10 visų laikų pačių romantiškiausių dramų

Romantika... Ne visos ją patiriame realiame gyvenime, ne kiekvienai pavyksta įsimylėti iš pirmo žvilgsnio ir tikrai ne kiekvienai - stipriai. Vis dėlto romantiką galime pajusti žiūrėdamos romantinius filmus ir gal net nubraukti ne vieną ašarą. Štai sąrašas pačių romantiškiausių visų laikų filmai:

„P.S. I Love You“


Holė - jauna našlė, gedinti netikėtai mirusio vyro. Po vyro laidotuvių praėjus kelioms dienoms ji gauna paslaptingą paketą su grotuvu, kurį įjungus pasigirsta mirusio jos vyro balsas. Iš pradžių Holė galvoja, kad tai - tiesiog žiaurus pokštas, tačiau paaiškėja, kad prieš numirdamas jos vyras surengė jai nepamirštamą kelionę į jo gimtinę Airiją, kur jiedu ir susipažino. Keliaudama ji nuolat sulaukia jo paruoštų staigmenų net neįsivaizduodama, ką jos velionis vyras visgi jai paruošė...
Man esi viskas / Everything, Everything (2017) 


Romantinė drama, pasirodžiusi vos prieš mėnesį. Ar ilgai ištvertumėte, jei negalėtumėte išeiti iš namų, kiekvieną dieną matytumėte tuos pačius veidus, nešiotumėte tuos pačius rūbus ir veiktumėte tą patį. Pagrindinė filmo herojė, Medė, yra priversta taip gyventi, dėl sunkios ir retos ligos. Jos rutina pasikeičia tik tuomet, kai į greta esantį namą atsikrausto žavus, jos amžiaus vaikinas. Kaip gi jie palaikys savo santykius esant tokiai situacijai, sužinosite patys, pamatę filmą. Juk nenorite, kad išduočiau visas smulkmenas? Tačiau galiu išduoti, jog šis filmas privertė mane šniurkščioti ir prašyti iš draugės nosinės, taigi jei žadate žiūrėti šią kino juostą, nepamirškite pasirūpinti tokiais dalykais. Taip pat noriu pridurti, jog mane sužavėjo šio filmo garso takelis, jį rasite čia:
,,500 meilės dienų‘‘


Tai filmas apie dviejų jaunuolių požiūrį į jausmus. Tarnybinis romanas įsiplieskęs tarp Tomo ir Summer baigiasi skyrybomis, inicijuotomis merginos, tačiau Tomui nepavyksta pamiršti Summer, todėl jis pradeda sudėtingą kovą dėl savo gyvenimo meilės. Šis filmas priverčia susimąstyti, ar visada žmogus myli tik vieną kartą gyvenime.
„Brangusis Džonai“ (angl. „Dear John“)


Tai dar viena ekranizuota meilės istorija, kuri dar kitaip pateikia autoriaus stilių. Šįkart rodomų veikėjų, Specialiųjų operacijų kario ir konservatyvios koledžo studentės, meilė užsiliepsnoja akimirksniu, bet juos išskiria karas. O tiksliau – teroristų išpuoliai lemtingą rugsėjo 11-ąją. Džonui tenka išvykti į karinę misiją ir palikti mylimąją gimtinėje. Nuo tada beveik visas jų šilumos ir meilės kupinas bendravimas persikelia į popierių. Vandenyno, dykumų ir skriejančių kulkų skiriami įsimylėjėliai randa būdą bendrauti laiškais.


Pagrindinius juostos veikėjus filme atlieka merginų numylėtinis Channingas Tatumas, Amanda Seyfried, Richardas Jenkinsas ir kt.Kultinė meilės istorija filme „Titanikas“


Vieną didžiausių XX amžiaus tragedijų perkėlęs į kino ekranus, režisierius James Cameron sukūrė „Titaniką“ (angl. „Titanic“, 1997) – aistringą ir drąsų romaną, net ir šiandien laikomą viena gražiausių kino ekranus pasiekusių meilės istorijų. „Titanikas“ – tai filmas – legenda, iki šių dienų išlaikantis ne tik populiarumo pozicijas, tačiau ir aibę rekordų bei laikomas vienu iš technologinių proveržių kine. Pagrindinį vaidmenį filme atlikęs aktorius Leonardo DiCaprio 1997-aisiais jau buvo laikomas garsiu ir talentingu aktoriumi, tačiau būtent „Titanikas“ pavertė jį pasaulinio lygio žvaigžde, tuo pačiu duodamas pagreitį talentingosios Kate Winslet karjerai.
Laikui, negandoms ir kliūtims nepavaldi meilė filme „Užrašų knygelė“


Rašytoją Nicholas Sparks galima būtų vadinti Holivudo romantinių filmų krikštatėviu – šimtus romanų parašęs vyras ne vieną jų sėkmingai adaptavo kino ekranams. Vienas tokių kūrinių – į sėkmingiausių XXI amžiaus romantinių filmų topus patenkanti „Užrašų knygelė“ (angl. „The Notebook“, 2004). Aistringa bučinių lietuje scena, jaudinanti meilės iki paskutinio atodūsio istorija, patrauklūs aktoriai ir širdį virpinanti istorija – dar nė nepasirodęs filmas buvo pasmerktas sėkmei. Šiandien į visus įmanomus romantinių filmų topus patenkantis filmas populiarumu galėtų nusileisti tik legendiniam „Titanikui“.

„Blue Valentine“


Kartais meilė prasideda labai jausmingai, į širdį atneša pačius audringiausius metus, o po kurio laiko ima ir išblėsta. Kas lieka? Pagarba, prisirišimas, prisitaikymas, o gal net ir pripratimas. Šio filmo istorija sukasi aplink Sindę ir Deaną, kurie kažkada vienas kitą be proto mylėjo, o šiandien nebežino, ką vienas kitam jaučia. Sutuoktinių pora bando meilę atgaivinti prisimindama savo jausmingą praeitį, tačiau ar to užteks?..

„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (angl. „Fifty Shades of Grey“)


Beprotiško populiarumo sulaukęs E. L. James romanas „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ galiausiai sulaukė ir ekranizacijos, apie kurią kalba visi. Vieni peikia, kiti džiaugiasi į didžiuosius ekranus perkeltu darbu. Šio savaitgalio premjera pasakos apie literatūros studentę, kurios gyvenimas pasikeis 180 laipsnių, kai ji sutiks išvaizdų milijardierių Kristianą Grėjų. Filme apsilankę žiūrovai išvys daug paslapčių, aistros ir smarkiai užcenzūruotų sekso žaidimėlių, kurie suteiks daug laisvės fantazijai.„Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ (angl. „The Fault of Our Stars“).


Gerai emociškai susipurtyti norintiems žiūrovams vertėtų peržiūrėti šią itin jautrią praėjusių metų romantinę dramą apie dviejų paauglių meilės istoriją. Skirtingai nuo kitų panašių pasakojimų, ši istorija yra apie du mirtinomis ligomis sergančius žmones, kurie siekia iš gyvenimo pasiimti viską, įskaitant ir labai laikiną meilę. Filmas parodo ne tik santykių, bet ir paties gyvenimo trapumą, todėl ši istorija taip skausmingai paliečia kiekvieno žiūrovo širdį.„Keliautojo laiku žmona“ Tikra kiekvienos romantinių filmų gerbėjos svajonė. Tiesa, svajonė ir tų, kurios banalybių ir saldžių meilės istorijų per daug nemėgsta. Tai – tobulas balansas tarp visiško saldumo ir šio to naujo ir kino industrijoje šiek tiek svetimo. Filmo istorija pasakoja apie mergaitę, pas kurią vis atsirasdavo keistas vyras. Jis pasirodydavo vis kitoks – tai vyresnis, tai jaunesnis. Jis pasakodavo apie savo gyvenimą ir galiausiai pripažino, jog yra keliautojas laiku. Jie, žinoma, įsimyli ir tuomet prasideda meilės istorija su didžiausia įmanoma kliūtimi – laiku. Jeigu šis filmas pasirodė tiesiog nuostabus ir nori į šią meilės istoriją pasigilinti labiau, tiesiog užsuk į knygyną – jame rasi nuostabią knygą tokiu pačiu pavadinimu.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis