Skautai iš visos Lietuvos renkasi į dainų šventę

Kiekvienų metų sausio mėnesio paskutinį savaitgalį skautai iš visos Lietuvos renkasi į tradicinį dainų konkursą „Gražių dainelių daug girdėjau“. Šiemet jau devintą kartą vykstantis konkursas žada pritraukti rekordinį 250 aktyviausių dainuojančių skautų būrį. Konkursas įvyks sausio 26 dieną, Kaune, Šv. Mato vidurinėje mokykloje.

Kas pažįsta bent vieną skautą, tikrai žino apie jų dainingumą, ilgus vakarus prie laužo su gitara, apie netylančias lietuvių liaudies dainas gražiausiuose Lietuvos kampeliuose. Norėdami pasikeisti šia nepaprasta patirtimi, skautai su dideliu entuziazmu kiekvienais metais dalyvauja nacionalinėje Lietuvos skautijos organizuojamoje dainų šventėje.Šis konkursas nepaprastas tuo, kad praeitais metais skautų judėjimas, pasaulyje atšventęs 100 metų jubiliejų, šiemet Lietuvoje mini savo 90-ąsias veiklos metines. Būtent prieš tiek metų Vilniuje buvo įkurta pirmoji skautiška draugovė.

Skautiški ansambliai konkurse varžysis įvairiose kategorijose: Jaunesniųjų skautų (7–11 m.), Skautų (11–15 m.), Patyrusių skautų (15–17 m.), Vadovų (vyresni nei 17 m.), Solistų, Duetų-Trio. Dainų konkurse „Gražių dainelių daug girdėjau“ šiais metais dalyvaus apie 40 skautiškų ansamblių, kurie į konkurso finalą pateko per atrankas savo apskrityse.

Dalyvių sugebėjimus vertins autoritetinga komisija: Lietuvos skautijos vadovė vyr. skautininkė Živilė Kubilienė, Svaras iš „G&G Sindikato“, smuikininkė ir vokalistė Eglė Sirvidytė bei kiti garbūs renginio svečiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis