Lietuvos muzikos „alternatyvos" išlindo į dienos šviesą (nuotraukų albumas)

Penktadienį Lenkų kultūros namus buvo okupavę Lietuvos alternatyvios muzikos gerbėjai ir muzikantai. Šis vakaras buvo jau trečius metus vykstančių alternatyvios muzikos apdovanojimų tęsinys.

Daugelis susirinkusiųjų tvirtino, kad nė neabejojo, ar eiti į šiuos apdovanojimus, nes tai yra vienas didžiausių metų alternatyvios muzikos įvykių.

Lietuvos „alternatyvčikai“ retai susirenka į vieną vietą. Pamatyti gotą ir reperį stovinčius šalia – mažų mažiausiai privaloma. Nuo dainuojamosios poezijos iki punk, nuo gotų iki folkloro gerbėjų – visi džiaugėsi tuo, kad šis renginys tampa kasmetine tradicija ir skatina jaunus atlikėjus nepakliūti į pop scenos „gniaužtus“.

Tam vakarui į vedėjo vaidmenį įsijautęs hiphopo scenos guru, „G&G Sindikato“ lyderis Svaras, renginį pradėti pakvietė gotikinės muzikos grupę „Mano juodoji sesuo“.

Pirmasis „pjūklas“ (būtent tokios formos buvo apdovanojimų statulėlės) roko muzikos kategorijoje atiteko scenos veteranams – grupei „Skylė“, kurios priešakyje buvo Aistė Smilgevičiūtė.

Du grupės nariai įrodė, kad jiems energijos nepritrūks ir kitais metais. Kaip padėką žiūrovams, jie pademonstravo stage-diving‘ą (liet.: šokinėjimą nuo scenos ant publikos rankų).

„Metų vaizdo“ nominaciją nugriebė DJ kolektyvas „Happy Endless“, kurie sukūrė vaizdo klipą savo dainai „Power Forever“. Tiesa, patys happyendless‘ai į sceną užlipo tik praėjus dar vienos nominacijos įteikimui, nes, kaip taigė patys, "užstrigo drabužinės eilėse".

Po Alinos Orlovos, kuri laimėjo „Tautos balso“ nominaciją, melancholiškai gražių dainų, į sceną lipo „Metų punk“ apdovanijimo laimėtojai.

Legendinės „BIX“ įkūrėjas Samas atviravo, kad jam punk yra ne tik iššaukiančios šukuosenos, alus neribotais kiekiais, bet kažkas daugiau... Šia mistine gaida pabaigęs savo pasisakymą, Samas pristatė nugalėtojus, kuriais tapo „nepavargstanti chebra“ „Dr. Green“.

„Dr. Green“ ironiškai apgailestavo, kad antrus metus iš eilės jiems tenka atsiimti šį apdovanojimą. Anot jų, tai reiškia, kad neatsirado nė vienos geros punk grupės...

Nors didelių publikos ovacijų sulaukė „Šnekučio baras“, kuris, organizatorių nuomone, „už teisingą požiūrį“ buvo nominuotas „Metų specialiam apdovanojimui“, tačiau šis apdovanojimas atiteko alternatyvios muzikos radijo stočiai „Start FM“ už tai, kad yra vienintelis radijas, kuris „aukoja“ savo eterį alternatyviai muzikai populiarinti.

„Hip-Hop nominaciją“ paskelbti ant scenos užlipo DJ Mamania. Šiek tiek kitaip suprantanti hiphopo muziką, grupė „Projekt Undersky“ laimėjo šį visų taip trokštamą alternatyvųjį „pjūklą“.

Apdovanojimas, kuris teikiamas jaunoms grupėms už jų pasiekimus – „Metų proveržis“ - atiteko grupei „Flamingo“.

Modernųjį etno grojanti grupė „Pievos“ atsiėmė apdovanojimą už „Metų etno“ pasiekimus.

„Metų funk“ kategorijoje lygių neatsirado grupei „Magic Mushrooms“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis