Jei esi romantikos gerbėja, turi būti mačiusi šiuos 10 visų laikų gražiausių filmų apie meilę

Filmų apie meilę sąrašas - begalinis. Visgi tokių kino juostų, kurios sudrebina vidinį pasaulį ir priverčia apie jas galvoti yra ne tiek jau daug. Jei romantinės dramos tavo mėgstamiausios, peržvelk šį filmų sąrašą - galbūt rasi kažką naujo ir nematyto.

„Visko teorija“ (angl. „The Theory of Everything“). Juosta, nominuota 5 „Oskarams“, nukels žiūrovus keliais dešimtmečiais atgal ir kvies pažvelgti į vieno genialiausių mūsų amžiaus fiziko Stepheno Hawkingo gyvenimą. Tai istorija ne tik apie nepaprastus žmogaus sugebėjimus, bet ir apie tyrą dviejų žmonių meilę, nugalinčią pačias didžiausias negandas ir gyvenimo siunčiamus išbandymus. „Visko teorija“ yra labai jautrus pasakojimas, kuris parodys ne tik laimingas, bet ir skausmingas S. Hawkingo ir jo žmonos Džeinės gyvenimo akimirkas.

500 Vasaros dienų“ (angl. „(500) Days of Summer“). Tai labai nuoširdi meilės istorija su komiškomis situacijomis. Istorija iš pirmo žvilgsnio primena nelaimingos meilės pasakojimą, tačiau viskas yra visiškai kitaip, nei galima numanyti. Tai filmas apie porą, kurios vienas dalyvis patiria meilę iš pirmo žvilgsnio, o kitas – apskritai netiki meile. Šmaikštūs nuotykiai ir nuoširdūs pokalbiai tiesiog priverčia pamilti veikėjus ir kartu išgyventi visus skaudžius momentus.

„Her“ („Ji“) Teodoras pragyvenimui užsidirba už kitus žmones rašydamas labai asmeniškus, jautrius laiškus. Jis sunkiai išgyvena nutrūkusius santykius su mergina. Tačiau po kiek laiko jį suintriguoja žaviu moterišku balsu kalbanti ir į kiekvieną „šeimininko“ norą reaguojanti kompiuterio operacinė sistema. Teodoras ją pavadina Samanta, žavisi jos jautrumu, humoro jausmu ir išmintim. Draugystė perauga į sunkiai apibūdinamą ryšį, kurį būtų galima pavadinti žmogaus ir kompiuterio meile.

Kaip pavogti nuotaką (angl. „Made Of Honor“). „Made Of Honor“ Jis turi viską: puikią išvaizdą, gerą darbą, daug draugų, šimtus gerbėjų, tačiau tik vieną pastovų dalyką savo gyvenimą. Tai - geriausia draugė, kuri būna šalia tiek laimingiausiomis, tiek skaudžiausiomis gyvenimo akimirkomis. Ir kai toji draugė darbo reikalais išvykus į Škotiją sukinka savo svajonių vyrą, draugas suvokia, kad visus tuos metus jis ją mylėjo ir tebemyli. O kaip dabar užkariauti jos širdį?...

Keliamieji metai (angl. „Leap Year“). Anna laukia nesulaukia, kada gi jos vaikinas susiprotės jai pasipiršti. Kai vakarienės metu jis ištraukia iš kišenės mažą aksominę dėžutę, jai sustoja širdis. Nejaugi jai pasipirš? Vaikinas atidaro dėžutę, o ten - auskarai! Anna nusivilia, tačiau išlydi savo vaikiną į Airiją su pažadu aplankyti. Annos tėtis, guosdamas dukrą dėl nepavykusių piršlybų užsimena, kad Airijoje yra tradicija, kad keliamųjų metų vasario 29-ąją merginos turi teisę pirštis savo vaikinams nelaukdamos jų iniciatyvos. Anna taip ir nusprendžia padaryti. Bet ar vaikinas visgi sutiks?

P.S Myliu tave (angl. „P.S. I Love You“) Holė - jauna našlė, gedinti netikėtai mirusio vyro. Po vyro laidotuvių praėjus kelioms dienoms ji gauna paslaptingą paketą su grotuvu, kurį įjungus pasigirsta mirusio jos vyro balsas. Iš pradžių Holė galvoja, kad tai - tiesiog žiaurus pokštas, tačiau paaiškėja, kad prieš numirdamas jos vyras surengė jai nepamirštamą kelionę į jo gimtinę Airiją, kur jiedu ir susipažino. Keliaudama ji nuolat sulaukia jo paruoštų staigmenų net neįsivaizduodama, ką jos velionis vyras visgi jai paruošė...

Užrašų knygutė“ (angl. „The Notebook“). Vertėtų peržiūrėti ir šią romantinę dramą, perkeltą iš knygos puslapių. Tai yra viena geriausių Nicholaso Sparkso romano ekranizacija, kurioje vyrauja romantiška ir jautri, dviejų skirtingų socialinių sluoksnių atstovų meilės istorija. Bene svarbiausias istorijos, vykstančios praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje, akcentas – puiki ir įtraukianti pagrindinių aktorių vaidyba, priverčianti jausti ir džiaugsmą, ir, tuo pačiu, tokių santykių tragediją.

Džuno (angl. „Juno“). „Kaip žinoti, kad meilė - tikra?“, - klausia pagrindinė filmo herojė Juno savo tėčio. O jis, gyvenimiškos patirties žmogus, atsako jai: „Kai tavo mylimasis myli visokią: linksmą, liūdną, piktą, verkiančią, nesidažiusią. Ir kai jis net labiausiai ant tavęs pykdamas mano, kad saulė šviečia tiesiai tau iš užpakalio“. Neeilinis filmas apie „sunkią“ paauglę, neplanuotą jos nėštumą ir meilę keistuoliui moksliukui.

Kvaila, beprotiška meilė (angl. Crazy Stupid, Love“) Šiame filme pasakojamos dvi istorijos. Vidutinio amžiaus vyras išgyvenantis skyrybų krizę atsitiktinai patraukia jauno vaikino dėmesį. Jacobas – tikras gražuoliukas, kuriam negali atsispirti nė viena dailiosios lyties atstovė. Tačiau išvaizdaus vyruko gyvenime įvyksta lūžis, kai į akį kritusi mergina atsisako jo pasiūlymo. Atrodo istorija tuo ir baigtųsi, tačiau po kiek laiko dėl nevykusių santykių į tą patį barą užsukusi Hannah vėl pamato mergišių Jacobą ir pati jį pabučiuoja. Grįžę į vaikino namus, jaunuoliai vietoj sekso ima bendrauti, taip atsiranda stiprus ryšys, dėl kurio Jacobas pakeičia savo nusistovėjusias taisykles.

Ta nejauki akimirka („That Awkward Moment“) Trys draugai nusprendžia pašėlti bare su sąlyga, kad visi liks vieniši, mat vienas iš draugų išgyvena skyrybas su žmona. Suprask: vyriškas solidarumas. Visai netikėtai Jasonas bare pamato patrauklią merginą Ellie, kurią intensyviai bando sudominti kitas vaikinas. Todėl nieko nelaukęs Jasonas imasi veiksmų ir užkalbiną ją. Poros pokalbis baigiasi Ellie bute, iš kurio Jasonas sprunka neatsisveikinęs, mat jam kyla įtarimų, kad Ellie gali verstis prostitucija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis