Vilniuje - puota po 666 ženklu

Gruodžio 20 d. 18 val. Vilniaus klubas „Mulen ružas“ duris atvers į sunkiosios muzikos puotą „Trejos šešerios“. Baigiamajame metų koncerte dalyvaus tamsieji metalo inovatoriai, nuolat publiką ir kritikus stebinantys paslaptingieji šveicarai „Samael“, surengsiantys pirmąjį savo vizitą Lietuvoje.

Jiems talkins Lietuvos pagoniško metalo kariauna „Obtest“, perspektyvi suomių ugningo techno thrash metalo penkeriukė „Dead Shape Figure“, bei mūsų šalies industrinio metalo asai „Xess“. v

„Į baigiamąjį metų koncertą sukvietėme stipriausias skirtingų stilistinių žanrų grupes, taip paversdami jį sunkiojo metalo muzikos vienybės ir giminingumo simboliu“, - pagrindinį renginio motyvą įvardino renginio organizatorius Giedrius Gudaitis.

Jo teigimu, šis koncertas bene paskutinė galimybė šiais metais sudalyvauti metalo muzikos renginyje Vilniuje.

Grupę „Samael“ 1987-aisiais Sione (Šveicarija) įkūrė broliai Vorphas ir Xy. Per dvidešimtmetį besitęsiančią karjerą grupė išleido septynis studijinius albumus ir vis dar yra aktyvi scenos dalyvė. „Samael“ muzika nuolatos keitėsi ir evoliucionavo – karjeros pradžioje groję tradicinį senosios bangos black metalą, su kiekvienu albumu savo muzikoje jie atrasdavo vis naujų atspalvių.

Ne veltui pastaruoju metu „Samael“ yra vadinami viena iš originaliausių Europos metalo grupių, kurių atliekamoje muzikoje apstu industrinių, gotikinių, bei įvairių kitų stilių priemaišų.

Lietuvių grupė „Obtest“ buvo įkurta 1992 metais, ir nuo pat pradžių nuolat ieškojo ir tebeieško savitų saviraiškos būdų, siekdama, nepaisant vyraujančių tendencijų ir nuomonių, pateikti savo idėjas.

Pradėję nuo tiesmukos „metalinės” muzikos, vėliau itin kruopščiai sėmęsi įkvėpimo pagoniškoje ir folklorinėje tematikoje, dabar muzikantai visą tai derina su archajine muzikinės ekspresijos forma, nepamirštant platesnės melodinės visumos. Dainų tekstai, rašomi vien lietuvių kalba, byloja pagoniška, istorine bei mitologine tematika, ir išreiškiami asmeniniais potyriais, jausmais bei pasaulėjauta.

Suomių „Dead shape figure“ susikūrė 2002-aisias, tačiau aktyvesnę veiklą pradėjo tik kitai metais, kuomet prie grupės prisijungė gitaristas Juhku, kuris greitai tapo ir pagrindiniu muzikos kūrėju. Veiklos pradžioje grupės muzikoje buvo gan žymiai juntama ankstyvojo laikotarpio bay-area thrash metalo įtaka.

Šiuo metu „Dead shape figure“ kaip tik pradeda pirmojo pilno albumo įrašus ir planuoja jį išleisti 2008-ųjų metų viduryje. Tačiau dirbdami prie naujo albumo, muzikantai neapleidžia ir koncertinės veiklos.

Grupė „Xess“ kilo iš Aukštųjų Šančių Kaune. Surepetavę naują programą, penketą pačių vertingiausių dainų „Xess“ įamžino pirmajame mini CD „In Cyber Lust“. „Xess“ tuo metu grojo šokių cyber metalą. Vėliau grupės muzika po truputį pradeda tolti nuo šio stiliaus ir ėmė artėti prie sunkesnio ir gyvesnio industrinio metalo skambesio.

Po „Psychoholic Bastard Crew“ albumo pasirodymo, grupė kuria naują programą, krypdama nuo savo pirminės koncepcijos, grįždama prie sunkių metalinių šaknų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis