Naujas teatrų festivalis – vaikams ir jaunimui

Vasario sekmadienius mažieji uostamiesčio teatro gerbėjai galės praleisti Žvejų rūmuose, kur vyks pirmasis respublikinis teatrų festivalis vaikams ir jaunimui „Ledinė zylutė”. Kultūros centras „Žvejų rūmai” ir jaunimo teatras „Be durų” į uostamiestį iš Vilniaus, Rokiškio, Kelmės, Joniškio pakvietė teatrus, kuriančius vaikams ir jaunimui.

Jiems vasario 3-24 dienomis „Ledinė zylutė” pristatys devynis spektaklius, tarp kurių bus ir dvi premjeros.

Festivalį atidarys Rokiškio rajono Bajorų kultūros namų lėlių teatro „ČIZ“ lėlių spektaklis „Kvaila žąsis“ (rež. N.Čiriūnienė) ir Vilniaus Keistuolių teatro premjera - miuziklas visai šeimai „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“ (rež. A.Giniotis), kuriame gyvai gros ir vaidins aktoriai D.Auželis, A.Giniotis, D.Skamarakas ir kiti.

Kelmės mažasis teatras į festivalį atveš muzikinę pasaką „Paršiuko kelionės“ (rež. A.Armonas), Vilniaus Taurakalnio kultūros centro teatro studija „Elementorius“ pristatys J. Čekatauskaitės „Aldutės skaičiuotes“ (rež. E.Storpirštienė), Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ – spektaklį „Labas, Pepe“ (rež. A.Butkus).„Ledinės zylutės“ scenoje vaidins ir klaipėdiečiai: Pilies teatras parodys „Pasaką apie miegančiąją gražuolę“ (rež. A.Vizgirda), pantomimos teatras „A“– miniatiūrų spektaklį „Matoma – nematoma“ (rež. A.Mažonas), o jaunimo teatras „Be durų“– O.Preußlerio „Raganiukės“ (rež. A.Juškevičienė) premjerą.

Festivalį uždarys Klaipėdos universiteto Režisūros katedros trečiakursių spektaklis jaunimui „Miestas“ (rež. G.Padegimas ir D.Meškauskas).

Idėją brandino trejus metus

Festivalio meno vadovė režisierė Angelė Juškevičienė, vadovaujanti teatrui „Be durų”, „Klaipėdai” sakė, kad „Ledinės zylutės“ idėja brandinta trejus metus, tiek pat laiko ieškota ir prašyta jam finansinės paramos. „

Pagaliau šiemet miesto Kultūros skyrius rado galimybę paremti naują renginį. Jei ir nebūtų parėmęs, jį vis tiek organizuotume, nes jau pribrendo, – tikino A.Juškevičienė. – Nes pastebime, kad pajūryje trūksta spektaklių vaikams ir jaunimui. Ypač dabar, kai jų neberodo rekonstrukcijai uždarytas Klaipėdos dramos teatras”.

A.Juškevičienė tvirtino, kad teatras „Be durų”, repertuare turėdamas penkis spektaklius, juos rodo kiekvieną sekmadienį jau treti metai: „Ir pilna salė. Ypač šį sezoną jaučiame didelį susidomėjimą, bilietai išperkami prieš savaitę ir dar anksčiau”.

Anot režisierės, Lietuvoje labai mažai teatrų, ypač mėgėjų, statančių spektaklius jaunai publikai, kuriuose suaugusieji vaidina vaikams. „Ledinės zylutės“ festivalyje jie ir pasirodys: ir profesiniai teatrai, ir mėgėjų, ir studentų. Joniškio gimnazistai bus jauniausi dalyviai.

Organizatoriai parodys premjerą

Teatras „Be durų“ (anksčiau vadinosi „Vaje“), pernai šventęs savo 45-metį, festivalyje parodys premjerą – spektaklį „Raganiukė“ pagal vieno žymiausių Vokietijos vaikų rašytojų O.Preußlerio knygą.Tai pasaka apie jauną, vos 127 metų (toks amžius raganoms – vieni juokai!) sulaukusią nenuoramą išdaigininkę raganiukę, kuri dar tik mokosi burti ir, privalėdama kenkti ir krėsti šunybes, padeda silpnesniesiems bei nuskriaustiesiems, linksminasi ir išdaigauja, taip užsitraukdama senų raganų nemalonę.

Spektaklio režisierė A.Juškevičienė pasistengė, kad programinė knyga jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams scenoje virstų siautulingu spektakliu su daug dainų, šokių ir stebuklų publikai nuo ketverių iki 100 metų.

Organizatoriai tikisi, kad ir į kitus festivalio spektaklius klaipėdiečiai ateis su šeimomis ir nenuobodžiaus.

Bilietai į „Ledinės zylutės“ spektaklius kainuoja po 8, 10, 15 litų. Jie parduodami Žvejų rūmų ir visose Bilietai LT kasose. Nusipirkusieji abonementą į šešis festivalio spektaklius pasirinktinai įgys teisę dalyvauti jo loterijoje ir galės laimėti prizus.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis