Bloga naujiena - ,,Intro“ uždarytas!

Šį savaitgalį vyko paskutiniai renginiai skirti atsisveikinti su klubu ,,Intro“, esančiu Vilniaus centre. Klubas kvietė ištikimiausius lankytojus sudalyvauti programoje: ,,Intro: the end“. Paskutinį uždarymo vakarą liūdnos nuotaikos apėmė tiek klubo lankytojus, tiek ir jo direktorių.

Ketvirtadienį atsisveikinimo renginys vyko galerijoje „Intro“, kur buvo atidaryta meno paroda. Penktadienį ir šeštadienį klubą drebino didžėjų pasirodymai ir gyvos muzikos koncertas.

Sekmadienio vakarą uždarymo nuotaikos tapo tikrai niūrios: DJ grojo minimal, intelligent dance music (IDM), experimental ir oldscool progressive muziką, tačiau mažai, kas šoko. Dauguma atėjusiųjų tiesiog norėjo atsisveikinti, pasėdėti ir paplepėti su draugais. Šokių aikštelę lankytojai išmainė į minkštąsias klubo sofas.

Į paskutinį ,,Intro“ vakarėlį atėjusi Eglė, sakė gailinti, jog klubas uždaromas. ,,Intro“ jai buvo vieta, kur galėjo išgirsti ,,sunkesnės“ muzikos koncertus. Patiko susirenkanti ,,sava“ publika, jauki aplinka. Be to kainos būdavo prieinamos.

DELFI gatvė: kaip patiko atsisveikinimo koncertai?

Eglė: ėjau ir šeštadienį, ir sekmadienį. Labiau mėgstu sunkesnę muziką, bet dabar nesvarbu, kas groja, svarbu pabūti šitoj aplinkoj.

DELFI gatvė: kur dabar eisi linksmintis?

Eglė: į ,,Tamstą“, ,,Mulen Ružą“. Bet ten daug brangiau...

Klubo lankytojai patiko, kad ,,Intro” rengdavo užsienio grupių koncertus. Labiausiai įsimintinas Eglei pasirodė festivalis ,,Trylika“, kuris vyko mistišku laiku: penktadienį ir dar tryliktą dieną.,,Intro“ direktorius ir savininkas Vygandas Šimbelis taip pat apgailestavo, kad klubas uždaromas. ,,Intro“ jis dirba nuo jo įkūrimo - beveik penkerius metus. Direktorius teigia, jog šis darbas jam jau yra tapęs gyvenimo būdu.

DELFI gatvė: kaip praėjo klubo uždarymo renginiai?

V. Šimbelis: susirinko daug žmonių, buvo puiki nuotaika, gera muzika. Matydavau tuos pačius veidus, kurie lankėsi kiekvieną dieną. Jie norėjo atsisveikini, o muzika nebuvo taip svarbu.

DELFI gatvė: ar galėtumėte ,,Intro“ pavadinti tam tikros subkultūros klubu?

V. Šimbelis: ne, ,,Intro“- tai geros muzikos klubas. Jo idėja buvo sujungti DJ ir gyvą muziką. Klubas norėjo suburti visus: nuo metalistų iki hiphoperių. Mes buvome už muziką, ne už atskirą jos stilių.DELFI gatvė: koks buvo įsimintiniausias renginys per klubo gyvavimo istoriją?

V. Šimbelis: turbūt, „Balticoco“ elektroninio meno festivalis. Jis truko tris dienas, buvo atvažiavę didžėjai iš Didžiosios Britanijos. Labai smagūs atsiminimai. Beje, svečiai iš Anglijos sakė, jog norėtų atvykti į Lietuvą dar kartą, tik jau nebėra klubo...

,,Intro“ garsėjo, kaip nebrangus klubas, tačiau klubo direktorius sakė, kad kartais pasitaikydavo ir nuostolingų renginių (pvz. „Balticoco“ festivalis nebuvo pelningas). Tačiau svarbiausia, anot V. Šimbelio, buvo suburti jaunimą.

DELFI gatvė: spaudoje rašoma, kad klubas uždaromas rekonstrukcijai. Kam bus panaudotos klubo patalpos?

V. Šimbelis: šios patalpos priklauso Vilniaus dailės akademijai. Jos bus rekonstruotos ir akademija panaudos jas savo reikmėm.

DELFI gatvė: ar neketinate panašaus klubo įkurti kitoje vietoje?

V. Šimbelis: nežinau. Didžiausia problema - vieta. Visa kita jau turim, tik pervežti reiktų. Nemanau, kad savivaldybė paskirtų kitas patalpas. Jai neaktualios jaunimo linksmybių vietos. Reiktų daug energijos ir jėgų, kad pavyktų įkurti kitą panašų klubą.Klubo direktorius sutiko, kad uždarius ,,Intro“ neformalaus jaunimo pasilinksminimo vietų Vilniuje bus likę visai nedaug.

Paskutinis atsisveikinimo su ,,Intro“ vakaras baigėsi liūdnomis nuotaikomis: vieniem buvo gaila pačio klubo, kitiem, kad reiks ieškoti naujos linksmybių vietos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis