Saugom gamtą kinu! (video)

Anykščių kultūros centre pasibaigė dokumentinio kino konkursas moksleiviams „Vanduo ir vėjas – mūsų išlikimui“. Konkursą laimėjo išsamiausią ir informatyviausią filmuką originaliausiai pristačiusi Anykščių A.Baranausko vidurinės mokyklos komanda.

Moksleiviai siekė netradiciškai ir meniškai pažvelgti į alternatyviosios energetikos problemą Lietuvoje. Trumpametražio filmo kūrimo „žaliosios“ energijos tema konkurse dalyvavo keturios Anykščių, Darbėnų ir Senosios Įpilties gimnazijos ir mokyklos.

Vyresniųjų klasių moksleivių sukurtuose dokumentiniuose trumpametražiuose filmuose buvo vertinama tema, originalumas ir vaizdo kultūra. Jaunesniųjų klasių moksleiviai kūrė meninius, originalius filmų pristatymus.

Trečiadienį Anykščių kultūros namuose pirmieji pasirodė Anykščių A.Vienuolio gimnazijos atstovai. Iš Kretingos rajono atvykę žemaičiai parodė energingą bei dinamišką filmuką, o savo pasirodymu ne vieną privertė pasukti galvą stengiantis suprasti jų tarmę. Nepakartojamas jaunųjų mimų spektaklis pristatė Anykščių J.Biliūno gimnazijos filmą, kurie po ilgų komisijos diskusijų tik vienu balu nusileido nugalėtojams.

Darbus vertino suburta profesionalų komisija: dokumentinių filmų režisieriai Audrius Stonys bei Giedrė Beinoriūtė ir UAB „Renerga“ direktorius Algis Jakučionis.Vertinimo komisijos pirmininkas Audrius Stonys džiaugėsi pamatęs ir galėjęs vertinti „kitokį“ kiną. „Moksleivių pasirodymai ir filmukai sužavėjo nuoširdumu ir nustebino profesionalumu. Pirmą kartą stebiu ir vertinu tokių jaunų kūrėjų darbus. Nesitikėjau, kad išrinkti geriausią bus taip sunku. Pasimokyti pažvelgti „kitu kampu“ iš vaikų pasimokyti galėtų ir patyrę režisieriai. “ – po renginio sakė A.Stonys.A. Jakučionis džiaugėsi didėjančiu moksleivių aktyvumu jau penktame inicijuojamame konkurse. „Po tokių mokinių pasirodymų pasisemiu energijos ir idėjų ateinančių metų darbams. Renginio metu prie manęs priėję mokytojai gyrė projektą, sakydami, kad mokinių entuziazmas išaugo dokumentinio filmo kūrimo metu, jie ėmė ieškoti ir skaityti specialiąją literatūrą apie alternatyviąją energetiką. Tai, manau, yra geriausias mūsų siekiamų tikslų įrodymas.“ – kalbėjo A.Jakučionis.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis