Latviai „SoundArcade" turą per Europą pradės Lietuvoje

Šį savaitaitgalį, vasario 8 d. ir 9 d., dvi įdomiausių dabartinių Lietuvos ir Latvijos alternatyviojo roko grupių „SoundArcade" ir „Mountainside" suvienys jėgas neeiliniams koncertams Vilniuje ir Kaune.

Neseniai 5 metų gimtadienį atšventęs kolektyvas iš Rygos „SoundArcade" mūsų šalyje pradės savo pirmąjį turą per Europą, kuris truks dvi savaites. Jo metu latviai aplankys Lenkiją, Vokietiją, Italiją, Austriją ir Vengriją.

Ne kartą Lietuvoje ir Latvijoje kartu koncertavusios grupės „SoundArcade" ir „Mountainside" koncertuose žada pristatyti daug naujos kūrybos.

„Šiemet ketiname pradėti įrašinėti naująjį mūsų albumą, todėl dabar didžiausią dėmesį skiriame naujoms dainoms. Džiugu, kad į kūrybinį procesą iš karto sėkmingai įsiliejo ir Eimis, “ - apie ateities planus užsimena „Mountainside".

Keletą naujų griausmingų kūrinių galės išgirsti visi, apsilankę artimiausiuose „Mountainside" koncertuose.

„Kitas malonus dalykas, kad pagaliau vėl sugrosime bendrą koncertą su „SoundArcade". Planavome kartu pristatyti savo albumus, tačiau taip gavosi, kad jie pirmiau išleido savo įrašą. Taigi, nors ir pavėluotai, vėl galėsime vieni kitus pasveikinti su albumų pasirodymu", - šypsojosi "Mountainside" muzikantai.

Prieš pat naujuosius metus su ilgamečiu vokalistu atsisveikinę Kauno rokeriai tebeieško pagrindinio dainininko. Kol jis dar nerastas, vokalo partijas per koncertus pasidalins bosistas Rytis Bulota ir Eimantas.

Pernai išleistas antrasis studijinis „Mountainside" albumas „All About Time" susilaukė palankios kritikų reakcijos ir buvo nominuotas tarp geriausių metų įrašų portalo alfa.lt rinkimuose.

Gerų kritikų ir klausytojų atsiliepimų sulaukė ir 2006 m. pabaigoje pasirodęs debiutinis „SoundArcade" albumas „12 songs of the Jackalope".

Prieš kelionę į Lietuvą į kelis klausimus sutiko atsakyti vienas iš grupėje grojančių gitaristų Lauris Abele.

- Kiek koncertų jau esate dalyvavę mūsų šalyje? Ko tikitės šį kartą?

Lauris: anksčiau Lietuvoje grojome pakankamai dažnai įvairiose vietose. Pradedant skvotais iki didesnių nekomercinių festivalių. Vėliau įrašinėjome albumą ir surengėme daug pasirodymų savo šalyje, kelis - Rusijoje.

Taigi, atsirado pertrauka iki praėjusios vasaros, kai vėl grojome Lietuvoje festivalyje „Padarom".

Mes labai laukiame būsimų koncertų Kaune ir Vilniuje, nes visada smagu aplankyti savo kaimynus draugus. Apskritai įdomių dalykų atsitinka Lietuvoje. Pavyzdžiui, po vieno vakarėlio mes tapome draugais su grupe „Mountainside", o mūsų būgnininkas (Red. - Gints Spole) pradėjo vartoti alkoholį. Galvojame, kad tai buvo labai svarbus įvykis jo gyvenime.

- Prieš kelias savaites atšventėte 5 metų jubiliejų. Ką ši sukaktis jums reiškia?

Lauris: tiesą sakant, jau pamiršome apie 5-ąjį gimtadienį. Tačiau kai mąstome apie jį, galime sakyti, kad po penkerių metų tvirčiau stovime ant žemės - grupė idėjiškai ir muzikine prasme yra daug vieningesnė.

- Ar grosite savo naujų dainų būdami Kaune ir Vilniuje?

Lauris: taip, mes pristatysime visiškai naują savo kūrybą, kuri yra dar tamsesnė ir tirštesnė nei anksčiau. Kai kur į „triukšmo sieną" mes įpynėme „sludge" ir progresyviojo roko elementų. Taip pat turime naujų vaizdo projekcijų, kurias kūrėme ir patys, ir naudojomės psichodelinį vaizdo meną kuriančių draugų pagalba.

Tikimės, kad mūsų muzika kartu su stoner rokeriškaisiais „Mountainside" sukurs gerą atmosferą koncertuose Vilniuje ir Kaune.

P.S.: Galbūt mes atliksime ir dvi dainas iš albumo „12 songs of the Jackalope".

"SoundArcade" (lv) ir "Mountainside" koncertai vyks vasario 8 d., penktadienį, 21 val. klube "The Face" Kaune. Vasario 9 d., šeštadienį, 21 val. bare "Bix" Vilniuje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis