję laikyti egzaminus, mes tam pasiruošę“, – sakė A. Monkevičius.


„Valdome situaciją, matome, ką daro aplinkinės šalys. Kol kas tik Belgijos Flandrijos dalis ir Jungtinė karalystė atšaukė išorinius egzaminus. Kitos šalys, kaip ir Lietuva, svarsto įvairius scenarijus ir nori adekvačiai reaguoti, ruošiantis mokslo metų pabaigai“, – pridūrė jis.


Pasak ministro, jeigu įvyktų taip, kad karantinas užsitęstų dar ilgiau, tokiam scenarijui ministerija spėtų pasiruošti.

„Jeigu užsitęs, manau, kad mes dar turėsime laiko matydami tendencijas konstruoti ir kitus scenarijus“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis