Jaunieji valentinai – romantikos įkaitai

Įsimylėjėlių dieną pamokos atrodo lengvesnės, ir mokytojai pažymius rašo su meile. Vieniems Šv. Valentino diena kelia švelnius jausmus, kitus ji piktina, bet abejingų nėra. Kaip įsimylėjėlių diena sutinkama mokyklose, kokius žodelius vieni kitiems šnabžda jaunuoliai, kokiomis dovanomis keičiasi?

Šia subtilia tema su „Draugais“ kalbėjo keturi vienos mokyklos moksleiviai: Sandra Rilaitė, Inga Buklerytė, Ligita Puidokaitė ir Aurimas Barkauskas.

Šv. Valentinas – visus metus

„Mylime kiekvieną dieną, ir visai nesvarbu, ar tai vasario 14-oji, ar vasaros vidurys. Žinoma, kaip sako bendraamžiai, Šv. Valentino diena – teisinga diena. Juk nesivaržydamas gali ant savo bičiulio švarkelio atlapo priklijuoti širdelę ir pasakyti, ką jam jauti“, – sutarė visi pašnekovai.

Tai, kad Meilės dieną šiemet teks švęsti ketvirtadienį, dar nesibaigus mokslo savaitei, jaunųjų valentinų nedžiugina. Viena paguoda, kad tokią dieną pamokos atrodo lengvesnės, ir mokytojai pažymius rašo, moksleivių žodžiais, su meile. Net ir tada, kai į pažymių knygelę raito dvejetą.

„Šv. Valentino dieną stengiuosi būti meilus visiems: bendraklasei, kuriai prieš savaitę tampiau už kasų, mokytojai, kurios pastabas palydėjau kreivu žvilgsniu“, – patogiai įsitaisęs tarp trijų žavių bendraamžių dėstė šešiolikmetis Aurimas.

Jis jau turėjo progą įsitikinti: nors merginos myli ausimis, vien gražių žodžių nepakanka. Aurimo patarimas visiems vaikinams: privaloma dovanoti gėlių ir saldumynų, o Meilės dieną tokių dovanų reikia dvigubai daugiau.

Sandra, Inga ir Ligita Aurimui nė nemanė prieštarauti, tik pridūrė, kad dėmesys neturi būti perdėtas. „Kad širdis neapsaltų ir nepasidarytų bloga“, – šyptelėjo Inga.

Dovanų lietus

„Pernai gautos dovanos niekada nepamiršiu. Draugas pats nupiešė mano portretą ir papuošė jį rožių žiedlapiais. Ir tai buvo dar ne visi siurprizai...

Manęs laukė vakarienė jaukioje kavinėje ir vėlyvas pasivaikščiojimas prie Nemuno“, – svajingai kalbėjo Sandra.

Moksleivė širdies draugui rytoj ketina padovanoti laišką ir mielą smulkmenėlę. Apie ją, kaip ir apie laiško turinį, mergina šypsodamasi nutylėjo. Simbolinėmis dovanėlėmis Sandra pradžiugins ir kelis mokytojus bei klasės draugus.

„Mūsų statusas – vienišės, – juokėsi Inga ir Ligita. – Todėl Meilės dienai kaip nors ypatingai nesiruošėme. Dovanų arsenale – atvirukai ir pačių padarytos popierinės širdelės. O jei ko pritrūksim, nulėksim į prekybos centrą ir nupirksim kokį niekutį.“

Pasirodo, moksleiviai šiais laikais pernelyg nesuka galvos, kaip originaliau nustebinti mylimuosius. Paprašyti išvardyti populiariausių dovanų penketuką jie ilgai netruko: kojinės ir pirštinės su širdelėmis, puodeliai, pliušiniai žaislai, raktų pakabukai, šokoladas, pačių pagamintos popierinės širdelės.

O štai menininko gyslelę turintis Aurimas šioje srityje pasijuto savotišku lyderiu. Iš už nugaros ištraukęs paties padarytą dovaną – didžiulę širdį – moksleivis gyrėsi, jog šis jo kūrinys rytoj paklius į mokytojų arba dailiausių merginų rankas. Vaikinas užsiminė, kad meilės aistras pakursto ir gardūs šventiniai pyragai. Žinoma, ne pirkti parduotuvėje, o iškepti namų orkaitėje pagal ypatingą meilės receptą.

Netiki amžina meile

Moksleiviai neslėpė: gyvenimas priverčia mąstyti blaiviai ir meilės srityje dažniau pasitikėti protu, nei jausmais. „Amžina meile gal ir netikiu, bet meilė iš pirmo žvilgsnio tikrai egzistuoja. Tikiu, kad galima mylėti ir platoniškai. Nekalti bučiniai, žaismingi susikabinimai už rankų ir intriga, kas bus toliau“, – svajingai žvelgdama pro mokyklos langą kalbėjo Ligita. Ji iki šiol bando įminti mįslę, kas praėjusiais metais mokyklos meilės pašte jai paliko žėrintį kaklo papuošalą.

Smalsaujame, ar jaunuoliai rašydami elektroninius laiškus, siųsdami trumpąsias žinutes ir valandų valandas pliurpdami telefonu gali išlikti romantiški? Pasirodo, gali. „Esame užkietėję romantikai“, – choru patvirtino Ligita, Inga, Sandra ir Aurimas.

„Mėgstu stebinti ir būti nustebinta. Neabejoju, kad ir aš rytoj sulauksiu staigmenos“, – prasitarė Sandra. Ji vienintelė iš kalbintųjų tvirtai žinojo, kad Meilės dieną glausis prie mylimojo peties.

Inga ir Ligita įsimylėjėlių dieną paminės su draugėmis vienišėmis, o Aurimas – prie televizoriaus. „Neturiu merginos, tai sėdėsiu namie“, – paaiškino. Bet neįtikino – pernelyg valiūkiškai švyti vaikinuko akys.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis