Vilniuje koncertuos „Brat 2“ garso takelio kūrėjai

Maištingi ir romantiški, amžinai jauni, bet subrendę išskirtinio roko muzikantai „Smyslovye galliucinacii” kovo mėnesį pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Dažnai grupė vadinama tiesiog „Gluki“. Klausytojų pripažinimo jie sulaukė praėjusio amžiaus pabaigoje, kuomet radijo stotys pradėjo groti vieną populiariausių jų dainų „Rozovye ochki“.

Pasirodžiusi Rusijos grojamiausių dainų topuose, ši daina kartu su kitu „SG“ kūriniu „Vechno molodoi“ pateko į kultinio rusų filmo „Brolis 2“ garso takelį. Būtent pastarasis kūrinys išgarsino grupę taip, jog ji tapo „Brolis 2“ simboliu.

Susikūrę 1989-aisiais, vos po metų šie entuziastai su lyderiu Sergejumi Bobunecu „Buba“ priešaky buvo priimti į garsų Sverdlovsko miesto roko klubą, kuriame karjeras pradėjo rusų roko grandai „Chaif“, „Agata Kristi“ ar „Nautilus Pompilius“.

Deja, tuomet aplinkybės tolimesnei grupės veiklai susiklostė nepalankiai – žlungant Sovietų sąjungai kartu sugriuvo ir užgimusios roko kultūros pamatai.

Koncertų sales užkariavo popmuzika, o rokas tapo nebepopuliarus. Keletą metų sunkiai rasdama savąją auditorija grupės veikla merdėjo, tačiau saviraiškos troškimas nugalėjo.

Apie 1995 metus grupės įkūrėjas „Buba“ aplink save subūrė naują grupės branduolį, įkūrė pirmąjį alternatyviosios muzikos klubą Jekaterinburge ir vėl ėmė koncertuoti.

„Smyslovye galliucinacii“ yra išleidę penkis albumus, buvo nominuoti ir yra pelnę svarbiausius Rusijos muzikos apdovanojimus, dalyvavo populiariausiuose roko muzikos festivaliuose ir koncertuose.

Vienintelis grupės „Smyslovye galliucinacii“ koncertas organizuojamas „Forum Palace”, Vilniuje, kovo 19 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis