IEŠKOMI ATEITIES KŪRĖJAI: garantuojamas įvertinimas ir pripažinimas

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojami išskirtiniai jaunimo apdovanojimai “Kūrėjų karta” skatins visus jaunus žmones tapti ateities kūrėjais ir pademonstruoti savo talentus.

Jaunieji kūrėjai renkami 10-yje kūrybos kategorijų, kuriose turi pateikti savo kūrybinės veiklos pavyzdžius, o nugalėtojai bus skelbiami gegužės 12 dieną Siemens arenoje Vilniuje vyksiančiame motyvaciniame jaunimo forume “Tavo ateities vizija”. Kiekvienos nominacijos nugalėtojas gaus specialiai sukurtą Jaunojo kūrėjo skulptūrėlę ir 1000 eurų finansinę stipendiją.

Įvertinti tai, kas lieka nepastebėta

Tradiciškai švietimo sistema jaunus žmones vertina už mokymosi pasiekimus, pažangumą, dalykų išmokimą ir atkartojimą, tačiau daug jaunų žmonių, turinčių unikalių kūrybinių talentų, lieka neįvertinti ir nepastebėti. Jie negauna paramos ar palaikymo savo kūrybiniams sumanymams. Todėl Socialinių mokslų kolegija (SMK) ir judėjimas ateities pokyčiams “Kūrėjų karta” inicijuoja išskirtinius jaunimo apdovanojimus siekiant surasti ir įvertinti jaunus kūrėjus, gebančius kurti naujus produktus ir idėjas, panaudojant intelektinius, kūrybinius, technologinius ir meninius įgūdžius.

Viena iš konkurso iniciatorių SMK direktorė Gabija Skučaitė teigia, kad “ieško tikrųjų ateities kūrėjų, gebančių paprastuose dalykuose įžvelgti galimus patobulinimus, generuojančių originalius kūrybinius sprendimus ir mokančių juos realizuoti”.

Gabija Skučaitė
Gabija Skučaitė
Organizatorių archyvas

10 kūrybos sričių – galimybė pasireikšti kiekvienam

Konkursas organizuojamas net dešimtyje kūrybos sričių, kuriose įsteigtos atitinkamos kūrėjų nominacijos. Štai, srityje Techninė daiktų kūryba ieškomi jaunieji išradėjai, galintys sukurti funkcionalius daiktus, apjungiant technologijas, dizainą ir pritaikomumą vartojimui. Rašytinės kūrybos nominacijoje ieškomi perspektyvūs rašytojai, rašantys originalius prozos ar poezijos tekstus. Vaizdo kūrybos srityje gali pasireikšti tie, kurie moka kurti vaizdo produkcijos kūrinius panaudojant šiuolaikines filmavimo ir montažo technikas.

Aktuali ir Socialinės kūrybos nominacija, kurioje idėjas gali teikti tie, kurie moka kurti originalias socialines idėjas ir jas įgyvendinti. EKO kūrybos kategorijoje ieškoma jaunų žmonių, kuriems rūpi ekologija ir aplinka ir jie gali tai pademonstruoti praktiniame daiktų perkūrime ir rekonstrukcijoje. Foto kūrybos srityje ieškomi perspektyvūs fotomeninkai, Vizualinės kūrybos srityje – šiuolaikiniai “mikelandželai” ir “davinčiai”, o Mados kūryboje – ateities Lietuvos mados kūrėjai.

Kiekvienoje kūrybos srityje dalyviai turi iki gegužės 1 dienos pateikti savo darbo pavyzdį pagal konkurso nuostatus. Konkurse dalyvauti ir tapti nominacijos laimėtoju gali 14 – 25 metų asmenys.

Konkurso ambasadoriai – žymūs įvairių kūrybos sričių guru

Kiekviena kūrybos sritis turi savo ambasadorių – žymų ir nusipelniusį tos srities atstovą, kuris sutiko atstovauti šią nominaciją, suteikti dalyviams patarimų susitikimo su jais metu ir įteikti garbingą apdovanojimą gegužės 12 dieną Vilniuje Siemens arenoje vyksiančio motyvacinio forumo “Tavo ateities vizija” metu. Konkurso sritis atstovauja žurnalistas Andrius Tapinas, menininkė Nomeda Marčėnaitė, verslininkas Ilja Laurs, fotomeninkas Tomas Kauneckas, režisierius Donatas Ulvydas, išradėjas Ignas Survila, verslininkė, prekinio ženklo “Vinted” kūrėja Milda Mitkutė, socialinių iniciatyvų organizatorė Rima Olberkytė – Stankus, skulptorius, dailininkas Tadas Gutauskas ir prekinio ženklo “2ru2ra” kūrėja Olga Filatova-Kontrimienė.

Jaunoji kūrėja
Jaunoji kūrėja
Organizatorių archyvas

Šių metų konkurso tema – ATEITIES VIZIJA

Konkursui teikiamuose kūrybiniuose produktuose ir idėjose turi būti atspindėta šių metų tema – Ateities Vizija. Ateities vizija apima platų kontekstą – nuo globalios pasaulio ateities vizijos iki lokalių vizijų, kokia gali būti ateities šalis, mokykla, bendruomenė, aplinka, gamta, žmogus. Svarbu, kad atliepiant tematiką būtų matomas pokytis ir progresas nuo šiandienos situacijos link pažangesnės, kitokios ateities kūrimo.

Verslo atstovams – galimybė įvertinti ir paskatinti jaunuosius kūrėjus

Kiekvienoje kūrybos kategorijoje bus išrinkti jaunieji kūrėjai, kurie gaus finansines stipendijas ir kitus rėmėjų įsteigtus prizus. Tai puiki proga sutelkti mūsų šalies verslo atstovų ir privačių rėmėjų pastangas ir parodyti jauniems žmonėms, kad jie mums rūpi ir mes norime padėti jiems augti bei tobulėti. Taip galime auginti Lietuvoje ateities kūrėjų kartą – žmonių, kurie kurs pažangią, saugią ir klestinčią visuomenę. Todėl visus, norinčius bet kokia forma (įsteigiant prizus, skiriant finansinę paramą ar kitus išteklius) prisidėti prie iniciatyvos įgyvendinimo, kviečiame tapti šio reikšmingo ir unikalaus projekto bendrakūrėjais. Susidomėję ir galintys prisidėti savo pastangomis ar resursais asmenys ir įmonės gali kreiptis tiesiogiai į projekto koordinatores: Gabija Skučaitė (gabija.skucaite@smk.lt) ir Akvilė Alauskaitė (akvile.alauskaite@smk.lt).

Džiugu, kad prie iniciatyvos jau prisijungė ir ją palaiko tiek privatūs rėmėjai, tiek įmonės, įsteigę finansinę paramą stipendijų fondui. Tai europarlamentaras Antanas Guoga, prof. dr. Romualdas Drakšas, UAB “Raminora”, UAB “Ergolain projektai”, UAB “Digital Academy”, UAB “Euroelektronika”, PC “Panorama”, S. Jokužio spaustuvė, UAB „Smiltainis ir KO“.

Pagrindinis iniciatyvos partneris – Lietuvos moksleivių sąjunga.

Viešinimo partneriai: žurnalas “Panelė”, ZIP FM.

Daugiau informacijos galima rasti puslapyje www.kurejukarta.lt ir FB profilyje Kūrejų karta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis