Tarptautinis prancūzakalbių mokinių teatro festivalis „Pirmoji uždanga“

Balandžio 20-22 d. Alytaus teatre vyks Tarptautinis prancūzakalbių mokinių teatro festivalis „Pirmoji uždanga“.

„Pirmoji uždanga“ - tai tris dienas trunkanti šventė, kurios metu vaidinamos pjesės prancūzų kalba, vyksta meniniai ateljė ir tarpkultūriniai seminarai, kuriuose dalyvauja įvairių kartų entuziastai.

Pernai festivalis vyko Vilniuje, o šeštoji „Pirmosios uždangos“ laida šiais metais vėl sugrįžta į Alytų ir tik patvirtina savo tarptautinę amplitudę, sutikdamas svečius iš Rumunijos, Slovakijos, Čekijos, Belgijos ir Ukrainos.

Pirmą kartą šis „Europos klubas“ atsiveria ir kaimyniniam kontinentui - į festivalį atvyksta mokinių trupė iš Kongo Demokratinės Respublikos sostinės Kinčasos.Šis Lietuvoje vykstantis festivalis priklauso Tarptautiniam festivalių tinklui "Artdrala", kuris buvo įkurtas 1994 m. ir šiandien yra subūręs virš trisdešimties narių. Jam vadovauja Prancūzijos asociacija „Vents et Marées“.

Tinklo nariai yra įsipareigoję kasmet arba kas dveji metai organizuoti regioninį festivalį ir teatro ateljė prancūzų kalba. Paeiliui, kiekvienas iš tinklo narių priima savo šalyje „Festivalių festivalį“, kuriame dalyvauja visų šalių trupės. 2007 metais šį renginį priėmė Marokas - „Festivalių festivalis“ vyko kovo 27 – balandžio 1 dienomis Agadir‘e.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis