6 būdai, kurie motyvuos būti produktyviai

Atšilus orams ir pavasariui įgavus tikrąsias savo spalvas, taip ir norisi pasileisti laukais! Tik realybė primena, kad dar reikia paruošti paskutinius namų darbus, pasirengti rytdienos kontroliniui ar artėjantiems egzaminams... Tokiose situacijose tenka pamiršti valandas trunkančius pokalbius su drauge prie puodelio kavos, ilgus pasivaikščiojimus šviečiant saulei, mėgstamiausius serialus ir miegą iki pietų. Galiausiai ima nerimas, kaip viską suspėti, kaip nieko nepamiršti ir pasiekti norimų rezultatų nepervargus...

Pasirodo, viskas yra įmanoma! Tereikia gerai apgalvoti kiekvieną valandą ir minutę! Gerai žinomos merginos tau patars, kaip atsirinkti prioritetus, planuoti savo laiką ir nepamiršti savęs, kol suksiesi darbų ir mokslų sūkuryje!


Kaskart naršydama socialinius tinklus, kiekviena jauna, veikli mergina atkreipia dėmesį į žinomus ir savo veiklą mylinčius žmones.


Nuotraukose viskas atrodo be galo gražu, o sau neišvengiamai norisi užduoti klausimą: kaip šios merginos viską spėja? Mokykla ar universitetas, draugai, puikus įvaizdis, darbas ir begalė kitų dalykų, kuriuos tik spėji sekti akimis jų Instagram‘e ar Facebook‘e. Viso to paslaptis – mokėti dėlioti savo laiką, kuris šiandieninei panelei yra labai brangus! Sugebėjimas jį išnaudoti turiningai ir produktyviai yra tikras talentas, kuriuo būtina dalintis ir nebijoti žarstyti patarimų visoms, norinčioms įprasminti save!


Visoms puikiai pažįstama video blogo „SugarBonesTV“ autorė Leticija Anankaitė (19 m.) pasidalino savo mintimis apie produktyvumą. Mergina šiuo metu studijuoja viešąją komunikaciją Vytauto Didžiojo universitete Kaune. Laisvą laiką Leticija leidžia su savo vaikinu, keliauja, užsiima filmavimu jau daugiau nei 3 metus, žinoma, rašo tinklaraštį ir, kaip pati mergina įvardina: „stengiasi naudotis kiekviena gyvenimo suteikta galimybe“.


PLANUOK LAIKĄ, NES JIS YRA SKIRTAS TIK TAU!


Leticija, norėdama, jog diena nenueitų veltui ir netektų niekur vėluoti, stengiasi visų veiklų neatidėti paskutinei minutei. Mergina mano, jog būtina gerai išsimiegoti ir savo dienotvarkę susiplanuoti bent vieną dieną prieš: „man svarbiausia įvykdyti visus dienos planus, kad galėčiau ramia galva ilsėtis, o ne graužti save, kad galėjau padaryti ir daugiau“.


Leticija tikina, kad produktyvumą galima sulyginti su nauda: „laikas - pinigai, todėl jis turi būti protingai apskaičiuotas ir sudėliotas: „čia nueisiu, čia padarysiu tą ir tą, išgersiu kavos – pailsėsiu, bet tuo pat metu turėsiu susitikimą“ ir viskas tik tam, kad išnaudočiau laiką prasmingai.“


Leticija Anankaitė
Leticija Anankaitė
Asmeninio albumo nuotr.


Pats svarbiausias prioritetas jaunam žmogui turėtų būti išsilavinimas ir saviugda. Leticijos nuomone, skubėti reikia pirmiausia į mokslus, o visa kita palauks. Žinoma, reikia skirti laiko saviugdai, sustoti nuo bėgimo ir paskaityti knygą, nueiti į teatrą ar sudominusį seminarą. Privalu turėti kažkokį pomėgį, kuris išlaisvins kūną ir mintis. Juk niekas kitas tavimi nepasirūpins kaip tik tu pati!


„Visas mano laikas yra man. Mokausi - dėl savęs, filmuoju - dėl savęs, mėgaujuosi laisvu laiku taip pat ne dėl kažko kito, tad 24/7 mano laiko yra skirta man.“


ATNAUJINAM KOSMETINĘ


Leticija taip pat prasitarė, kas šiais metais turėtų puikuotis kosmetinėje bei kaip pasirūpinti savo makiažu įsibėgėjus pavasariui. Skubančioms merginoms svarbu žinoti pagrindines taisykles, kad netektų ilgai stovėti parduotuvėse ir laužyti galvą, ieškant naujų grožio produktų. Leticija pataria gerai išsistudijuoti savo veidą ir žinoti kas tinka, o kas ne. Taip pat merginas ragina prasivalyti savo makiažo asortimentą ir pamiršti 2016 metų „Instagram“ makiažo tendencijas: „2017-ieji metai sukasi tik apie natūralumą, tad rekomenduoju kosmetinę papildyti šviesesniu antakių pieštuku, antakių želė, lūpų blizgiu ir pamiršti priaugintas šluotas ant blakstienų. Šį sezoną „natūralu“ prilyginama „gražu“.


Leticijos patarimas: Stenkis viską patogiai susidėlioti: jei reikia nueiti į tris vietas, jas susidėk taip, kad būtų pakeliui ir patogu laiko klausimu. Tik nepamiršk, kad geriausi dalykai nutinka neplanuotai! Leisk sau būti spontaniška ir išbandyk kažką naujo!


SVEIKAI MAITINKIS IR JUDĖK


Pavasaris labai dažnai pasireiškia organizmo išsekimu ir vitaminų trūkumu. Todėl jaunam organizmui būtina apsirūpinti tinkama mityba, mėgstama sportine veikla ir geru poilsiu. Viską suderinti iš karto nėra labai lengva ir tam gali prireikti laiko. Tačiau yra merginų, kurios privalo laikytis tobulos disciplinos ir tai galima pamatyti ne tik filmuose. Balerinų dienotvarkė ir režimas yra labai griežti, norint būti savo srities profesionalais.


Puikus pavyzdys yra balerina Julija Stankevičiūtė (19 m.). Iš šios merginos gali pasimokyti ne viena jauna dama, kai kalbame ne apie šokius, o apie dienotvarkę! Julija baleto įgūdžių ir kitų šokio paslapčių mokosi M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Šiandien Julija jau skaičiuoja tryliktus metus, kai leidžia savo dienas M. K. Čiurlionio meno mokykloje: „baiginėju baleto skyrių, ruošiuosi nenumaldomai artėjantiems paskutiniams ir patiems svarbiausiems valstybiniams egzaminams.“ Pavasarį mergina įvardina kaip labai sunkų metą: „artėja svarbūs pasirodymai, auga įtampa, metų darbas artėja prie kulminacijos, o kūnas ir protas reikalauja labai daug dėmesio.“


Julija Stankevičiūtė
Julija Stankevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr.


Mityba baleto pasaulyje yra labai svarbi. Išmokti teisingai maitintis ir priprasti prie ritmo, kuris nealinti organizmo nėra paprasta, todėl mergina net ir dabar mokosi valgyti taisyklingai: „valgant per mažai arbą prastą maistą - neužtenka energijos, jei per daug - atsiranda nereikalingų kilogramų“. Mergina tvirtina, kad reikia valgyti maistingų medžiagų turintį maistą: į mitybą svarbu įtraukti daug daržovių, kruopų, riešutų. Taip pat gerti vitaminus, papildus, nepamiršti gerti labai daug vandens: bent 2 litrus per dieną, taip pagreitėja medžiagų apykaita, savijauta yra geresnė ir lengvesnė . Svarbiausia yra surasti aukso vidurį, siekiant išlaikyti stabilų svorį. Dabar mergina mąsto plačiau ir kiekvieną kartą galvoja, kiek jai reikės atiduoti jėgų ir nuo to priklauso, kiek ir ko valgo.


Julija Stankevičiūtė
Julija Stankevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr.


ATRASK LAIKO POILSIUI!


Norint išlaikyti budrų protą, Julija tikina, jog svarbiausia yra poilsis, pailsinti galvą nuo visų darbų ir minčių. Pavyzdžiui, skaitant knygą, klausant muzikos, užsiimant joga, ar atšilus orams - išėjimu į lauką, o miegą įvardiną kaip itin svarbų palydovą, siekiant bendro balanso.


Žinoma, net ir besilaikantiems pačios griežčiausios disciplinos, ne visada pavyksta susiplanuoti laiką. Balerinos pasaulyje kartais viskas vyksta spontaniškai ir jeigu savaitė yra laisvesnė, ką padarys šiandien, o ką rytoj, Julija nusprendžia tą pačią akimirką, bet visada stengiasi susiplanuoti laiką, jei žino, kad laukia sunki ir įtempta savaitė. Mergina atviravo, kad jai pati sunkiausia dienos dalis yra pati dienos pradžia: „turi pakilti, atrast savyje naujų jėgų, motyvacijos ir žengti į priekį. Tik vėliau per dieną įsivažiuoji ir būna daug lengviau. Žinoma, būna dienų, kai jaučiuosi pavargusi ir nesugebu suimti savęs į rankas. Tada repeticija galima sakyti praeina veltui. Todėl visada stengiuosi susikaupti ir viską atlikti šimtu procentų.“


„Produktyvi diena - kai padarai viską, ką buvai suplanavęs, nesvarbu, ar tai - milijonas darbų, ar tik pora. Geriausias jausmas, kai vakare atsiguli į lovą ir supranti, kad iš šitos dienos išspaudei būtent tiek, kiek reikėjo: nei daugiau, nei mažiau!“


Julijos nuomone, kartais yra naudingiau vieną dieną nieko neveikti, o pailsėti ir permąstyti savo veiklą mintyse. Juk taip bus daug geriau nei atlikti viską bet kaip ir neproduktyviai. Tokiais atvejai mergina sako kad padeda ir puodelis kavos ar suvalgytas šokolado gabalėlis, kai jaučia, jog būtina pasisemti papildomos energijos. Julijos tipiškas vakaras po sunkios dienos dažniausiai atrodo taip: „grįžtu namo, palendu po dušu, užsikaičiu didelį puodą arbatos, susivynioju šiltai ir lendu į lovą. Jei nesu itin pavargus - paskaitau knygą ar pažiūriu serialą, tada pasidėjus porą pagalvių po kojomis, kad būtų pakeltos kiek aukščiau nei kūnas, grimztu į miegą. Kartais mėgstu prisileisti karštą vonią, vieną kitą savaitgalį nueinu į pirtį.“


Kalbant apie gyvenimo ritmą, bet kuriuo atveju reikia nepamiršti mylėti savęs: „Dienos pabaigoje, po visų darbų galiausiai lieki tik tu: taip, kaip tu jautiesi ir kaip nori jaustis.“ Julija tvirtina, kad būna dienų, kai per darbus ir rūpesčius žmogus visai nebemato savęs, tik visada privalu prisiminti, kad sveikata yra numeris vienas!


Julijos patarimas: Vakare apmąstyti visą savo dieną. Tai padeda viską atsiminti ir greičiau mokytis iš savo klaidų, būti atidesnei. Taip pat būtina įsiklausyti į savo kūną, nes jis kalba ir dažnai gali daug pasakyti ar net perspėti.


NEBIJOK RIZIKUOTI!


Visai nesvarbu, ar šiuo metu esi savo mylimiausių veiklų viršūnėje ir visur leki su vėjeliu, ar tik ieškai savo pašaukimo ir bandai atrasti save. Visais atvejais yra būtina bandyti ir analizuoti tai, ką darai. Net jei ir esi patenkinta savo veikla, neužmik ant laurų ir nepaversk to rutina. Turi nerealių idėjų ir sprendimų – rizikuok ir pabandyk! Net jei ir kojos drebės iš baimės, vienas žingsnis į priekį veda prie naujų tikslų ir galimybių. Kartais verta pabandyti, net jei ir nebus taip, kaip tikėjaisi... Tačiau suvokimas, kad buvai drąsi tą minutę ir nepabijojai išbandyti naujovių ar buvai atvira pasikeitimams leis save paskatinti tolimesniems ir dar drąsesniems iššūkiams!


Patricija Mickutė (16 m.) socialiniuose tinkluose, kaip „Facebook“ ar „Instagram“ yra puikiai žinoma ne tik iš didelio sekėjų skaičiaus ir gerbėjų rato, bet ir savo talentais. Patricija turi puikų balsą, nes nuo ketverių metų praėjo lankyti vokalo pamokas ir šio užsiėmimo niekada neapleido, šokiai merginai iki pat šių dienų yra neatsiejama gyvenimo dalis. Be laiko, leidžiamo mokykloje, vokalo ir šokio pamokų, mergina suspėja skirti laiko šeimai ir draugams: laisvalaikiu keliauja, atšilus orams daug laiko leidžia gamtoje, skaito, mokosi muzikos teorijos pamokų: „kadangi nesu baigusi muzikos ir menų mokyklos, o labai norėčiau mokytis muzikologijos, tad tenka mokytis individualiai.“


„Jei labai norėsi- gali viską pasiekti ir viską suspėti. Visuomet bandykit, veikit, darykit. Tik taip ir atrasit savo kelią. Net jei ir nepasiseks, nenusiminkit, nes tai gyvenimo patirtis.“


ĮPRASMINK SAVO VEIKLĄ!


Nepaisant begalės užsiėmimų, Patricija visada pavasarį pasitinka užsibrėždama naujus tikslus ir nešvaistydama laiko veltui. Būtent dėl šios priežasties mergina puikiai suvokia, kas yra produktyvi diena: „atsikeli ir žinai, kad laukia diena, pilna darbų. Tada ir motyvacijos atsiranda, ir viską spėju.“ Siekdama nieko nepamiršti Patricija su savimi visada turi užrašinę, kurioje susidėlioja mėnesio datas kad nieko nepraleistų ir nepamirštų. Juk kiekvienai aktyviai merginai yra būtina turėti mažą knygutę, kurioje tūnos visos svarbiausios datos, kurių nevalia pamiršti!


Patricija Mickutė
Patricija Mickutė
Asmeninio albumo nuotr.


Laiko planavimas ir produktyvumas, pasak Patricijos, yra itin susiję tarpusavyje: „Šie dalykai yra neatskiriami vienas nuo kito, nes tik išmokus planuoti savo laiką, iškart padidės ir produktyvumas.“ pasitikėjimas savimi, naujos idėjos ir optimizmas yra dalykai, kurie veda į sėkmę! Dar labai svarbu savo darbą reikia suvokti kaip prasmingą. Taip pat būtina pasirūpinti fizine ir psichologine sveikata: atsiradus nuovargiui, kaip geriausią būdą „pasikrauti energijos“ naujai dienai mergina įvardina „atsiribojimu nuo išorinio pasaulio“. Patricija tvirtina, kad tereikia atsigulti į lovą, išgerti mėgstamos arbatos ir klausytis muzikos. Tačiau yra kita medalio pusė: „per poilsį gimsta ir naujos idėjos, kurios įkvepia patį žmogų tolimesnei veiklai, tad savo prioritetų užmiršti negalima“.


Patricijos PATARIMAS: Užsibrėžti tikslus, susidėlioti laiką, nepamiršti svarbiausių dalykų gyvenime, nebijoti klysti, atsikratyti neigiamų žmonių ir minčių, mokėti išklausyti ir svarbiausia- mylėti tai, ką darai!


Jei dabar esi tikra, kad jau esi pasiryžusi nuversti kalnu darbų, ar sieksi išspausti iš savęs maksimalų rezultatą – neskubėk! Visų pirma, atsisėsk ir permąstyk savo veiklą, kiek ir kam skiri laiko, susirašyk, aks tau šiuo metu yra svarbiausia. Suvokusi savo gyvenimo vertybes ir mažais žingsneliais savo sąrašą perkeldama į realų gyvenimą, net nepajusi kaip įsibėgėsi! Praeis ne tik pavasaris, bet net nepajausi, kai ateis vasara! Juk atostogos yra puikus metas naujiems tikslams ir iššūkiams, kuriuos pradėsi pavasarį. Tik judėk pirmyn, ieškok ir atrask sau tinkamiausią dienotvarkę ir balansą. Bus džiugu ne tik tau, bet ir aplinkiniams, kai matysi save besišypsančią, laimingą ir besidžiaugiančią tuo, ką darai! Kartais net keisčiausi sprendimai virsta didžiais dalykais, tereikia pabandyti! Pagauk savo pavasarinį pagreitį jau dabar!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis