JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
6 svarbūs patarimai

6 svarbūs patarimai, jog taptum pačia geriausia mokine klasėje

Prasidėjus rugsėjui daugelį mūsų apima begalinis troškimas būti geriausia mokine, deja, bėgant laikui motyvacija slopsta ir vietoje išsvajotų dešimtukų neretai išvystame kur kas mažesnius pažymius. O, rodosi, stengėmės… Ko gero, ne iki galo. Štai patarimai, kaip per pusę metų tapti geriausia mokine klasėje:

Nusistatyk naujus tikslus mokslo metams. Atmink, jog jau visai greitai nebegalėsi vartytis lovoje iki pietų, tad savaitę iki rugsėjo pirmosios anksčiau atsikelk ir pratinkis prie naujojo ritmo. Apgalvok, kokių priemonių reikės naujiems mokslo metams ir iš anksto jomis pasirūpink, jog vėliau nereikėtų lakstyti po parduotuves, kai būsi pasinėrusi į mokslus. Jei praėjusiais metais jautei, jog per mažai pasistengei, šiais metais gali pasiekti kur kas daugiau. Viskas – tavo rankose. Daugelis mokslo specialistų pataria prieš prasidedant naujiems mokslo metams susirašyti tikslus, kuriuos sieksi įgyvendinti. Net jei visų punktų neįgyvendinsi, bent jau aiškiai žinosi, kur tau verta pasistengti.

Būk tvarkinga. Suskirstyk knygas, užrašus ir kitą reikalingą informaciją pagal pamokas. Matematika – su matematika, užsienio kalba – su užsienio kalba ir t.t. Įprask šiuos daiktus laikyti kartu ir tam tikrose vietose. Gali savo lentyną arba stalčius suskirstyk skyreliais. Išmok kaupti archyvą. Neišmesk mokytojo duotų santraukų, geriau įsigyk aplanką – akordeoną, į kurio skirtingus skyrelius susidėsi atitinkamą informaciją. Patikėk, kai reikės ruoštis rimtiems atsiskaitymams, bus labai ramu turėti visą kada nors išmoktą informaciją vienoje vietoje.

Nepamiršk dailinti rašybos. Rašyk greitai, bet įskaitomai. Pamokoje įnirtingai konspektavai, o parėjusi namo niekaip nesugebi savo rašysenos įskaityti? Ką gi, teks tą patį darbą daryti dar kartelį. Arba išmokti rašyti įskaitomai! Kai turėsi laiko, pasitreniruok rašyti greitai, tačiau įskaitomai. Nesistenk rašyti greičiau, nei įprastai, nes taip tik padidinsi riziką vėliau nesugebėti perskaityti savo pačios rašyto teksto. Niekas nereikalauja tavęs rašyti dailyraščiu, tačiau rašyk taip, kad nereikėtų spėlioti, ką vienas ar kitas brūkšnelis reiškia. Būtinai įsigyk spalvotą markerį arba gelinių rašiklių. Pačią svarbiausią informaciją žymėk raudona spalva, o esmines santraukas – žalia. Taip kartojantis medžiagą nebereikės švaistyti laiko skaitant ilgus tekstus.

Išlik energinga. Būk atsargi su aktyvumą sukeliančiais gėrimais. Tai ne visuomet išeina į naudą, atrodytų keista, bet kava bei energetiniai gėrimai kai kuriuos veikia atvirkščiai – sukelia mieguistumą, o jų padauginus ima svaigti galva, drebėti rankos, darosi sunku susikaupti. Tau to tikrai nereikia! Atmink, jog prasti pažymiai gali grėsti ir dėl pervargimo. Kaip gausi puikius balus, jei nuolatos jausiesi mieguista bei pavargusi? Mokslininkai teigia: „Normaliam miegui reikia 8 valandų“. Na, bet juk kiekvienam skirtingai, svarbiausia kiekvieną kart neužsisėdėti naktimis, tam kad kitą dieną jaustumeisi žvali bei energinga, pasiruošusi priimti naują, iššūkių kupiną dieną!

Susitvarkyk kambarį taip, jog šis skatintų mokytis. Tavo drabužiai iš spintos persikėlė „gyventi“ ant grindų, prie lovos įsikūrė keletas neplautų puodelių, o po lova bijai žiūrėti, nes ten apsigyveno pamestos kojinės ir dulkių debesis… Kaip įmanoma tokioje aplinkoje mokytis?! -Pirmiausia, skirk pusę valandos ir pagaliau susitvarkyk kambarį. Taip, žinome, kad dėl mokslų ir kitų užsiėmimų tikrai neturi laiko tokiems niekams kaip kambarių tvarkymas, tačiau prisipažink, kiek laiko per parą praleidi tiesiog abejingai skaitydama naujas „Facebook“ žinutes? Pasidaryk kambaryje „generalinę“ tvarką – iškart bus lengviau.

Lavink atmintį. Be ko niekaip negali pabusti? Žinoma, be žadintuvo. Todėl įprask ir savo darbams „žadintuvus“ nustatyti. Beveik visi mobilieji ir išmanieji telefonai turi priminimų funkciją, išnaudok ją svarbiems darbams pasižymėti. Taip galėsi būti rami, kad svarbus darbas „neišgaruos“ tau iš galvos. Jeigu nuolat užmiršti padaryti namų darbus, tau pagelbės maža gudrybė. Peržvelk rytojaus pamokų tvarkaraštį ir paklausk savęs, ką kiekvienai pamokai turėjai pasiruošti. Taip išjudinsi savo atmintį ir prisiminsi, ką tau reikėjo padaryti!

Mano išsaugoti straipsniai