Mama, pasuk mane ant galvos (foto)

Arba „Mamania, pasuk plokštelę, mes pasisuksime ant galvos“. Kuris ar kuri iš mūsų nesvajojo išmokti vienu smūgiu paguldyti jautį, pagaliukais užkurti laužą ar padaryti trigubą salto ir dar į ritmą? Pastarojo triuko meistrai kiekvieną rudenį ir pavasarį renkasi Vilniuje, kad susirungtų šokių aikštelėje.

Lietuva jau nuo praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio vidurio garsėja gerais gatvės šokių renginiais. Palangoje vykęs breiko festivalis „Papūga“ buvo populiariausias Sovietų Sąjungoje, savaitei į Pajūrį sutraukdavęs šimtus „pankų“.

Dabar tokius žmones vadina hiphopo kultūros atstovais ir jie renkasi į Vilniuje vykstantį „Urban Dance“ renginį.

Du kartus per metus vykstantis turnyras tradiciškai sulaukia estų, latvių, baltarusų, rusų dėmesio, į jį vis labiau krypsta ir kitų šalių šokėjų akys.

„Pirmieji renginiai buvo nuostolingi, bet mes nesudvejojome ar „Urban Dance“ reikalingas Lietuvai. Dalyvių ir žiūrovų emocijos – didžiausias atpildas“,– sako renginio organizatorius Andžejus Lavrinovičius. Per beveik trejus metus turnyras užsitarnavo gerą vardą tarp šokėjų, kurie „Urban Dance“ kovas 2 prieš 2 ir 7 prieš 7 laiko vienintele tikra hiphopo šokių išraiška šiame pasaulio kampelyje.

Renginio pažiūrėti susirenka apie tūkstantį žiūrovų. „Į panašius turnyrus Prancūzijoje ir Vokietijoje ateina po 9 tūkstančius žiūrovų, tačiau tose šalyse gyventojų yra 20 kartų daugiau nei Lietuvoje. Nenorėčiau sakyti, kad mes juos lenkiame, bet Lietuvos žiūrovų aktyvumas tikrai džiugina“,– kalbėjo kitas organizatorius Audrius Jokubauskas.

Balandžio 5-ąją Vilniaus „Forum Palace“ vėl taps stipriausių šokėjų porų susitikimo vieta. Bus išaiškinti geriausi regiono b-boying (breiko) ir hiphop new style šokėjai.

„Urban Dance“ garsėja iš tiesų „kietais“ ir sunkiais prizais – graviruotos granito plytos, penkiakilograminės metalo juostos, stiklo kubai jau guli nugalėtojų lentynose. Šio turnyro prizininkams kalvis iš Plungės ruošia metalines šokėjo statulėles.

Pagrindiniu b-boying kategorijos teisėju bus vienas geriausių Pasaulio breikerių, suomis b-boy Focus. Pernai su savo komanda „Flow-Mo“ Londone jie dalyvavo aštuonių žymiausių Pasaulio breiko grupių turnyre „Red Bull Beat Battle“.

Hiphop new style šokėjus vertins gatvės šokiuose lyderiaujančios prancūzų mokyklos atstovas Hubertas-Fabienas Laginas. Už muzikinę renginio dalį atsakingi žinomi diskžokėjai – Mix ir Mamania.

„Urban Dance 2vs2“ vyks balandžio 5 d., šeštadienį, 12 valandą „Forum Palace“, Vilniuje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis