Saugokis! Tyko karjera viešnamyje

Beveik 40 proc. jaunų merginų, išvežamų į užsienio viešnamius, yra nepilnametės dar besimokančios mokykloje. Ja gali tapti ir tu. Dažnai užsienio viešnamiuose prostitutėmis dirbusios merginos “parsiveža” ne tik puokštę psichinių ligų, bet ir fizinius suluošinimus.

Niekas nežino kur jos yra ir ką veikia. Jos yra įbaugintos, sužalotos, persekiojamos, netiki savo jėgomis, neturi asmens dokumentų ir galimybės laisvai bendrauti su aplinkiniais, nemoka kalbos.

Danutė (merginos vardas pakeistas) atvyko į Ispaniją. Ją ten pakvietė draugė, kuri jau kelis metus gyveno Ispanijoje. Draugė jai siūlė barmenės darbą.

Lietuvoje Danutė gyveno su draugu, kuris dažnai namo grįždavo girtas, jis Danutę mušė.

Mama buvo mirusi, o kaime nebuvo jokio darbo. Taigi, toks draugės pasiūlymas atrodė kaip išsigelbėjimas. Draugė nupirko Danutei bilietą.

Tik atvykusią Danutę pasitiko draugė su dviem vyrais, kuriems ji patikėjo savo pasą. Vyrai ir Danutės draugė buvo atvežta į pakelės smuklę, kur jai “mandagiai” paaiškino, kad teks seksualiai tenkinti pravažiuojančius vairuotojus, kitaip vadinamus “fūristus”. Minčių priešintis neliko, kai kelis kartus Danutę smarkiai sumušė. Tokių istorijų, kaip nutiko Danutei galima papasakoti ne vieną.Kita istorija jau nutikusi Lietuvoje, kai pažįstamas vaikinas, sutikęs stotelėje, pasiūlė Jolantai (vardas pakeistas) vykti drauge. Jolanta nepranešusi artimiesiems, išvyko pasivažinėti su pažįstamu vaikinu. Šis nuvežė ją į kitą Lietuvos miestą, kur ji buvo prievarta laikoma bute kelias dienas. Į butą ateidavo merginos pažįstamo draugai ir ji buvo verčiama su jais mylėtis. Po kelių dienų Jolanta buvo pervežta į kitą Lietuvos miestą ir užrakinta su kita, jau tame bute gyvenusia mergina. Į butą nuolat atvykdavo vyrai, kurie versdavo merginas lytiškai santykiauti. Jolanta buvo pervežama iš miesto į miestą tris mėnesius, kur buvo nuolat verčiama teikti seksualines paslaugas, bauginama ir mušama.

Ypač lengvu grobiu prekiautojams žmonėmis merginos tapo “atsidarius” sienoms. Apie prievarta išvežamas merginas DELFI GATVEI pasakoja Dingusių žmonių šeimos paramos centro direktorė Ona Gustienė.Kiek merginų per metus parduodama?

Tikslios statistikos, kiek per metus parduodama merginų iš Lietuvos nėra. Oficialiuose Vidaus reikalų minsterijos pasisakymuose teigiama, kad iš 3 Baltijos valstybių per metus parduodama apie 3000 moterų, o iš Lietuvos – daugiausia apie 2000.

Ar ne daugiau merginų išvyksta savo noru?

Merginos dažnai nežino savo kelionės tikslo. Kitos, kurios gal ir numano, jog teks būti prostitute, tikisi, kad ten užsienyje jos užsidirbs daug pinigų. Pirmas prekeivis žmonėmis, kauniškis, maždaug prieš 7 metus nuteistas už prekybą žmonėmis, į Ispaniją prikalbino išvažiuoti ir pardavė moterį, kuri žinojo, kad dirbs prostitute. Tačiau ji, kaip ir visos kitos buvo parduota, uždaryta viešnamyje, ji negavo pinigų, buvo nuolat prižiūrima, kad nepabėgtų, mušama.

Kaip merginos apgaunamos?

Suteneriai yra neblogi psichologai. Jie išsiaiškina, ko merginai reikia, kas jai svarbu: ar pinigai, ar ištekėti už užsieniečio, ar įsitvirtini užsienyje. Tada jie seka pasakas.

Ne viena sugrįžusi iš užsienio sako: “buvau kvaila, kad patikėjau jų pasakomis”. Nesunku apgauti nepilnametes, kurios labai svajoja apie karjerą užsienyje, nori tapti šokėja, modeliu. Jų visų laukia “Lilijos” likimas.

Atimami pasai, jos nuvežamos į saugomą butą, išprievartaujamos, prigąsdinamos, butuose pastatomos “savos “ moterys-agentės, kurios informuoja sutenerius apie kiekvieną naujokės judesį.

Kaip apsisaugoti nuo apgavysčių?

Kiekviena mergina prieš nuspręsdama išvažiuoti, turėtų labai gerai pagalvoti, kas jai siūlo darbą, ar galima tuo žmogumi pasitikėti, kaip apsisaugoti nuo apgavystės, ką daryti išdavystės atveju? Jei mergina suabejos - tai jau pirmas žingsnis apsisaugojimo link. Reikia žinoti, kad dažnai prekeiviais būna patys artimiausi žmonės: teta, brolis, draugė, kaimynas.

Kodėl sunku rasti moteris užsienyje?

Yra keletas priežasčių: prekeiviai perveža moteris iš vieno viešnamio į kitą, dažnai net iš vienos šalies į kitą. Jie jas gąsdina, kad pastarosios nepabėgtų, kad nesiskųstų policijai, nes policija yra iš vien su jais, dažnai suteneriai persirengia policijos uniformomis ir ateina į viešnamius, kad pademonstruoti gerus ryšius su policija.

Kokios merginos greičiausiai papuola į prekeivių žmonėmis pinkles?

Dažniausiai tos, kurių sunki socialinė padėtis (nedarni, girtaujanti šeima), menkas išsilavinimas. Tačiau pastaruoju metu prekyba žmonėmis įgauna rafinuotesnių formų. Daugelyje atvejų merginas “parduoda” draugai. Merginos neturėtų pasikliauti pasiūlymais, kuriuos teikia net artimiausi pažįstami, siūlydami greitą ir lengvą uždarbį svetimoje šalyje. Naivu būtų tikėti, kad atvykus laukia švarus, lengvas darbas ir dideli pinigai. Pasiteirauti apie siūlomą darbą galima http://www.ldb.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis