Išleistuvių stilius: šių metų vakaro princesės kerėjo elegancija (FOTO)

Išleistuvių maratonui įsibėgėjus socialiniai tinklai mirga nuo abiturientų keliamų nuotraukų ir džiaugsmingų įrašų. Nors išleistuvės – viena laukiamiausių dvyliktokų švenčių, kiekvienais metais moksleivės susiduria su ta pačia problema: kokią išleistuvių suknelę rinktis, kur ją rasti ir kaip prie viso įvaizdžio priderinti šukuoseną ar makiažą.

Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos abiturientėms tai neatrodė didelė problema. Jos, pasipuošusios stulbinančiomis, grindis šluojančiomis suknelėmis, prikaustė visų vilniečių dėmesį.

Išsirinkti suknelę – rimtas iššūkis

Pasirodo, kad rasti savo išsvajotą suknelę yra nelengva užduotis. Daugelis abiturienčių susiduria su ta pačia problema – Lietuvoje suknelių pasirinkimas nedidelis, tad reikia pasikliauti internetinių parduotuvių teikiamais pasiūlymais. Deja, išpakavus ilgai lauktą siuntinį, vaizdas nevisada nudžiugina ir tenka drabužius grąžinti atgal: „Pirmąsias dvi sukneles užsisakiau internetiniame portale dar prieš du mėnesius. Abi labai patiko, tačiau jaučiau, kad tai nebuvo „toji vienintelė“ suknelė, kuria norėčiau pasipuošti. Tada užsisakiau trečią suknelę, kuri man tikrai labai patiko, bet negalėjau savęs įsivaizduoti su tokia neryškia, pasteline spalva. Ją taip pat teko grąžinti“, – suknelės paieškomis dalinosi abiturientė E. Ablačinska.


Siuvėjos, pildančios visus norus

Išleistuvių šventė pasitaiko tik kartą gyvenime, tačiau surasti savo vaizduotėje gimusią suknelę yra išties sunku, o kartais net neįmanoma. Be to, vienas iš didžiausių abiturienčių košmarų – ateiti su tokia pačia suknele kaip draugė. Būtent dėl šių priežasčių dažnai tenka kreiptis pas siuvėją.

„Žinojau, kad mano suknelė turi būti unikalios spalvos. Nenorėjau, jog būtų tokia, kaip pas visas. Instagram ieškojau įdomių suknelių modelių, bet man patiko tik Elie Saab suknelės, kurių audiniai kainuotų nuo 100 eurų/1 m, ko negalėčiau sau leisti. Galiausiai radau dvi, kurios man patiko. Manau, sunku būtų surasti gražią, unikalią suknelę parduotuvėje, todėl iš karto kreipiausi pas siuvėją“, – apie spredimą siūtis suknelę pasakojo abiturientė M. Vaškovič.


„Galvodama apie savo įvaizdį, žinojau, jog noriu atrodyti gaiviai ir jaunatviškai, nes labai nemėgstu, kai jaunos panelės pasirenka jas sendinančias sukneles. Maniau, kad aprangos kuri man tiks šiai progai parduotuvėse nerasiu, taip ir atsitiko. Įkvėpimo pasisėmiau iš žinomos mados blogerės Janni Deler vestuvių įvaizdžio, kuriame ji devėjo ilgą, legvą suknelę atvira nugara. Nusprendžiau ką nors panašaus siūtis pas siuvėją, nes tai buvo mano vizijų atspindys. Ieškodama medžiagos susidūriau su nedideliais sunkumais – mažu asortimentu, bet po kelių pasivaikščiojimų po audinių parduotuves suradau visai man patinkantį gėlėtą tiulį, nors jis ir nebuvo toks, kokio norėjau. Pats siuvimo procesas vyko sklandžiai ir visai greitai“, – apie iškilusius sunkumus kalbėjo E. Romanovska.


Makiažo tendencijos

Pastelinės lūpos, įtaigus žvilgsnis ir spindintys skruostikauliai – makiažo tendencijos, kurias šiais metais galėjome stebėti ant plačiai besišypsančių abiturienčių veidų. Makiažus ir šukuosenas didžioji dalis patikėjo profesionalų rankoms ir liko patenkintos visu savo įvaizdžiu.

„Labai norėjau išryškinti veido kontūrus, o taip pat akis, todėl rinkausi ryškesnį vokų padengimą, šviesesnes lūpas. Makiažo meistrė išpildė mano pageidavimus ir realizavo viziją, todėl likau labai patenkinta“, – sakė E. Molis.


Dangų siekiančios įvaizdžių kainos

Išleistuvių šventei artėjant abiturienčių tėvams tenka smarkiai pakratyti pinigines – suknelės ir grožio procedūros atsieja ne vieną šimtą eurų. Pašnekovės atskleidė, kad išleistuvėms išleido nuo 300 iki 600 eurų, iš kurių brangiausiai atsiejo siuvamos suknelės. Mokyklą jau baigusių merginų teigimu, išleistuvių šventė pasitaiko tik vieną kartą gyvenime, dėl to galima pasilepinti ir visam įvaizdžiui išleisti daugiau.

„Manau, jog išleistuvės yra šventė, kai galima save palepinti, nes po 12-os mokslo metų nusipelnėme nors kartą save nudžiuginti mergaitiškomis smulkmenomis. Vis dėlto, svarbiausia buvo gera nuotaika ir šypsena, tai gražiausias mūsų aksesuaras. To ir norėčiau palinkėti būsimiems abiturientams: dalyvaukite mokyklos gyvenime, būkite gerai nusiteikę, pasipuoškite, kad gerai jaustumėtės ir galbūt, taip pat kaip ir aš, kelias dienas iš eilės žiūrėsite tas pačias išleistuvių nuotraukas ir akyse kaupsis džiaugsmo bei liūdesio ašaros“, – išgyvenimais po išleistuvių šventės džiaugėsi E. Romanovska.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis