Dalyvių rankose – „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“

Sausio 10 d. veržlus ir mėgstantis iššūkius jaunimas buvo įvertintas pirmaisiais programos „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ bronzos ženkleliais. Jauni žmonės, pelnę pripažinimą, daugiau nei šešis mėnesius aktyviai dalyvavo programos veikloje.

Jos tikslas – suteikti jaunimui galimybę tobulėti, dalyvauti skirtinguose užsiėmimuose, realizuoti save, susidurti su naujais iššūkiais ir įgyti naudingos patirties. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Colinas Robertsas džiaugėsi, jog programos „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“, mūsų šalyje žengusios pirmuosius žingsnius 2006-aisiais, veikla pamažu plečiasi. „Asmeniškai tikiu, kad ši programa naudinga ir jaunimui, ir visuomenei, nes ji stiprina Lietuvos pilietiškumą“, – pabrėžė C. Robertsas.

Iškilmingo renginio metu bronziniai ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai buvo įteikti 19 programos dalyvių: 13 mokinių iš Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos, 4 – iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos ir 2 mokiniams iš Panevėžio rajono Velžio gimnazijos. Apdovanotieji turi galimybę tęsti veiklą ir siekti tolimesnio tikslo – sidabro bei aukso ženklelių.

Tapti aktyviu piliečiu gali kiekvienas

Bronzos ženkleliais apdovanotas jaunimas turėjo galimybę pasirinkti skirtingas veiklas iš keturių programos dalių. Paslaugų sferoje jauni žmonės išbandė savanorišką darbą: aplinkos tvarkymą, pagalbą silpnaregiams, neįgaliems vaikams, atliekant namų darbus.

Įgūdžių dalis skirta laisvalaikio pomėgiams – užsienio kalbų mokymuisi, dainavimui, muzikavimui, debatų meno pažinimui, domėjimuisi geologija, žurnalistika.

Ekspedicijų srityje jaunimas mokėsi pasirengti ir suplanuoti žygius baidarėmis ar valtimis. Aktyvaus poilsio mėgėjai save realizavo šokių, sporto klubuose, krepšinio aikštėse, kur galėjo fiziškai išbandyti savo jėgas.

Programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 25 metų. Protinė, fizinė negalia ar socialinės problemos negali trukdyti tapti jos dalyviu. Veiklos principus sudaro trys dalys: kiekvienoje jų reikia dalyvauti ne mažiau kaip šešis mėnesius. „Bronzos lygmenyje galima pradėti dalyvauti nuo 14 metų ir šešis mėnesius tęsti veiklą, norint būti apdovanotam sidabro ženkleliu, privalu programoje dalyvauti dvylika mėnesių.

Jaunimas, siekiantis auksinio ženklelio, turi būti sulaukęs 16 metų ir užsiimti aktyvia veikla aštuoniolika mėnesių“, – veiklos principus pabrėžė programos „Tarptautinių jaunimo apdovanojimų“ koordinatorė Lina Kriaučionytė.

Iššūkis – būdas tobulėti

Pasak Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorės Lilijos Gerasimienės, programa suteikia galimybę laipsniškai tobulėti, iškeliant vis sudėtingesnius ir daugiau atsakomybės reikalaujančius iššūkius, todėl ji gali būti naudojama kaip įrankis jaunimo pilietiškumui bei tolerancijai ugdyti.

Jaunimui skirta programa – tai maloni, smagi veikla, laisvalaikio leidimo būdas be konkurencijos. Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos moksleivės, apdovanotos bronziniais ženkleliais, pasakojo ir toliau tęsiančios veiklą, nes norinčios tobulinti save ir siekti sidabrinio ženklelio.

„Socialinės veiklos metu padėjome neįgaliems vaikams ruošti namų darbus, juos prižiūrėdavome“, – apie savanorišką darbą pasakojo Ugnė Kvėzlaitė. „Vaikai, kuriais rūpinomės, yra palikti tėvų, todėl jiems reikia ne tik pagalbos, bet ir meilės, šilumos, – pridūrė programos dalyvė Marija Paulikaitė. – Buvo itin keista, kai dar gerai nepažindamos vaikų, jautėme jų prisirišimą, tapome artimais žmonėmis. Jie pasiilgę atbėga ir apsikabina“.

Merginos neslėpė, jog savanoriško darbo su vaikais pradžia nebuvo itin lengva. Vis dėlto dabar tai – neatsiejama laisvalaikio dalis, moksleives paskatinusi ir toliau dalyvauti programoje.

Koordinatorės Linos Kriaučionytės teigimu, pelnyti apdovanojimą nėra lengva, nes jaunimas turi prisiimti iššūkį, jį įveikti, išmokti planuoti savo laiką, dirbti komandoje ir būti atsakingas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis