Laiko planavimo patarimai, kurie padės suspėti

Manau, visos žinome, kad norėdamos padaryti daugiau - skubame… Ir tai, deja, visai nepadeda nudirbti visų reikiamų darbų per dieną. Mes tik išvargstame ir sumaišome visas kortas: liekame nepavalgiusios, susierzinę ir galiausiai net neužbaigę tų reikalų, dėl kurių tiek stengėmės. Štai tau keletas patarimų, kaip susidoroti su visomis užduotimis ir jaustis gerai.

Laiko planavimo patarimus pateikia „Panelės” autorė Monika.


Pasidaryk punktų sąrašą


Prieš imdamasi veikti pirma turi gerai žinoti, ką konkrečiai turi padaryti. Sąsiuvinyje ar užrašinėje susirašyk darbus punktais nuo svarbiausio, tada juos išskaidyk į konkrečius veiksmus pvz: Jei reikia važiuoti pas gydytoją - užsirašyk laiką, kada ten tau reikia būti, ką reikia pasiimti su savimi, kada reikia išvažiuoti. Šalia surašytų punktų nupiešk langelį ir atlikusi užduotį pažymėk varnele. Pamatysi, kai viską, ką reikia padaryti, matysi ant popieriaus lapo gražiai išdėstytai punktais, o ne galvoje, kurioje jau ir taip prikimšta minčių ir rūpesčių, viskas eisis žymiai sklandžiau.


P.S. Net neabejojame, kad tu jausi pasitenkinimą savimi vakare prie visų punktų matydama varneles.


 Atsikelk ankščiau


Tai tikrai gali padėti. Nusistatyk savo žadintuvą 5-10 min. anksčiau. Tai tikrai nepadarys tavęs mieguistesnės negu jautiesi atsikėlusi įprastai, o dienos bėgyje tos kelios minutės gali labai praversti.Laiko planavimas
Laiko planavimas
Shutterstock nuotr. Mėgstamas užkandis


Įsidėk savo mėgstamą sveiką batonėlį ar kokį kitą tau labai skanų gardumyną į savo kuprinę ar rankinę ir, kai pajusi, jog nuotaika bjūra nuo nesibaigiančių reikalų, leisk sau sustoti ir išsitraukus skanumyną skirti keletą minučių skaniai pasitaisyti nuotaiką bei pailsėti. Pasijusi geriau ir “pasikrovusi” energijos galėsi dar sklandžiau pratęsti dieną.


  Išmanūs prietaisai


Jei turi išmaniąja apyrankę ar laikrodį, tučtuojau užsidėk šį aksesuarą, nes jis gali tau pataisyti nuotaiką. Kai bėgioji iš taško A į tašką B,C,D ir taip toliau, gali pavargusi tiek fiziškai tiek emociškai savęs paklausti ,,Kam aš tai darau?” Pažvelk į savo laikrodžio ar apyrankės ekranėlį ir pamatysi, kokia papildoma nauda iš reikalų tvarkymo. Tu nuėjai jau įspūdingą skaičių žingsnių, sudeginai, kalorijų tiek, kad vakare galėsi pasilepinti skanumynu ir išlieki sportiška! Argi ne puiku? Tad savo sunkioje rutinoje kitą kartą skaičiuok ne prarastą laiką, o žingsnius ir sudegintas kalorijas.Išmanūs prietaisai
Išmanūs prietaisai
Shutterstock nuotr. Pagalbinės programėlės


Tai labai pravartu. Atsisiųsk į savo mobilųjį tokias programėles kaip “Trafi”, “Google maps” ar “Žiogas” ir perleisk tave apsunkinančius rūpesčius savo telefonui. Jam nuo to tikrai neįskaus galvos, tik galbūt prireiks šiek tiek daugiau energijos, tad gali pasiimti mobiliąja bateriją.


 Susiruošk iš vakaro


Manau, visos esam patyrę chaotiškus rytus, kai bevalgant pusryčius ir dedantis kuprinę jau reikia valytis dantis ir lipti į batus. Viską, ką gali susiruošti iš anksto, neatidėliok rytui ir padaryk prieš eidama miegoti. Susidėk kuprinę, nuspręsk ką ryte rengsiesi, kad nereikėtų galvoti apie tai ryte, kai jau ir taip likę mažai laiko. Tai tau tikrai sutaupys nemažai laiko ir rytą galėsi pradėti lėtai ir tvarkingai.


Monikos Instagram - @monikapetkeviciute_


Monikos YouTube kanalo nuoroda ČIA.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis