JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Jaunimas kurs filmus apie praeitį ir dabartį

Lietuvoje startuoja kultūrinis edukacinis projektas “Lietuva savaip. Istorinės žinutės”, kuris turėtų sudominti vyresniųjų klasių moksleivius, studentus ar žmones, kurie domisi Lietuvos kultūra ir filmų kūryba. Būtent šiuos du dalykus tikisi suvienyti kartu su Švietimo ir mokslo ministerija projektą organizuojanti įmonė “Kadro studija” ir jo sumanytoja režisierė Gitana Platakytė-Grigienė.
“Filmų kūrėjai kviečiami “fiksuoti” Lietuvos vertybes, kurios susiformavo prieš tūkstantmečius ir išliko iki šios dienos, – pasakojo režisierė. – Kadangi jos “vilki” šiuolaikinį rūbą, dažnas nepastebi jų istorinės ar kultūrinės praeities. Mūsų tikslas atkreipti į tai dėmesį. Sakome, jog praeitis glūdi dabartyje ir raginame pažvelgti į praeitį per dabartį”.


Istorinės medžiagos pagrindu moksleiviai ir studentai, bendradarbiaudami su profesionalais, kurs trumpus (1-3 minučių) filmukus. Juos vėliau vertins komisija, kurią sudarys istorikai, vizualinių menų specialistai, moksleivių ir studentų atstovai.


Laimėtojams bus įteikti įvairūs apdovanojimai, o jų darbai parodyti kino teatre. Geriausieji filmukai pateks į kūrybinės profesionalų komandos kuriamą filmą, kuris taps istoriniu dokumentu, iliustruojančiu, kaip mūsų jaunoji karta mato savo tautos kultūros vertybes.


“Kuo anksčiau norintieji atsiųs scenarijus, tuo daugiau turės laiko juos patobulinti iki atsiskaitymo termino, – sakė G.Platakytė-Grigienė. – Mes visiems dalyviams suinteresuoti padėti, nes projektas edukacinis. Be to, norime, kad darbai būtų kuo geresni, nes nuo jų priklausys bendras rezultatas”.

Konkurso dalyviai, kurdami filmus, gali naudoti: filmuotus vaizdus ar interviu, kompiuterinę grafiką, animaciją, piešinius, archyvines nuotraukas. Elektroniniu paštu jie galės konsultuotis su projekto kūrybine grupe bei etnokultūros klausimais konsultuojančia etnologe Gražina Kadžyte.


Dalyvių prašoma filmuoti mini DV kamera, montuoti kompiuteriu ir darbus atsiųsti įrašytus skaitmeninėje laikmenoje. Norintieji išbandyti savo jėgas gali registruotis šiais adresais istorineszinutes@gmail.com; info@kadrostudija.com.

Mano išsaugoti straipsniai