10 filmų, kurie įkvėps, jei tau šiuo metu nėra lengva

Kartais būna taip liūdna, kad nei verkimas, nei pokalbis su geriausia drauge nepadeda. Tokiomis akimirkomis verta pabūti ramioje aplinkoje, tačiau neleisti sau kaltinti viso pasaulio dėl tavo bėdų. Problemas bent trumpai pamiršti padės kino seansas. Giliai įkvėpk, pasidaryk arbatos, įsijunk vieną iš šių filmų ir pasinerk į terapiją, kuri įkvėps ir motyvuos smulkmenose įžvelgti gražiausius dalykus.

„Ilgas kelias žemyn“ (vert. „A Long Way Down“)


Netradicinis, Holivudiško optimizmo pilnas filmas apie liūdnus gyvenimus. Tai istorija apie keturis labai skirtingus ir pačių įvairiausių bei siaubingiausių problemų turinčius žmones, kurie vieną dieną nusprendžia nutraukti savo gyvenimus. Susirinkę ant aukšto pastato Naujųjų metų naktį, jie visi netyčiomis susitinka, susipažįsta ir po virtinės atsitikimų pasirašo sutartį, kad nebandys nutraukti savo gyvenimo iki Valentino dienos. Per kelis ateinančius mėnesius jų laukia išbandymai, pakilimai ir nuosmukiai, naujos meilės užgimimas ir bandymas išsaugoti kitų gyvybes. Tai ganėtinai lengvas, įkvepiantis ir smagus filmas, veikiausiai patiksiantis beveik kiekvienai.

„Midnight in Paris“Jeigu dar nesate matę šios režisieriaus Woody Alleno juostos, tiesiog privalote ją pamatyti. Rašytojas su žmona atvyksta į Paryžių, kur tikisi rasti įkvėpimo naujai knygai. Vieną vakarą beklaidžiojant po miestą prie jo sustoja keista senoviška mašina, kurioje sėdi lyg iš praėjusio amžiaus sugrįžęs vyriškis. Ilgainiui paaiškėja, kad pagrindinis filmo herojus sugebėjo persikelti į Paryžių prieš šimtą metų, kada gyvi buvo visi jo literatūros idealai. Rašytojas susipažįsta su Ernestu Hemingvėjumi, Salvadoru Dali, Pablu Pikaso ir kitais garsiais menininkais. Tačiau ar pavyks jam vis dėlto rasti savo mūzą?

„The Secret Life Of Walter Mitty“


„Slaptas Volterio Mičio gyvenimas“ pasakoja apie pareigingą žurnalo redakcijos darbuotoją, kuris savo pilką kasdienybę praskaidrina nuklysdamas į svajonių pasaulį. Ten jis - superherojus, keliaujantis po visą pasaulį, gelbėjantis nuskriaustuosius nuo blogio ir žavintis visas merginas. Kai jis įsižiūri naują kolegę, nusprendžia ją užkalbinti pažinčių portale. Tačiau pildant anketą jis suvokia, kad nieko įdomaus apie save negali pasakyti. Todėl Volteris leidžiasi į žygį, kurio metu privalės surasti fotografą, kurio nuotrauka turi atsirasti ant žurnalo viršelio, ir išgelbėti paskutinį uždaromo žurnalo numerį.

„Visko teorija“ (angl. „The Theory of Everything“).


Šio savaitgalio premjera, nominuota 5 „Oskarams“, nukels žiūrovus keliais dešimtmečiais atgal ir kvies pažvelgti į vieno genialiausių mūsų amžiaus fiziko Stepheno Hawkingo gyvenimą. Tai istorija ne tik apie nepaprastus žmogaus sugebėjimus, bet ir apie tyrą dviejų žmonių meilę, nugalinčią pačias didžiausias negandas ir gyvenimo siunčiamus išbandymus. „Visko teorija“ yra labai jautrus pasakojimas, kuris parodys ne tik laimingas, bet ir skausmingas S. Hawkingo ir jo žmonos Džeinės gyvenimo akimirkas.

„Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ (angl. „The Fault of Our Stars“).


Gerai emociškai susipurtyti norintiems žiūrovams vertėtų peržiūrėti šią itin jautrią praėjusių metų romantinę dramą apie dviejų paauglių meilės istoriją. Skirtingai nuo kitų panašių pasakojimų, ši istorija yra apie du mirtinomis ligomis sergančius žmones, kurie siekia iš gyvenimo pasiimti viską, įskaitant ir labai laikiną meilę. Filmas parodo ne tik santykių, bet ir paties gyvenimo trapumą, todėl ši istorija taip skausmingai paliečia kiekvieno žiūrovo širdį.

Pagrindinius vaidmenis juostoje atlieka kylančios Holivudo žvaigždės Shailene Woodley ir Anselis Elgortas, kurie tiesiog nepriekaištingai įkūnijo savo veikėjus ir leido patiems pajusti jų išgyvenamą džiaugsmą ir skausmą.

„Finding Neverland“


Turbūt visi žino pasaką apie Piterį Peną, berniuką, kuris nenorėjo užaugti. O ar žinojote, kas knygos autorių J.M. Barį įkvėpė parašyti garsiąją istoriją? O gi ypatinga šeima. Rašytojas susipažįsta su šeima, kuri neteko tėvo, ir kurioje auga 4 berniukai. Jis ima praleisti vis daugiau laiko su šiais vaikais ir ilgainiui jam gimsta idėja parašyti istoriją, kurios herojai nenori niekada užaugti. Šilta istorija apie vaikystės džiaugsmą ir žmonių santykius.

„50/50“


Nuostabus, įkvepiantis, kvapą gniaužiantis, liūdnas, ironiškas... Šį filmą būtų galima apibūdinti pačiais įvairiausiais epitetais, tačiau būtina jį pasižiūrėti, kad tuo įsitikintum pati. Žinoma, jo tematika neįtikėtinai liūdna ir slegianti – onkologinės ligos kankinamas jaunuolis dar jokio žiūrovo nenudžiugino, tačiau šis filmas padeda geriau pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies, pabandyti atsirinkti tikrus draugus ir tuos, kurie bus su tavimi nepaisant to, kokios problemos tave užkluptų. Toms, kurios bijo pernelyg liūdno filmo – neišsigąskite, vienas iš pagrindinių aktorių – komedijų dievas Sethas Rogenas užtikrins, kad jums būtų linksma. Bent jau retkarčiais.

„Juno“


Netradicinis ir itin įsimintinas filmas su puikiais aktoriais, nepriekaištingu scenarijumi ir tiesiog tobulu muzikiniu takeliu. „Juno“ yra filmas apie keistu vardu pavadintą paauglę merginą, kuri, žinoma, šiek tiek prisižaidžia ir pastoja. Vis dėlto „Juno“ nuo visų kitų panašios tematikos filmų skiriasi pačios pagrindinės veikėjos požiūriu į situaciją. Ji neverkia, neisterikuoja ir nedramatizuoja. Ji ieško pačios geriausios išeities iš labai nekokios situacijos ir bando savo optimizmu užkrėsti visus pačius svarbiausius žmones jos gyvenime – kūdikio tėtį, savo pačios tėvus bei, žinoma, geriausią draugę. Tai puiki komedija su dramos elementais, kuri nepalieka abejingų.

„Ganėtinai linksma istorija“ („It‘s Kind of a Funny Story“)


Kaip ir skelbia pavadinimas – tai ganėtinai linksma istorija, tačiau nelabai tinkanti toms, kurioms nepatinka gilintis į svetimas problemas. Tiesa, šiame filme daugiau nelabai kas ir yra – tik kelių žmonių problemos, bandymai jas išspręsti ir, žinoma, pakeliui į laimę atrandama žavi ir trapi paaugliška meilė. Šis filmas vertas dėmesio dėl Zacho Galifianakio, mums dažniausiai pažįstamo komiko ir juokintojo amplua. Šiame filme – jis kur kas kitoks ir, žinoma, atskleidžiantis savo tikruosius gabumus.

„Keliautojo laiku žmona“ (vert. „The Time Traveler‘s Wife“)


Tikra kiekvienos romantinių filmų gerbėjos svajonė. Tiesa, svajonė ir tų, kurios banalybių ir saldžių meilės istorijų per daug nemėgsta. Tai – tobulas balansas tarp visiško saldumo ir šio to naujo ir kino industrijoje šiek tiek svetimo. Filmo istorija pasakoja apie mergaitę, pas kurią vis atsirasdavo keistas vyras. Jis pasirodydavo vis kitoks – tai vyresnis, tai jaunesnis. Jis pasakodavo apie savo gyvenimą ir galiausiai pripažino, jog yra keliautojas laiku. Jie, žinoma, įsimyli ir tuomet prasideda meilės istorija su didžiausia įmanoma kliūtimi – laiku. Jeigu šis filmas pasirodė tiesiog nuostabus ir nori į šią meilės istoriją pasigilinti labiau, tiesiog užsuk į knygyną – jame rasi nuostabią knygą tokiu pačiu pavadinimu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis