Vaizdo magija. Mokomės nugalėti Holivudą

Kaip galima mokytis muzikos, dailės, šokių, lygiai taip galima mokytis ir kino meno. Geriausi režisieriai negimė su žvaigžde kaktoje ir genialiu scenarijumi galvoje. To mokomasi. Nori ir tu į film director krėslą?

“Vaizdų kultūros studija” ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga kviečia moksleivius ir jaunimą visą rudenį mokytis kino su geriausiais kino profesionalais. Renkamos dvi – pradedančiųjų ir pažengusiųjų – grupės į ilgalaikius kino scenarijaus rašymo kursus bei viena grupė į kino analizės seminarą. Scenarijaus kursus ves patyręs scenaristas Raimondas Paškevičius, o seminarą „Įvadas į filmų analizę“ - viena žinomiausių šalies kino kritikių Živilė Pipinytė.

Pradedantieji kino scenaristai bus supažindinti su istorijų pasakojimo ypatumais nuo Aristotelio “Poetikos” iki Holivudo klišių, istorijos idėja, vystymu, struktūra, ritmu, atmosfera, istorijos virtimu scenarijumi, charakterių kūrimu, praturtinimu, scenų rašymu, dialogų rašymu, scenarijaus formatu, trumpaisiais dokumentais, pristatančiais scenarijų.

Pažengusiųjų scenaristų grupė nuo istorijų pasakojimo keliaus prie istorijų rašymo ir mokysis kuo įtaigiau, aiškiau, lakoniškiau užrašyti savo istorijas pagal nusistovėjusias formas. Kursų dalyviai mokysis rašyti dialogus, kurti filmo ritmą, toną, valdyti ekraninį laiką, išvystyti scenas, kurti įtampą nuo istorijos pradžios iki pabaigos pasitelkiant: “viltį prieš baimę”, “kas, ką, kada žino?”, “nenumaldomą protagonisto siekį”, “stipriausią antagonistą”, “statuso dvikovas” ir t.t. Kursus moksleiviai užbaigs kiekvienas susukdamas po filmą.

Seminaro „Įvadas į filmų analizę“ dalyviai susipažins su kino analizės pagrindais, o taip pat sužinos iš ko susideda filmo vaizdas, jo įtaiga, kodėl visada tokia svarbi yra filmo pradžia ir pabaiga, kuo skiriasi kino mėgėjo ir kino kritiko požiūris į filmą.

Kino scenarijaus kursuose kviečiami dalyvauti 15 – 18 m. moksleiviai, o seminare „Įvadas į filmų analizę“ - 15 – 21 m. jaunimas.

Daugiau informacijos: www.vkstudija.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis