Dubstep arba naujoji alternatyva!

„Popsas užkniso juodai“. Raskime žmogų, kuris šio „posakio“ nežinotų. Neradote? Taip ir maniau. O dabar Lietuvoje raskite žmogų, kuris su juo sutiktų visais 200%. Radote? Ilgos paieškos, tiesa?

Patys didžiausi maištautojai, garsiai rėkiantys, kad popsą reikia užmušti, retai ką nors realiai daro. Variantų „kaip tai atlikti“ – begalo daug – galima tiesiog maištauti, skelbiantis, kad esi originalus ir unikalus, nors tavo mp3 grotuve puikuojasi „Aqua“- „Barbie Girl“.Netiki? Realiausias pavyzdys – kur susirinks daugiau žiūrovų – ar į „Apocalyptica“ koncertą Vilniuje, ar į realybės šou „Kelias į žvaigždes“ finalinį koncertą su Lietuvos „dievukais“ – Radži ir Merūnu?

Kitas maišto variantas, beje, gan realus, tai savo muzikos kūrimas. Galima pradėti ginčytis, kad tai, ką kuri pats, yra tiesiog neprofesionalūs bandymai ir tai niekada netaps muzika iš didžiosios raidės. Vis tik…. Puiku, kad paaugliai nebijo ir meta iššūkį seniesiems scenos grandams...Talentų paieška. Šiauliai. Rasta! Gatve eina iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantis vaikinas. Stilius – oldschool, ausyse – ausinės, žvilgsnis – rūstus. Tai „Nightjar“. 16-metis Šiaulių Didždvario gimnazijos moksleivis. Aktorius, muzikantas, saviveiklininkas, stiprios bei argumentuotos nuomonės savininkas... Kol kas tik iš kalbų teko girdėti apie jo mixuojamą muziką... Pasitaikė puiki proga sužinoti daugiau – taigi, tęsiame...Muzika – išraiškos forma laiko terpėje, naudojant garsų ir pauzių struktūrą. Tokį apibūdinimą pateikia „Wikipedia“. Apibrėžimas gan keistokas, kiekvienas savaip suvokiame muzikos reikšmę. Vieni naudojasi ja kaip fonu ruošiant pamokas, tuo tarpu kiti išleidžia tūkstančius dolerių, pirkdami ir kolekcionuodami naujausias plokšteles.

Muzikos žanrų – begalė, tačiau, apie vieną žanrą žinoma ypač mažai ir jis, kaip ir galima nuspėti, yra nepelnytai nuvertinamas, kaip neatskiriama treninguotų berniukų dalis.

Tai – elektroninė muzika. Tiksliau, šį kartą nagrinėsime jos stilių – Dubstep. Kaip teigia pats „Nighjar“, tai gana naujas stilius muzikos padangėje, atsiradęs vos prieš keletą metų. Jo šaknys Londone, istoriškai jis kilo nuo UK Garage stiliaus.

Ne ne ne, nereikia šio stiliaus lyginti su rusiškais „bumčikais“. Dubstep – gan lėtas stilius. Bet trankus - remiasi bosu. Negalime pamiršti vienos DJ frazės „Namie klausydamas šios muzikos galbūt ir nesuprasi, manysi, kas čia per dar viena nesąmonė, tačiau, nuėjęs į vakarėlį, neliksi jai abejingas“.Šis stilius, gana laisvas ir lengvai pasiduoda miksuojamas, nėra įpareigojančių standartų. Svarbiausia – fantazija!Banalu klausti „Nightjar“, kodėl jis pasirinko muziką. Daugelis turbūt pilstytų iš tuščio į kiaurą, kol galiausiai viską apibendrintų keliais žodžiais – bandos jausmas.

Šis stereotipas moksleiviui „Nightjar“ netinka. „Iš pradžių, tai nebuvo patefonai ir plokštelės, viskas prasidėjo nuo saksofono ir Mileso Daviso. Visada svajojau apie tikrąjį miksavimą, bet tuo metu, nebuvo nei lėšų, nei sąlygų tam. Laikui bėgant, tai pasidarė įmanoma, dideli norai bei pastangos padėjo tai įgyvendinti!“

Pasak DJ, elektronika jį patraukė savo gilumu ir paslaptimi... „Tai yra visiškai kita sfera nei populiarioji muzika. Kadangi kiekvienas autorius įdeda kažką savo , kažką netikėto ir nori perteikti tik jam suprantamas idėjas ar jausmus... Manau, tai žymiai subtiliau ir įdomiau nei klausytis eilinių radijo stočių dainų apie meilę...“Iškilo klausimas... Taip, dabartis graži. Festivaliai „Bloodclut Tekkkno“, „Virus“, „Pasaka iš Rūsio“ ir t.t... Tačiau, kas laukia ateityje? Muzikantas užsibrėžė nei daug nei mažai – kartu suorganizuoti Dubstep festivalį Lietuvoje, kartu su kolegomis „Mark Splinter“ bei „Eleven Tigers“ . Taigi, naujoji muzikinė karta auga! Valio!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis