Lyrika nesaldžiai – „Apocalyptica“

Gražų spalio devintosios vakarą būriai žmonių, jaunų ir vyresnių, juodų ir spalvotų, traukė į Vilniaus „Utenos“ pramogų areną. Klasikiniais instrumentais, violončelėmis, sunkųjį roką bei metalą atliekanti grupė „Apocalyptica“ sutraukė įvairaus amžiaus bei skonio žmones.

Ir prisirinko jų iš ties įspūdingai daug – pilnutėlė arena! Turint omenyje, kad dar prieš daugiau nei du metus koncertavusi Lietuvoje, toje pačioje arenoje, pritraukė vos pusę salės gerbėjų.Nors jau tada, matyt, buvo patenkinti ir žadėjo sugrįžti vėl. Kaip tarė, taip ir padarė. Ir, žinoma, kas galėjo sau leisti susimokėti už gerokai pabrangusius bilietus ( nes tąsyk bilietai kainavo nuo 60lt, o šįkart nuo 80lt ), tie tikrai nesigailėjo nuėję.

Vilnius seniai negirdėjo tokio pribloškiančio koncerto, o grupė, matyt, ne kaskart sulaukia tokių aistringų gerbėjų minios, jų nepailstantys plojimai po kiekvieno kūrinio ir nenutylančios ovacijos koncerto pabaigoje, privertė atlikėjus grįžti ant scenos vėl ir vėl...„Apocalypticos“ istorija prasidėjo prieš kelis dešimtmečius, Suomijoje, kai jauni Helsinkio Sibeliaus Akademijos violončelės studentai, pradėjo atlikinėti „sunkesnę“ muziką.Juos, būtent, ir subūrė draugėn meilė sunkiajam rokui. Ir štai 1993 metais grupės įkūrėjui (Eicca Toppinen) šovė į galvą unikali mintis pabandyti atlikti „Metallicos“ kūrinius keturiomis violončelėmis..

1995 metų gruodžio mėnesį, grupei koncertuojant “Teatro Heavy Metal Club”, Helsinkyje, juos pastebejo “Zen Garden Records” atstovai ir pasiūlė bendradarbiauti.

1996 metų pavasarį buvo išleistas jų pirmasis albumas, kurio pavadinimas atspindėjo Eiccos idėją – „Plays Metallica By Four Cellos“. Jame buvo „nukoveriuoti“ tokie „Metallicos“ super hitai kaip „Enter Sandman“, „The Unforgiven“, „Wherever I May Roam“ ir jo buvo parduota daugiau nei 800 000 kopijų.Šis unikalus albumas pritraukė labai skirtingos muzikos gerbėjų dėmesį – jį labai palankiai sutiko tiek klasikinės, tiek roko muzikos gerbėjai.Po didelio pasisekimo susilaukusio albumo, 1998 metais pasaulį išvydo grupės antrasis albumas „Inquisition Symphony“, kuriame iš vienuolikos dainų buvo keturios „Metallicos“ ir trys jau pačios „Apocalypticos“ kurtos dainos. Kitą repertuarą sudarė „Sepulturos“, „Faith No More“ bei „Panteros“ koveriai.

Vėliau, 2000 metais grupė išleido dvigubą albumą „Cult“, 2002 – „Best of Apocalyptica“, 2003 – „Reflections“, 2005 – „Apocalyptica“ ir galiausiai 2007 – „World Collide“, kurio pristatymas ir įvyko Vilniuje spalio 9-tosios koncerto metu.

Iki šiol grupė yra atlikusi daugiau nei 500 koncertų ( iš kurių 2005 metais vykęs Lenkijoje atnešė grupei didelį pasisekimą ), 1997 metais gavusi „Export of the year“ apdovanojimą, taip pat 1998 metais - už video klipą „Nothing Else Matters“.

Be to, savo naujausią video klipą kūriniui „S.O.S“ jie nufilmavo būtent Lietuvoje, atvykę keliomis dienomis ankščiau prieš koncertą.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis