6 gražiausios žiemos šventės pasaulyje. Iškelk koją iš Lietuvos

Jei planuoji atostogas žiemą, tai žinok, kad tikrai puiku būtų nuvykti į tuos kurortus, kur yra sniego ir vyksta žiemos šventės. Šie kasmetiniai festivaliai yra kupini užsiėmimų, kurie suteikia džiaugsmo ir dalyviams, ir žiūrovams.

Bendras šių švenčių bruožas: jos vyksta vietovėse, kur žiemos metu yra aibė įvairios veiklos: slidinėjimas, snieglenčių sportas, šunų kinkiniai, rogučių sportas, kopimas ledu, šokiai ir kitos žiemos pramogos.

1. „Fur Rendezvous“ šventė Aliaskoje

Tegu tokie lenktynių pavadinimai kaip „nušalusios kojytės“ nesuklaidina tavęs. Kasmetinė „Fur Rendezvous“ šventė Ankoridže, Aliaskoje, šiemet vyks vasario 22 – kovo 2 d. Oras ten šiuo metų laiku itin švelnus, o šviesu būna daugiau nei 10 valandų.

Miestą saugo Chugach kalnai, o šildo Japonijos srovės, tad temperatūra svyruoja tarp -13 ir -4 laipsnių. Šventės metu vyksta šunų tempiamų rogučių lenktynės, žaidžiamas beisbolas ant sniego, kuriamos skulptūros iš sniego. Taip pat vyksta vietos menų ir amatų parodos bei fejerverkų šou. Žinoma vakarais šokiai, kartais ir lauke.

2. ESPN žiemos žaidynės Aspene, Kolorado valstija

Kai ESPN žiemos ekstremalaus sporto žaidynės prieš kelis metus imtos rengti Aspene, Kolorado valstijoje, jos pritraukė visiškai naują auditoriją: jaunus, drąsius, nebūtinai turtingus jaunus žmones, dievinančius žiemos sportą.

Ekstremalus slidinėjimas, įvairūs snieglenčių triukai – tai tik keletas pasirodymų, kuriuos galima stebėti šios šventės metu. Sausio 24-27 d. vyksiančias žaidynes galima bus stebėti ir per TV ekraną ESPN arba ABC televizijos kanalais.

3. „Carnaval de Quebec“ Kvebeke KanadojeŠvęsk Kvebeko miesto 400-ąsias šiemet vasario 1-17 d. vyksiančio Kvebeko karnavalo metu. Galėsi stebėti arba dalyvauti baidarių lenktynėse Šv. Lorenco upe, mėgautis šunų tempiamų rogučių lenktynėmis, snieguotoje Kvebeko senamiesčio gatvėje. Be įvairių lenktynių šiemet vyks ir vakariniai paradai su ekstravagantiškomis platformomis, šokiai lauke ir begalė kitų pramogų.

4. Škotijos „Fort William Mountain“ festivalis

Jei tau patinka pasivaikščiojimai žiemą ar kopimas ledu, „Fort William Mountain“ festivalis yra kaip tik tau. Vasario 15-23 d. vyksiančiame festivalyje galėsi sužinoti kopimo ledu, žiemos alpinizmo paslaptis.

Vyks įvairios paskaitos, veiks parodos. Šventės metu vyks pirmasis vaikščiojimo lynu turnyras. Tarp festivalio svečių bus baidarių sporto legenda Corranas Addisonas bei alpinistas Kentonas Coolas.

5. „Telus“ pasaulio slidinėjimo ir snieglenčių šventė Whistleryje, Kanadoje

„Telus“ pasaulio slidinėjimo ir snieglenčių šventė Britų Kolumbijoje plečiasi. Balandžio 11-20 vyksiančioje šventėje tavęs laukia nesibaigiančios pramogos dieną ir daugybė gyvo garso koncertų vakare.

6. Tarptautinis karšto oro balionų suvažiavimas Šveicarijos AlpėseĮsivaizduok save sklendžiantį oro balionu virš Šveicarijos Alpių. Arba iš apačios stebintį kaip 100 balionų iš 20 šalių užpildo dangų per 29-tą tarptautinį karšto oro balionų suvažiavimą Šveicarijos Alpėse, kuris vyks sausio 19-27 d. Visą savaitę danguje skraidys dirižablis, vyks parašiutų ir sklandymo pasirodymai bei daug kitų renginių.

Ieškok pigių bilietų ir pirmyn! Mokslai palauks!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis