Metus pradedam su metalu (nuotraukų albumas)

Penktadienį nuūžė šeštasis metalinio festivalio „Ferrum Frost 2008“ gausmas. Koncertas buvo išties įspūdingas, todėl vos atsipeikėję puolame aprašyti, ką matėme ir girdėjome. Sakai praėjo jau kelios dienos? Negali būti… Matyt, tu tikrai ten nebuvai…

Nuo 18 valandos vakaro prie klubo „Mulen Ružas“, ant Tauro kalno, jau buvo tiršta. Vieni stebėjosi: „Nejau Lietuva stebuklingai praturtėjo ir bene kiekvienas save matantis metalistu piemenukas gali sau leisti apsilankyti 60 Lt kainuojančiame renginyje.“

Kiti nedrąsiai spėliojo, kad pateks į festivalį nesusimokėję, treti gurkšnojo alų ir, atrodo, nelabai matė, kad žmonių tikrai susirinko keturis kartus daugiau nei įprastiniame metalo renginyje.

Koncerte susirinko beveik 1000 žmonių. Pasirodė ir autobusas iš latvijos su broliais ilgakasiais, buvo keli suomiai, lenkai…

Užsieniečius traukė negirdėti neregėti „Ensiferum“. Jie nėra koncertavę nei Lenkijoje, nei Švedijoje nei kitose Baltiją juosiančiose šalyse.

Prakaitas bėgo sienom

Aš pagalvojau, kad be „Ensiferum“ bei „Skyforger“ atvyks dar kas nors, pavyzdžiui, aborigenų vikingai su bambukinėmis gitaromis… Kas kitas galėtų sutraukti tokią minią smalsuolių?

Koncerto dalyviams susirikiavus į eilę ir plūstelėjus į klubą, lauke pasidarė kiek erdviau, tačiau „Mulen Ružo“ sienos – ne guminės.

Tie, kurie užgulė barą, negirdėjo pirmų 2 ar net 3 grupių. Kiti prie scenos giliai kvėpavo, nuplakti metalistų plaukais…

„Endarkenment“ vos vos įjudino minią, trypčiojimas nieko gero nežadėjo, taigi nekantriausi pasuko kas kur… Užtat visas gero koncerto viltis su kaupu atpirko „Ossastorium“ pasirodymas.

Du metus grupė brandino savo kūrybą. Ilgai laukę lietuviai pasitiko savo tautiečius aukštai iškėlę du pirštus ir klykdami.

Tada prasidėjo tai, dėl ko aš ten ir atėjau. Siautulys, chaosas, headbang’as. Kuo ilgiau grupė dingsta iš akiračio tuo šilčiau gerbėjai ją sutinka… (Tai reikėtų įsiminti ir kai kurioms popscenos žvaigždėms…)

„Skyforger“ buvo kaip gryno oro gurkšnis visiems gero, folklorinėmis detalėmis praturtinto, metalo gerbėjams. Nenuvylė nei koncerto garsas, nei programa.

„Skyforgeriai“ pasiūlė kelis naujus kūrinius ir pora jau seniai girdėtų, pragarišką griausmą ir palaikymą sukėlusių „gabalų“.

„Skyforger“ buvo sužavėti Lietuvos publika, po koncerto jie ilgai bendravo su fanais bei širdingai dėkojo organizatoriams už galimybę vėl pasirodyti broliams lietuviams.

Mes patinkam jiems, o jie patinka mums – laukiame jų sugrįžtant.Metalistai pirko džinsus

„Ensiferum“ lipo jau į šlapią sceną. Susirinkusieji braukė prakaitą ir keikė perpildytą rūbinę. Nuo karščio tirpo metalu kaustytos vaikinų „kožos“.

Metalistai ir metalistės vos tvėrė, bet nesiskundė. Ir tikrai ne todėl, kad jiems kančia patinka… Dėkui Dievui, nieko nesuspaudė, nesumaigė ir nesupykino…

Į Lietuvą „Ensiferum“ atvyko ryte ir patraukė apžiūrėti senamiesčio. Grupės klavišininkė labai apsidžiaugė nusipirkusi super pigius džinsus, o gitaristas negalėjo patikėti, kad Lietuvoje pila alaus už 0,8 Euro…

Po pasirodymo „Ensiferum“ džiaugėsi lietuvių publika, liko patenkinti viskuo, nors vos vilko kojas po varginančios dienos. Kitą dieną jų laukė skrydis į Vokietiją ir kitas koncertas. Organizatorių teigimu suomių įspūdžiai kuo geriausi…Sugėrė visą barą…

Koncerto metu vos neįvyko katastrofa. Būtų pasibaigęs alus! Po renginio bačkose jo vos vos liko, nors, kaip teigė klubo vadybininkė, jo buvo užpirkta dviems renginiams.

Koncertas prasiautėjo sklandžiai ir gan saikingai. Skirtingai nuo susidariusios nuomonės, kad metalistų koncertuose dažnai kažkas nukenčia, „Mulen Ruže“ incidentų neįvyko. Būna pasitaiko, kad koks žmogus padaugina ir vakarui susigūžia pailsėti tualete… Bet niekas nepyksta. Gali net apkloti.

Būna pasitaiko, koks žmogus pameta dokumentus (per „Skyforger“ pasirodymą viena mergina pametė visą savo turtą - asmens dokumentus, banko korteles - deja, nepavyko mantos rasti ir išsisklaidžius miniai).

Koncertas baigėsi palyginti greitai. Apie vidurnaktį metalistai jau galėjo traukti į savo urvus. Siautulys pasibaigė, visi garavo, būriuodamiesi prie klubo durų. Būvo smagu. Laukiam kito renginio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis